Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 11:49

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 141  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 18 maja 2016, 17:17 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Zmień stację diagnostyczną...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 maja 2016, 19:00 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
yazz007 możesz sprecyzować co znaczy: "nie można ustawić reflektora na stacji w ASO"? Światło świeci za nisko? Za wysoko? Za bardzo w prawo czy lewo?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 maja 2016, 21:00 
Offline
Już się pogubiłem.... :zawrotglowy: Co nie działa ? Świeci za nisko, za wysoko ? To kwestia regulacji śrubkorętem w dwie minuty...Działa Ci doświetlanie zakrętów podczas jazdy ? Widzisz jak wiązka światła "podąża" za skrętem kierownicy i kół ? Jeżeli tak to w czym jest problem ? Przecież tego nie zmierzą w ASO czy w SKP podczas postoju samochodu - nawet jak włączysz światła i pokręcisz kierownicą to doświetlanie nie działa - auto musi być w ruchu...

yazz007 napisał(a):
Nie chodzi o regulację pionowo/poziomo śrubkami, reflektory skrętne przy włączeniu robią taki fajny ruch, tak jakby się kalibrowały. Najwyraźniej problem leży w tym i pewnie napędzane jest to silniczkiem. Moim zdaniem, światła świecą zupełnie normalnie na ścianie, no ale pan diagnosta ma lepszą aparaturę. Więcej będę wiedział w piątek.


To robią Twoje reflektory taki "fajny ruch" jak włączasz silnik czy nie ? :wink: To jest tzw. samopoziomowanie reflektorów...Jeżeli tak to wszystko jest OK a jeżeli nie to jest jakiś problem...


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 19 maja 2016, 08:32 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Może i padasz, a kolega nie ma przeglądu i nie ma prawa jeździć :(
Jeżeli w serwisie Mazda nie umieją tego od razu zdiagnozować , to smutno mi.

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 19 maja 2016, 09:26 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Ja pierdzielę trzeba zmienić stację :mad: może to ASO ma zepsuty sprzęt :?:
ba nic nie wiadomo: góra-dól?,prawo-lewo?doświetlanie?
Jak tylko góra dół to sam zrób jak tu wielu robiło :) .

-- Dodano: Cz, 19 maja 2016, 10:26 --

No :idea: i pojedź na inną stacje diagnostyczną.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 19 maja 2016, 09:44 
Adept
Offline
Od: 22.04.2016
Posty: 128
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: zagranica
@yazz007

wlec do ASO i zrob tam zadyme, zaraz beda "zapindalac" lub jedz do innego, i nie zapomnij zadzwonic do centrali mazdy ze nic nie robia.

Ja juz sie nie patyczkuje, wale odrazu na centrale, a tam zawsze pomocna reka siedzi.

_________________
Mazda 6 Kombi 2016 GJ, manual, SKYACTIV-D 150 i-ELOOP
Mazda 6 Kombi 2017 GL, manual, SKYACTIV-G 165 MZD 74.00.311 EU N


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 19 maja 2016, 21:30 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.03.2014
Posty: 940
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
To tam można dzwonić? Pod jaki nr?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 maja 2016, 04:22 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 22.02.2016
Posty: 454
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
tel. do MMPol 22 318 19 73

A coś nie tak na przeglądzie w Osinach ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 maja 2016, 10:41 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.03.2014
Posty: 940
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Wszystko dobrze. Tak tylko pytam w razie czego. :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 maja 2016, 08:28 
Świeżak
Offline
Od: 06.02.2014
Posty: 26
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Tak, zgadza się - robię z igły widły, samochód bez przeglądu, wizyta na wymianę reflektora 3 czerwca (3 tygodnie powinien stać), samochodu zastępczego nie dostałem - ale tu sam sobie jestem winny bo nie zrobiłem awantury.

Miałem sporo różnych samochodów, każdy przechodził przegląd bez jednego ale, łączenie z moją 14 letnią Maximą. Dziwicie się, że się wk***łem?

Wkurza mnie MMPOL i jej durne procedury, zamiast załatwić wszystko "od razu" to szanowna Mazda musi się zgodzić na wymianę reflektora na gwarancji, a to trwa.

Prawy reflektor po włączeniu i wypoziomowaniu nie wraca do pożądanej pozycji, świeci za bardzo w lewo. Możemy gdybać, czy przeskoczył "ząbek", czy silniczek zaczyna padać jak w lusterkach, nie wiedzą. Nowy reflektor to koszt 4500 zł.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 29 maja 2016, 12:07 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.02.2015
Posty: 827
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Kwintesencja filozofii Mazdy:
Obrazek
Na opinie brak mi słów <suicide>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 29 maja 2016, 14:20 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
TheBesTia, raczej pewnie filozofia tłumacza... Masz ten komunikat w angielskim?

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 29 maja 2016, 18:43 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.02.2015
Posty: 827
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Postaram sie złapać, tez sie zaciekawilem jak to w oryginale.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 cze 2016, 09:28 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 13.12.2014
Posty: 361
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Ja na wymianę reflektorów czekałem pełny miesiąc. Po tym czasie zainterweniowałem w centrali i dopiero wtedy sprawa ruszyła.

