Teraz jest Pn, 13 maja 2024, 06:12

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 141  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 7 paź 2013, 19:58 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
bespartyjny napisał(a):
Tytuł: Co byś zmienił / dodał w nowej Mażdzie 6

bespartyjny napisał(a):
Co do konfiguracji wyposażenia auta ... ja nigdy tak na to nie patrzyłem . Producent zaproponował coś i już . Miał prawo . Klienci są strasznie roszczeniowi . Chcą , żeby wszystko było na ich pomysł , zawołanie ..... jak od służącego ... i tylko płacić za to nie chcą ( nie o tobie teraz piszę Piotr , a ogólnie ! ) .
Jeżeli skoda daje takie możliwości doboru wyposażenia i akceptujesz takie auto to po co psy wieszać na Maździe ? Co to daje ?
Mi mazda bardzo odpowiada . Oglądałem wszystkie możliwe auta jako alternatywy od Kia do Audi . Uważam , że nie ma w nich nic kosmicznego , a wręcz byłem rozczarowany wyposażeniem i wyglądem wnętrz ... dokładając do tego ich cenę , to już w ogóle ...
To co znajduję w Maździe za te pieniądze nie dostanę w żadnym innym aucie . Wiem to na pewno i mimo kilku wad GJ , które sam po cichu zauważam , to bilans jest zdecydowanie na + mazdy . Jej wygląd dopełnia całości . Nawet gdyby rdzewiała bardziej niż ma prawo każde auto , to brałbym ją właśnie .



Strasznie emocjonalnie podszedłeś do sprawy. :D Domyślam się, ze to GJ tak na Ciebie wpłynęła. Ale trudno się dziwić, na mnie też zrobiła piorunujący wrażenie. W zasadzie pochłania moje codzienne rozmyślania od ponad miesiąca. <zauroczony>
Nie do końca jest to kwestia rozczeniowości klientów. Jak może pamiętasz, zastanawiałem się nad wersją mocniejszego diesla. I mimo tego, ze pewnie finansowo mógłbym to pragnienie zrealizować, to uznałem, że nie chcę kupować samochodu za taką kwotę. Mazda ma do tego prawo a ja mogę tego nie zaakceptować. W związku z tym spojrzałem do cennika, szukając alternatywy w postaci słabszego diesla. I jakie było moje rozczarowanie, że czeka mnie kolejny fundamentalny wybór - muszę zrezygnować z najlepszego pakietu wyposażenia, który akurat ma dla mnie znaczenie. Nie ma bowiem wersji skypassion dla diesla 150 KM. I tu poczułem się postawiony pod ścianą. Muszę zwrócić się w kierunku wersji benzynowej 2,5 albo wziąć mocnego diesla ale bez automatu (też chcę go mieć). A cena kształtuje się wciąż na tym samym poziomie. Mogę też wziąć słabszego diesla w automacie ale w wersji bez kilku dodatków, które bardzo bym chciał widzieć w nowym aucie.
Ktoś w Mazdzie wykreował niezrozumiałą dla mnie politykę marketingowo-cenową. <nie> Być może genialną dla firmy ale antykliencką (straszne słowo). Za tą cenę, jaką muszę zapłacić za wymarzony samochód, oczekiwałbym większych niuansów i pola manewru przy wyborze wersji silnika i wyposażenia. Jakoś z kolorem tapicerki skórzanej było to możliwe. Wolałbym mieć dylematy czysto finansowe. Ale to oczywiście moje zdanie. Trochę przypomina mi to starą anegdotę dotyczący zakupu fiata 126p - możesz kliencie wybrać każdy kolor, pod warunkiem, ze będzie czarny. Czarnych "maluchów" wprawdzie nie widziałem ale pamietam, że pierwsze 3, którymi jeździł mój Tata, były koloru beżowego (wcale takiego sobie nie wymarzył). A obecne czasy są zdecydowanie czasami klienta, który czasem chętnie dopłaci, byle by miał taki wybór (jak we wspomnianej Skodzie, która w moim przypadku przegrała z emocjami w skali M6 GJ <spoko> ).
Pozdrawiam

