Teraz jest Wt, 16 kwi 2024, 19:37

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 17 lip 2015, 12:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.07.2015
Posty: 2
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Witam. Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość :)
Chodzi mi o spalanie mazda 6 I generacja 2004 rok.
Mam do wyboru kupno 1.8 lub 2.0 benzyna i nie wiem na co się zdecydować.
Jakie jest spalanie benzyny i gazu w tych silnikach. Temat jestem pewien że był więc proszę tylko o jakiś namiar :) Dziękuje i pozdrawiam :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 lip 2015, 16:03 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.12.2014
Posty: 147
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: śląski
Tak trochę brzydko, ale na MS jest cały temat o tym ;) http://www.[inne forum].pl/forum/viewtopi ... 0&t=159005 (a bo tutaj nie kojarzę takiego). *

Pamiętam kiedyś przeczytaną opinię, że 1.8 dość mułowaty do tej masy i najlepiej 2.0 brać - sam też tak zrobiłem, moje spalanie możesz podejrzeć klikając w stopkę.


edit:
* - ije.. a ja regulamin specjalnie przejrzałem czy punktu nie złamię, a tutaj rozwinięcie MS jest cenzurowane <o0> :lalka:

_________________

│ :: dexterxx.pl ─ Kontakt ─ O mnie ─ Blog

───
Obrazek
───
dostałem warna za to, że linkowałem "dexterxx.pl", mimo, że nie zarabiam na reklamach ani seo.
Znowu linkowanie do motostat oblepionego reklamami jest całkowicie w porządku.... (-.-')


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 lip 2015, 21:32 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
adrianimonika napisał(a):
Witam. Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość :)
Chodzi mi o spalanie mazda 6 I generacja 2004 rok.
Mam do wyboru kupno 1.8 lub 2.0 benzyna i nie wiem na co się zdecydować.
Jakie jest spalanie benzyny i gazu w tych silnikach. Temat jestem pewien że był więc proszę tylko o jakiś namiar :) Dziękuje i pozdrawiam :)


Bierz 2.0. Jest mocniejszy i przyjemniej się jedzie, nie trzeba często korzystać z wysokich obrotów żeby dynamicznie przyśpieszyć, chociaż te silniki lubia jak się je wkręca :wink: Co do spalania, to podejrzewam że jest porównywalne. U mnie:

Jazda 90% autostrada, 10% miasto, prędkość 120km/h - średnio 6,5l-7l
Miasto, jazda na bardzo krótkich odcinkach - 9,5L
Miasto - zima - jazda na krotkich odcinkach - 10,5L

Dodam że ja nie butuję, obroty max. do 3 tys i zmiana biegu. Jedynie przy wyprzedzaniu zdarza mi się pociągnąć bardziej. Silnik 1.8 pewnie też nie najgorzej się zbiera, ale przy kilku osobach na pokładzie i bagażu już trzeba częściej redukować. Ja absolutnie nie żaluję że wybralem 2.0, a teraz to już nawet coś mocniejszego by się przydało, ale to normalne u facetów <spoko>

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 lip 2015, 22:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.07.2015
Posty: 2
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Ale to spalanie
krzysiek1980 napisał(a):
adrianimonika napisał(a):
Witam. Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość :)
Chodzi mi o spalanie mazda 6 I generacja 2004 rok.
Mam do wyboru kupno 1.8 lub 2.0 benzyna i nie wiem na co się zdecydować.
Jakie jest spalanie benzyny i gazu w tych silnikach. Temat jestem pewien że był więc proszę tylko o jakiś namiar :) Dziękuje i pozdrawiam :)


Bierz 2.0. Jest mocniejszy i przyjemniej się jedzie, nie trzeba często korzystać z wysokich obrotów żeby dynamicznie przyśpieszyć, chociaż te silniki lubia jak się je wkręca :wink: Co do spalania, to podejrzewam że jest porównywalne. U mnie:

Jazda 90% autostrada, 10% miasto, prędkość 120km/h - średnio 6,5l-7l
Miasto, jazda na bardzo krótkich odcinkach - 9,5L
Miasto - zima - jazda na krotkich odcinkach - 10,5L

Dodam że ja nie butuję, obroty max. do 3 tys i zmiana biegu. Jedynie przy wyprzedzaniu zdarza mi się pociągnąć bardziej. Silnik 1.8 pewnie też nie najgorzej się zbiera, ale przy kilku osobach na pokładzie i bagażu już trzeba częściej redukować. Ja absolutnie nie żaluję że wybralem 2.0, a teraz to już nawet coś mocniejszego by się przydało, ale to normalne u facetów <spoko>


