Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:37

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 28 kwi 2014, 22:00 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.04.2014
Posty: 1
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Witam koledzy, jestem świeży na forum, ale proszę o wyrozumiałość, zakupiłem Mazde 6 z 2005 roku 136KM. 2.0 Diesel,przebieg około 165000 prosze o informacje dotyczące, co musze wymienić? jakie beda tego koszta,by cieszyc się z nowej maszyny i nie zastanawiać się, czy cos może się popsuć, wiem ze napewno olej filtry, jak również smog olejowy, co jeszcze rozrząd? prosze o opinie. pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 29 kwi 2014, 00:37 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.06.2013
Posty: 1138
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: zagranica
Smok olejowy wymaga tylko inspekcji i wyczyszczenia najwyzej. Jego sie nie wymienia. Na twoim miejscu wymienilbym rozrzad bo zawsze tak robie jak kupuje auto a nie znam jego historii. Moim zdaniem na uwage i wymiane zasluguja rowniez podkladki pod wtryskami, koszt niewielki a lepiej dmuchac na zimne.

_________________
- Mazda 6 '08 2.0 MZR-CD
- FSO Warszawa 223 '64


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 29 kwi 2014, 07:46 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 27.03.2013
Posty: 1046
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zachodniopomorski
Rozrząd powinien być wymieniony po 120tys, z pompa wody to koszt ok 1100zł. + robocizna
Przy wymianie oleju ( ja używam Millers XF LONGLIFE C2 5w30 od dwóch wymian, zero dolewek, co się zdarzało na Dexelii) oczyszczenie smoka, trzeba ściągnąć i oczyścić miskę olejową zdemontować smok i wyczyścić. Powtarzać co 3-4 wymiany.
Podkładki pod wtryski. Odpalić auto odkręcić korek wlewu oleju i zobaczyć czy nie dymi. jeżeli tak to trzeba wymienić podkładki.

_________________
Odeszła na żyletki :( Moja GG
teraz jest.Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 cze 2014, 11:41 
Świeżak
Offline
Od: 16.08.2013
Posty: 22
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
lipczi88 napisał(a):
Diesel,przebieg około 165000
To jest sprzeczność. <sex>

Tak jak koledzy piszą:
1. Tylko ASO i przegląd weryfikacyjny z podpięciem IDSa. Sprawdzone ASO, może być również AutoJaksa Bronisze k/Warszawy, MazVagTech gdzieś na śląsku.
2. Smok ssący, podkładki/kwiatki, parowóz.
3. Rozrząd, osprzęt z pompą wody.
4. Zawieszenie silnika - głównie poduszka olejowa.
5. Wlać do baku 1-2szt ForteAdvencedDieselFuelConditioner i ihaa w trasę.
6. No i wszystkie filtry, olej poprzedzony płukanką.

Nie chcę Cię straszyć, ale Mazda to auto specjalnej troski, o czym się wkrótce przekonasz. A czy to dobrze, czy źle to już sam ocenisz.

A i jak byś nie dbał to auto może Ci się wys... w najmniej oczekiwanym momencie. Ale to już nie marka, a specyfika współczesnych diesli po określonym przebiegu, eksploatacji. Jak chcesz mieć 100% gwarancję przejazdu z A do B to tylko gwiazda na czole w dieslu no i może klika tych spod znaku śmigła.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 cze 2014, 11:56 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 23.10.2012
Posty: 1913
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Nie strasz chłopaka, jak będziesz robił serwis na czas i dbał o silnik to wszystko będzie ok.
Smoka możesz sprawdzić po odkręcenie korka od oleju. Jak będzie leciał biały dym to podkładki do wymiany i smok do czyszczenia, jak nie to ja bym nie ruszał. Ja swojego czyscilem przy przebiegu ponad 240 tys. km i smok był czysty, tak samo podkładki były ok.
Przy zmianie podkładek pod wtryskami Kupil bym jeszcze takie gumowe uszczelniacze wtrysków.
Pozdro.

_________________
xX KOVAL Xx
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.