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2013, 21:07 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Ja 8-) nie !
Chodzi Ci o kolor ?
Ja po prostu myślę , że biała w kombi jest super odlotowa i namawiam cię do zakupu takiej właśnie <spoko>
Ja - jak bóg da i partia pozwoli - to kupię taką właśnie !!!
Wygląda w tym kolorze na większą i każdy szczegół widać , każdy ciemny element podkreśla ją .
Widziałem już kilka Mazd na ulicy i ... jak jechały w moją stronę , to musiałem wpatrywać się do samego końca czy to ONA , bo jechała plama koloru ( szare ,czarne ,srebrne ) nikły w swej urodzie . Jak widziałem SoulRed czy białą , to z daleka "krzyczały" TO JAAAAA TO JAAAAA WIDZISZ MNIE ? 8-)
No to pojechałem :)

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2013, 21:12 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Srebrna! Tylko srebrna! Albo nie - wolę być unikatowy i mieć jedyne takie auto w mieście. Biała! Koniecznie BIAŁA!!!

A tak poważnie - GJ bardzo ładnie w bieli. Jedyny kolor, który mi się bardzo nie podoba (zaraz mnie tu zakrzyczą) to Soul Red. Ja nie lubię "złamanej" czerwieni, tylko czystą i głęboką. Japończycy natomiast generalnie nie lubią czystych kolorów. To widać nawet po tym, jak się ubierają.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 paź 2013, 09:38 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
na czym polega ..." dynamiczny ..." ?

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 paź 2013, 12:59 
Świeżak
Offline
Od: 19.09.2013
Posty: 23
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: wielkopolski
widzę, że mam podobne odczucie pod dwóch wizytach w salonie Mazdy co koledzy. To, że wyniki sprzedaży odbijają się na ich podejściu do klienta jest ewidentne. Przyznam, że za każdym razem dzwonili do mnie 2 dni po jeździe próbnej bo tego wymaga od nich Mazda Polska co z resztą potem sprawdza telefonicznie. Natomiast widać, że wyniki ich rozleniwiły i nie ma w nich zaangażowania. Ktoś wspominał VW CC jako przykład i muszę to potwierdzić. Mi kobieta wcisnęła na weekend Passata żebym sobie potestował bez zobowiązań. Telefon lub mail co kilka dni itd.
To że zaczęło się olewanie to było do przewidzenia. To samo było kilka lat temu w salonach Nissana jaki im Qashqai wystrzelił... to wszystko jestem jakoś w stanie zrozumieć ale to, że facet który ma w ofercie 5 modeli z czego tak na prawdę sprzedają się 2 nie pamięta szczegółów wyposażenia lub je myli jest dla mnie nieporozumieniem. On to powinien znać jak drugoklasista pacierz przed komunią!
Niestety nie jest to przypadłość tylko sprzedawców z salonów Mazdy. Dochodzę w związku z tym do smutnego wniosku, że ja bardzo często wiem więcej na temat samochodów które oni sprzedają.... i lubię ich na tym łapać hehe

Żeby nie było OT zupełnie. 2 tygodnie temu jeździłem 2.5 a tydzień później 2.0i manual. Obydwie SkyPassion. Nie wiem czy to przez fakt, że upłynęło 7 dni między jazdami czy to przez to, że 2.0i była z manualną przekładnią ale osobiście nie zauważyłem przepaści między tymi dwoma silnikami. Przynajmniej nie na tyle dużej, żeby wydać dodatkowo 20 tys. Może jakbym wsiadł jeden po drugim to tak....
Dam szansę sprzedawcy na rehabilitację i zapytam go o możliwość załatwienia auta na weekend :)
Co do hałasu o którym to już wspominaliście. Na jazdę pojechałem akurat moją Octavią 2.0 tdi jeszcze na pompowtryskach więc jak dla mnie w M6 było super cicho :) Szum powietrza jest zauważalny ponad 130-140km/h ale wynika to chyba z tego, że silnik jest bardzo cichy i szum powietrza jest bardziej dostrzegalny. Spory minus (już to było wspominane) : nie ma co zrobić z lewą ręką. Podłokietnik na drzwiach za nisko, "półeczka" koło szyby za wysoko....

Może się czepiam. Nie macie wrażenia, że tylna kanapa obok drzwi jest dziwnie wyprofilowana? Tak jakby spychała pasażera na środek kanapy.