To spalanie oczywiście benzyna? A jak sprawa wygląda z gazem u Ciebie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 lip 2015, 06:26 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Nie mam gazu. Robię rocznie w granicach 7-8 tys, więc mi się nie opłaca. Dodatkowo powiem, że już miałem 2 samochody na gaz i więcej nie chcę. Jest dobrze jak wszystko dobrze chodzi, a jak się zaczyna coś dziać to jesteś odsyłany od mechanika do gazownika i na odwrót. Wiem że są ludzie co bronią gazu, ale ja nie jestem zwolennikiem. Uważam że auto nie pali tyle, żeby warto było inwestować w instalację gazową. Trzeba sobie podliczyć opłacalność, bo koszt instalacji + droższy przegląd + częściej wymieniane świece i kable zapłonowe, jakieś filterki i inne pierdoły. Jak ktoś robi sporo km to może się oplaca, ale jak się jeżdzi w granicach 10 tys rocznie to już średnio. Policz sobie różnicę w roku między gazem a benzyną i po jakim czasie by Ci się to zwróciło, uwzględzniając oczywiście w/w wydatki. A co do spalania gazu to dolicz sobie te 2 litry więcej na setkę, bo gazu zawsze więcej bierze.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 lip 2015, 22:45 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 04.04.2015
Posty: 26
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: łódzki
Cześć,

bierz 2.0 . Mam 1,8 i powiem tak w mieście ok. W miarę się zbiera spalanie, gazu jeżdżąc po rozkopanej łodzi w okolicach 10 litrów więc nie ma na co narzekać. Natomiast w trasie czuję że przydał by się np 6 bieg bo przy prędkościach rzędu 10-140 robi się już trochę głośno i przydało by się te 20-30 KM więcej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 26 sie 2015, 11:21 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 04.03.2015
Posty: 542
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: pomorski
Mam 2.0 lpg zrobione 4tyś od założenia. Przy prędkościach 140km/h trasa spalanie 10,5l, miasto gdynia 12,5l

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

_________________
mazda, mazda co za jazda <spoko>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 26 sie 2015, 20:48 
Wtajemniczony
Offline
Od: 01.08.2015
Posty: 158
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: małopolski
U mnie spalanie w mieście z klimą wynosi 10L
Jak masz do wyboru 1.8 czy 2.0 to nie ma się nad czym zastanawiać. Prawie 30 kucy więcej to duża różnica.

Sam się zastanawiam, czy zakładać gaz, bo właśnie będę robił jakieś 10-12 tys rocznie.
I wbrew temu co pisał kolega, to zwróciłby się po roku.

Benzyna licząc 10 tys rocznie, czyli 1000 litrów x 4.50zł = 4500 zł ( spalanie 10L PB )
Gaz licząc 10 tys rocznie , czyli 1250 litrów x 1 = 2250 zł ) spalanie 12.5L LPG )

Czyli praktycznie 2250zł mamy w kieszeni w rok czasu, jeśli ktoś mało jeździ.
Przy 20 tys km rocznie będziemy mieli 4500zł w kieszeni, a więc zostanie i na kable i na świece i na przegląd :)

Wybór należy do Ciebie


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 26 sie 2015, 21:56 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 04.03.2015
Posty: 542
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: pomorski
ja robię do 10tyś rocznie. trzy do czterech razy trasa lubelskie tam i z powrotem 1300km, reszta tylko po gdyni przy spalaniu miasto 12,5l i trasa 10,5l cały czas z klimą auto mam od czerwca, liczyłem zwrot instalacji koszt 3000zł po 1,5 roku więc dla mnie się opłaca. jak pisał Arboos 1.8 pali 10l pb, a mój 2.0 gdynia korki 12,5 lpg a mocy więcej.

_________________
mazda, mazda co za jazda <spoko>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 sty 2016, 20:48 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 16.09.2015
Posty: 47
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: warmińsko-mazurski
Mam Mazda 6 sedan 2004 r poj. 1,8 120 KM i założona instalacja gazowa sekwencyjna wymieniałem świece i kupiłem BERU ultra kosztowały 12 zł zamienniki oryginałów kupione na Allegro .
Po wyregulowaniu gazu i przejechaniu 2,5 tyś kilometrów spalanie gazu w mieście normalna jazda max 9 litrów gazu w trasie prędkość do 120 km 8,6 l/100 powyżej, 120 km 9/100 litrów . Jazda na gazie z prędkością do 90 km pewnie można by zejść poniżej 8 l /100 .,przy temperaturze na zewnątrz 6 stopni Celsjusza . Samochód bardzo szybko się nagrzewa i szybko przełącza się na gaz . Podstawą takiego spalanie jest stałe ciśnienie w oponach przód 2,2 tył 2,1 bar . Mam założone zimówki przód Fulda , tył Barun , opony takie też śmiało mogę polecić bardzo dobrze trzymają się drogi nie zarzuca tyłu na zakrętach , a jak co to TSC wyrównuje . Jak chcesz mieć jeszcze mniejsze spalanie to trzeba jeździć jak na najwyższym biegu i nie przekraczać 3 tyś obrotów silnika. Podane moje spalanie jest przy dynamicznej jeździe bo mam ciężką nogę. Takie spalanie uważam za rewelacyjne przy przyśpieszeniu porównywalnym do jazdy na benzynie . Gaz tankuję tylko na shell . Tak spoko Polecam świece Beru jako zamienniki !!!