Dla porównania wczoraj przejechałem się nową Octavią 1.8 tsi 180km + DSG. Kopyto niesamowite ale jeśli chodzi o jakość materiałów i wykończenie to z M6 można porównywać tylko Superba.


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Śr, 9 paź 2013, 13:48 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
mecool napisał(a):
Żeby nie było OT zupełnie. 2 tygodnie temu jeździłem 2.5 a tydzień później 2.0i manual. Obydwie SkyPassion. Nie wiem czy to przez fakt, że upłynęło 7 dni między jazdami czy to przez to, że 2.0i była z manualną przekładnią ale osobiście nie zauważyłem przepaści między tymi dwoma silnikami. Przynajmniej nie na tyle dużej, żeby wydać dodatkowo 20 tys. Może jakbym wsiadł jeden po drugim to tak....
Dam szansę sprzedawcy na rehabilitację i zapytam go o możliwość załatwienia auta na weekend :)


Dlatego ja sobie zupełnie odpuściłem 2.5 - jakby był manual + 10 tys więcej od 2.0 to bym się na poważnie zastanawiał. Ale wiem, że ten automat zabiera osiagi i paliwo w sposób zauważalny. Za 20 tys nie chcę sobie zabierać przyjemności ze zmianą ręczną bięgów - przy tak fajnie działającej skrzyni.

Mi sprzedawca z Wro nie chciał pożyczyć demo na 1 dzień - chciałem odpłatnie. Trudno m. in. przez to u nich nie zamówiłem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 paź 2013, 17:08 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 19.05.2013
Posty: 7
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: śląski
Dzisiaj przekroczyłem 5700 km (od 27.07), więc podzielę się moimi spostrzeżeniami (sport kombi, skypassion + nav, 2.0-G MT, soul red):
Sprawy denerwujące:
- Pojawiające się i znikające wibracje, drgania z drzwi kierowcy i pasażera (ostatnimi czasy jest spokój).
- Start muzyki, po ponownym załączeniu (źródło USB), zawsze od pierwszego (według alfabetu) utworu.
- Brak nazwy kontaktu przy połączeniu przychodzącym (Iphone 5, wyświetla mi tylko sam numer).
- Podparcie dla lewej ręki w drzwiach, jest zdecydowanie za nisko.
- Brak możliwości automatycznego ryglowania drzwi po ruszeniu.

Sprawy lekko drażniące:
- Mam wrażenie, że odtwarzanie losowe z USB działa ciągle identycznie, lub prawie identycznie.
- Dość długi start muzyki z USB
- Ruszający się plastik tunelu środkowego.
- Zestaw naprawczy zamiast koła zapasowego.
- Brak polskiego menu.
- Brak możliwości automatycznego składania lusterek przy zamykaniu.
- Brak chłodzenia schowka pasażera z klimatyzacji (chyba ktoś się nieźle zapomniał przy projekcie).
- Dość śliska kierownica.
- Miałem nadzieję, że BOSE zagra lepiej.
- Słaby ekran dotykowy.
- Brak sygnału dźwiękowego w momencie gdy otwieramy tylko bagażnik, przy zamkniętych drzwiach, i zamykamy go (brakuje mi "potwierdzenia", że zamek się uzbroił).
- Szkoda, że nie pomyślano o tunelu na np. narty, między tylnymi fotelami.
- Tryb ściemniania zegarów załącza się razem ze światłami mijania, czasami jest to dla mnie za wcześnie (wolałbym gdyby można było ustawić ściemnianie zegarów np. na zaprogramowaną godzinę)

Sprawy cieszące:
- Wygląd zabija.....chyba już wszystko zostało na ten temat powiedziane.
- Dynamika, przesiadłem się z Civica 1.8, 140 KM i wrażenia na plus, wystarczająca do sprawnego poruszania się i wyprzedzania.
- Prowadzenie w zakrętach :-)
- Przyzwoita nawigacja (choć Automapa, moim zdaniem, wypada lepiej ale nie jest źle).
- Czujniki parkowania i kamera.
- Ostrzeganie przed samochodem z tyłu w lusterkach.
- Dobrze działający czujnik deszczu i zmroku.
- Kulturalna klimatyzacja.
- System HBC, przełączania świateł

Chyba wszystko......Dalej uważam, że w tym przedziale cenowym nic ciekawszego bym nie wymyślił, Mazda cały czas cieszy :-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 paź 2013, 17:41 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 27.07.2013
Posty: 880
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Ufff, ;) pieknie to podsumowales i tego sie trzymajmy <metal>
Niech malym pocieszeniem bedzie ( niestety dla ciebie slash zadne) ze za jakies 2,5 roku bedzie facelifting i czesc z tych bledow Mazda wyeliminuje. :lol:

_________________
„Everyday is a school day”


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Śr, 9 paź 2013, 17:42 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
slash1981 napisał(a):
(...)


Bardzo podoba mi się Twoja recencja <brawo>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 paź 2013, 18:33 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 19.05.2013
Posty: 7
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: śląski
verva99 napisał(a):
Ufff, ;) pieknie to podsumowales i tego sie trzymajmy <metal>
Niech malym pocieszeniem bedzie ( niestety dla ciebie slash zadne) ze za jakies 2,5 roku bedzie facelifting i czesc z tych bledow Mazda wyeliminuje. :lol:


No tak ten świat niestety, (albo stety), funkcjonuje, wersję po liftingu odpuszczę, ale następną generację.... kto wie :-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 paź 2013, 21:48 
Amator
Offline
Od: 12.09.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2009
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Fajna recenzja, rzeczowa i na temat. Takie za i przeciw w pigułce. Niby o wszystkim już było, ale nie w jednym poście.

Co do BT, to próbowałeś z innym telefonem? Tzn. innej marki?

_________________
bmw e60


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 paź 2013, 21:59 
Amator
Offline
Od: 12.09.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2009
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
jeszcze raz 2.0 vs 2.5benz.

Temat jest/był już wałkowany, wiem.. ale ciągle zastanawiam się czy warto mi dorzucić 20k pln do automatu i aktywnego tempomatu , czy różnica w osiągach katalogowych, faktycznie tak się zaciera w rzeczywistości, jak niektórzy twierdzą?

Czy ktoś w końcu sprawdzał wartości przyśpieszeń 2.5 jakimś wiarygodnym urządzeniem? Czy faktycznie tak odbiegają od danych katalogowych?

Jeździłem jednym i drugim, niestety nie tego samego dnia ;/ a po przesiadce z Outlandera oba auta dla mnie to rakiety. Przy czym moje poprzednie auto miało katalogowe 9.1 sec do setki (ale miało turbo) i te osiągi zawsze wydawały mi się wystarczające do zapewnienia frajdy z jazdy, ale też do zupełnie sprawnego wyprzedzania. Tyle że nie był to silnik wolnossący.

Radźcie drodzy.. mam kilka dni na decyzję.

_________________
bmw e60


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 10 paź 2013, 08:35 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Moje obserwacje z jazd ...
2,0 - zasuwa , trzeba wachlować biegami ( nie przeszkadza mi to ) ,w jednym z programów Moto ..." mówili ,że zmierzyli akcelerometrem od 0 do 100 i było dużo lepsze niż katalog podaje, 2,5 pewnie ma podobnie .
2,5 - zasuwa, ma kick down = nie myślisz tylko robisz w konia cwaniaków ze skody i innych VW, nie trzeba zmieniać biegów , ale można, aktywny tempomat świetna sprawa na trasy, jak miałbym kasę luzem ... wziął bym automat ( nigdy nie miałem )
Jak w ogóle będę kupował , to z rozsądku wezmę 2,0 Passion biała perła kombi . amen

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 10 paź 2013, 08:46 
Amator
Offline
Od: 12.09.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2009
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
@bezpartyjny: no to dokładnie tak jak ja, biała perła kombi SP. To tu też już nie chodzi o kasę luzem, bo też nie mam jej aż tyle, żebym nie miał pomysłu co z nią zrobić - nie jestem już kawalerem, a waciki kosztują :D

A macie jakieś linki do wiarygodnych filmików z pomiarami akcelerometerem jednej i drugiej wersji? Na YT tego pełno, ale ich fachowość często budzi wątpliwości.