_________________
Ostra jazda to tylko Mazda !!! Spalanie LPG średnie 9/100


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 sty 2016, 21:00 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Co do opon, to tez mam zimówki Fulda Montero i szczerze polecam. Jesli chodzi o spalanie, to albo masz tak gaz wyregulowany albo coś źle wyliczasz. Sporo czytalem, że pomiędzy silnikiem 1.8 a 2.0 nie ma zbytnich różnic jeśli chodzi o spalanie. Ja jeżdżę typowo po miescie na krótkich odcinkach i u mnie spalanie w zimę wynosi 10.3-10.4, latem to jest 9.4L. Przy 120 km/h na autostradzie latem spalanie 6.5L. Nie chce mi się wierzyć że w mieście gazu Ci pali 9L a w trasie przy 120 km/h 8,6L? Po pierwsze gazu zwykle auto pali do 2L więcej niż benzyny, po drugie jazda autostradowa a miastowa to też spora róznica, a u Ciebie jej prawie nie widać? Dodam że ja zwykle jeżdżę bardzo delikatnie, co nie oznacza wolno, do 2,5 tys obr.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 sty 2016, 21:10 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 16.09.2015
Posty: 47
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: warmińsko-mazurski
krzysiek1980 napisał(a):
Co do opon, to tez mam zimówki Fulda Montero i szczerze polecam. Jesli chodzi o spalanie, to albo masz tak gaz wyregulowany albo coś źle wyliczasz. Sporo czytalem, że pomiędzy silnikiem 1.8 a 2.0 nie ma zbytnich różnic jeśli chodzi o spalanie. Ja jeżdżę typowo po miescie na krótkich odcinkach i u mnie spalanie w zimę wynosi 10.3-10.4, latem to jest 9.4L. Przy 120 km/h na autostradzie latem spalanie 6.5L. Nie chce mi się wierzyć że w mieście gazu Ci pali 9L a w trasie przy 120 km/h 8,6L? Po pierwsze gazu zwykle auto pali do 2L więcej niż benzyny, po drugie jazda autostradowa a miastowa to też spora róznica, a u Ciebie jej prawie nie widać? Dodam że ja zwykle jeżdżę bardzo delikatnie, co nie oznacza wolno, do 2,5 tys obr.


Miałem wcześniej spalanie gazu 10,4 , ale ostatnio mi tak wyregulowywali bo miałem za ubogą mieszankę i bardzo ważna sprawa to ciśnie nie w oponach wymieniłem wentyle i mam spokój i teraz am takie spalanie . Bym nie pisał jak by tak nie było sam jestem zaskoczony takim spalaniem . W duże mrozy miałem wcześniej max 11/100 LPG w mieście

_________________
Ostra jazda to tylko Mazda !!! Spalanie LPG średnie 9/100


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 sty 2016, 21:49 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Ale kolego ja mam tylko benzynę :wink: To ja w duże mrozy miałbym podobnie na Pb, dlatego mnie to dziwi. A nadmienię, że i tak uważam to za niskie spalanie bo przy poprzedniej Maździe 626 90KM w mroźną zimę też potrafiłem przepalic 11 L/100 przy normalnej jeździe.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 31 sty 2016, 10:55 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 16.09.2015
Posty: 47
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: warmińsko-mazurski
Widocznie mam dobrze dobrany gaz do samochodu . Wcześniej pisałem , że też miałem większe spalanie, ale powietrze mi schodziło z kół widocznie to było przyczyną , bo teraz nic mi nie schodzi i spalanie jest zajebiste ustawione na komputerze , ponieważ nie może być za uboga mieszanka i za bogata, bo szkodzi to dla silnika i zapalała mi się kontrolka od silnika .

_________________
Ostra jazda to tylko Mazda !!! Spalanie LPG średnie 9/100


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 lut 2016, 14:17 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 14.12.2015
Posty: 259
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Jak wszyscy tutaj polecę i ja 2,0 chociaż jeździłem 1,8 i szczerze mówiąc nie zauważyłem jakieś wielkiej różnicy w przyspieszeniu, może jakby auto było załadowane to tak a spalanie czy benzyny czy też gazu najbardziej zależy od kierowcy, stanu auta i ciężaru. Ja bym wybrał auto poprostu w lepszym stanie.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.