Co to był za program z tym komentarzem co do pomiarów i jak to dokładnie wyszło? Ja w którejś z gazet motoryzacyjnych mam dane pomiarowe dla 2.0 SP - 9.5s.

o tutaj chociażby:

http://www.magazynauto.pl/testy/testy-porownania/news-mazda-6-sport-kombi-2-0-skypassion-test,nId,774161

Tutaj świeży film z pomiarem dla 2.0, niestety bez wyniku, ale stoperem wychodzi 8,5-9s. Mało precyzyjnie.



No i tutaj dla 2.5:



Wyraźne 8s metodą stopera z filmu :)

Oczywiście nie są to metody dokładne, ale nawet zwykłym stoperem w telefonie widać przynajmniej 1sec różnicy.

_________________
bmw e60


Ostatnio edytowano Cz, 10 paź 2013, 09:16 przez SkyKarol, łącznie edytowano 2 razy

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 10 paź 2013, 08:57 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 19.05.2013
Posty: 7
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: śląski
SkyKarol napisał(a):
Co do BT, to próbowałeś z innym telefonem? Tzn. innej marki?


Nie, tylko z Iphone'm 5 i 4 i rezultat był ten sam, nie chce też pobrać wiadomości SMS w tych telefonach, ale akurat z tego i tak bym nie korzystał, więc to dla mnie szczegół.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 10 paź 2013, 09:11 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
http://tvnplayer.pl/programy-online/mot ... 17963.html
obejrzyjcie to .
Fajnie gada i chyba tutaj było o tym pomiarze .... mówił o tym, ale nie ma pomiarów na filmie.

Obejrzałem ... nie tutaj o tym mówią niestety, ale na pewno było to na jakimś filmie . Było to przyspieszenie na poziomie niecałych 8 sek.

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 10 paź 2013, 15:12 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Super recenzja, dzięki za wypunktowanie tego. Ja to chyba swojej się nigdy nie doczekam...
Anyway sprawdziłem z ciekawości dzisiaj u kolegi w Outlanderze system bezkluczykowego dostepu: automatycznie zamykanie i otwieranie lusterek działa po odblokowaniu drzwi. ciekawe czemu nie można tego zaprogramować w kompie Mazdy? Rocket science jakieś?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 10 paź 2013, 15:37 
Amator
Offline
Od: 12.09.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2009
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Mam to w moim Outlanderze, co więcej, auto rozlyglowuję się, jak tylko położysz rękę na klamce, nie trzeba wciskać "łechtaczki", ani żadnego guzika na klamce.

_________________
bmw e60


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 11 paź 2013, 09:35 
Adept
Offline
Od: 25.04.2013
Posty: 111
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Zrobiłem własnie 5000 km i muszę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami:)

plusy:

- samochód prowadzi się znakomicie (pokonywanie każdego kolejnego zakrętu to przyjemność :))
- CAŁY czas cieszy oko (i duszę :D)
- 2.5 litrowy silnik naprawdę daje poczucie mocy i bardzo fajnie warczy - ostatnio, przy okazji jazdy autostradą, dałem do zrozumienia kierowcy A5, że zamula. Nie chciał za bardzo przystać na moją propozycję i ostro przyspieszył, ale nie miał żadnych szans, żeby mnie zgubić. Oczywiście nie było to A5 z jakimś mocnym silnikiem, a jedynie 2.0, ale zawsze.
- aktywny tempomat działa bez zarzutu
- fotele są super wygodne (najlepsze z jakimi miałem do czynienia)
- bardzo dużo miejsca w bagażniku

minusy:

- słabe, jak na ten samochód, wyciszenie, co dla mnie jest największym minusem, bo lubię szybko jeździć
- przeciętne audio (spodziewałem się czegoś więcej)
- brak miejsca na lewy łokieć - tu za nisko, tam za wysoko
- przełączanie z długich na krótkie światła nie działa poprawnie - jeżeli samochód z naprzeciwka jest dosyć daleko i nie ma włączonych długich, to Mazda potrzebuje dużo czasu żeby to 'ogarnąć'
- coś trzeszczy w lewym głośniku, ale po weekendzie pojadę do ASO i mam nadzieję, że to naprawią

+/- nowych 6 jest coraz więcej i z jednej strony to dobrze, bo to świetna fura, a z drugiej trochę się obawiam, że samochód stanie się nową Insignią (chodzi o popularność)

Generalnie rzecz biorąc każdy kolejny dzień i kilometr utwierdza mnie w przekonaniu, że wybór samochodu i jego wersji był bardzo trafiony i zdecydowanie kupiłbym go ponownie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 11 paź 2013, 09:52 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2373
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
kon2k8 napisał(a):
- CAŁY czas cieszy oko (i duszę :D)

To nie mija nawet po ponad pięciu latach... ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pt, 11 paź 2013, 11:34 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
chmooreck napisał(a):
kon2k8 napisał(a):
- CAŁY czas cieszy oko (i duszę :D)

To nie mija nawet po ponad pięciu latach... ;)


Absolutnie nie mija! :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 11 paź 2013, 21:08 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja testowałem 2.0i i 2.5i. Z 2.0i mógłbym żyć. Ale 2.5i sprawia mi więcej frajdy pod stopą, dlatego został wybrany :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 13 paź 2013, 13:49 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.10.2013
Posty: 2
Witam na forum

Jezdze nowa 6 od paru dni i na razie super

Mam 2 pytania:
1. Jak sie resetuje Trip na komputerze - nigdzie nie moge tego znalezc :-)
2. Gdzie sie ustawia poziom swiatel mijania - w instrukcji jest pokazane pokretlo ktorego nie mam w samochodzie :-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 13 paź 2013, 14:25 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witaj na forum Mchwalik! :) Reset tripu to naciśnięcie pokrętełka do kontroli jasności zegarów i przytrzymanie przez chwilę.

Jeśli nie masz pokrętła do poziomu świateł mijania, to pewnie masz ich automatyczne poziomowanie - ja tak mam w 2.5i i dlatego pokrętła nie ma :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  

zasłużony
PostNapisane: N, 13 paź 2013, 14:33 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 1702
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Witaj Mchwalik. Uzupełnij proszę swój profil. Bo nie wiemy jaki masz silnik, ani wersję wyposażenia. Będzie to dla nas wszystkich pomocne w przyszłości, gdybyś jeszcze miał do nas pytania.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk now Free

_________________
Obrazek Obrazek

IDS - diagnostyka komputerowa, pomoc z zapchanym dpf w Mazdach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 14 paź 2013, 13:46 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ciekawostka: dostałem screena z systemu dilera i widzę że 10.10.2013 Mazducha zjechała ze statku w Antwerpii. i podobno mają 14 dni na dostawę od tego czasu, a diler obstawia ten piątek (18.10) u nich. Ile czekaliście?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 14 paź 2013, 17:31 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Mazda GJ od spodu ...
http://www.youtube.com/watch?v=mkcdQMbfGYc

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 paź 2013, 18:57 
Wstydliwy
Offline
Od: 31.07.2013
Posty: 3
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Na wstępie witam wszystkich Forumowiczów, a szczególnie Użytkowników giejotek.
Prawie od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem niebieskiego kombiaczka ze znaczkiem rozwiniętych skrzydeł na masce i dlatego postanowiłem dołączyć do tego szlachetnego grona aby dzielić się doświadczeniami z jego użytkowania. O wadach - przynajmniej tych, których jesteśmy świadomi - i zaletach szósteczki powiedziano już chyba wszystko, więc nie będę się w tej chwili rozpisywał. Parafrazując wypowiedź z klasyku polskiego kina napiszę tylko, że może to auto ma i swoje minusy, ale chodzi o to, aby te minusy nie przesłoniły nam plusów. I tego Wam życzę!
Osobiście, nigdy nie posiadałem samochodu, który dawałby mi większą radość z jazdy - do tego stopnia, że szukam pretekstów, aby jeszcze trochę nim pojeździć. <zauroczony>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 paź 2013, 19:37 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witaj Amode!
Gratulacje! Ja akurat jestem jednym z tych niedobitków co czekają na odbiór - podobno już jedzie do warszawskiego salonu więc to kwestia kilkunastu najbliższych dni. Wrzuć fotki do odpowiedniego działu i napisz swoją recenzję / odczucia?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 paź 2013, 20:03 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witaj na forum, Amode! Cieszę się, że samochód cieszy. Mnie moja GJ też :) Chyba mamy mniej kombi niż sedanów na forum, co trochę dziwi, biorąc pod uwagę ceny. Jak Ci się sprawuje kombi - zadowolony z przestrzeni bagażowej?

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 141  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.