Generalnie to przez ostatnie 6 -8 miesięcy zbyt często bywam w serwisie Mazdy.
Wymiana reflektorów, uszkodzone felgi ( in progress ), wariujący system itp.

Zobaczymy co będzie dalej.

_________________
- MAZDA 6 FL -


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 cze 2016, 16:45 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 23.04.2016
Posty: 385
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Koledzy jeśli mamy oceniać swoje Mazdy GJ to ja skromnie chciałbym dodać swoją:
to ZAJEBISTE auto i je kocham ;)

-- Dodano: Pn, 27 cze 2016, 16:45 --

Rozumiem ze milczenie oznacza zgode ;)

_________________
Lublin to nie dziura :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Pn, 27 cze 2016, 19:06 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
ddreporter trochę ciężko odnieść się do ogólnego stwierdzenia. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 cze 2016, 07:15 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
tombien :)
ja też ogólnie stwierdzę :idea:
kocham <3 to ZAJEBISTE auto <3

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 9 lip 2016, 21:22 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 20.11.2014
Posty: 817
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Trochę się wyżalę.
Miałem 2 Mazdy 6, pierwszą mi ukradli po pół roku i 9 tysiącach kilometrów.
Po jeżdżeniu pierwszą nie wyobrażałem sobie innego auta. Samochód nie miał prawie żadnych problemów znanych z forum, owszem było w nim głośno lecz nie głośniej niż w mojej byłem Lagunie 3, a efekt otwartej szyby praktycznie nie istniał. Felgi ani hamulce nie telepały kierownicą, wszystko działało, jeździło się pięknie, światła Led czasami zaświeciły długimi a z dwa razy w lesie wyskoczyła mi informacja o zaszronieniu kamery, która po chwili znikła.

Natomiast moją drugą Madzią wcale nie chce mi się jeździć, zrobiłem nią 1500 kilometrów, męczących kilometrów. W środku jest tak głośno jakbym jeździł z otwartymi szybami, efekt otwartej szyby pojawia się poniżej 80 km/h, poniżej! Felgi są niewyważone, nawigacja jeździ po krzakach a informacja o zaszronieniu kamery pojawia się nawet jak nie używam świateł, normalnie w dzień!, raz miałem nawet dyskotekę tzn., informacja pojawiała się co kilka sekund na kilka sekund.

Dla mnie to są jakby dwa różne samochody pod identyczną powłoką.

_________________
http://www.3dosetki.pl - strona motoryzacyjny opisujący tę bardziej ekscytującą jej część


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 9 lip 2016, 21:26 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Kurde Pingu, aż trudno uwierzyć, że to aż taka różnica :(

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 9 lip 2016, 22:06 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Pingu, współczuję... i jednocześnie oddycham z ulgą, że mi na razie nie ukradli mojej rocznej, która najwyraźniej jest z tej samej serii co Twoja pechowo utracona...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 lip 2016, 06:26 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Najwyraźniej jest to wyłącznie kwestia szczęścia na co się trafi. Ale żeby MAZDA tak dawała dupy, wierzyć się nie chce, że nie ma dokładnej kontroli jakości. Ale skoro auta schodzą jak świeże bułeczki nie muszą się zbytnio wysilać.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 lip 2016, 22:53 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Przywitam się - mój pierwszy post. Od tygodnia kopię forum, zarejestrowałem się przed chwilą.
Informacyjnie - posiadacz Mitsu ASX z 2010, w ogóle nie myślałem o zmianie auta (w najbliższym czasie)... i jakoś tak wyszło że jednak jest opcja zmiany. Od tygodnia jestem napalony na 6 w kombi, 2,5l, mam kilkaset stron do przeczytania na forum. Stwierdziłem że po takim czasie obserwowania Waszego życia z tym wspaniałym(mam nadzieję) autem wypada się co najmniej zarejestrować na forum i przywitać.

Prośba do forumowiczów i adminów o wyrozumiałość jeżeli nie trafiłem z postem - od ~ tygodnia czytam z uwagą, 3 dni temu załamałem się lekko - pierwszego dnia uznałem że forum jest "ciężko bidne" - 97 stron to chwila moment w jedynym wątku wartym zainteresowania.

Poświęciłem sporo czasu, jestem na 23 stronie z tych 97 i wiem że jest wątek na 251 stron + kolejny na 129... jazda próbna w sobotę, póki co dziś ścigałem czarną szóstkę w kombi na 7 Płońsk - Warszawa - chciałem żonie pokazać. O dziwo szóstek jest bardzo mało. Pierwsze kombi które widziałem, czerwonego - nie udało mi się zobaczyć na trasie. Chodzi mi oczywiście o zobaczenie auta od momentu "chcę je kupić" - zazwyczaj człowiek po chwil widzi je na każdym kroku.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 lip 2016, 07:03 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
i całe szczęście ,że nie ma dużo :)
ale i tak jest dużo więcej niż 3 lata temu :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 11 lip 2016, 07:45 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Wedrowiec, witamy kolejnego przesiadającego się z Mitsubishi na Mazdę 6... Przynajmniej jeśli chodzi o wyciszenie nie będzie szoku...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 lip 2016, 09:30 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
To prawda :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 lip 2016, 14:52 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ej, no nie przesadzajcie. Po przesiadce z Miśka Pajero 3.2DiD (cztery gary) do GJ, ta cisza w środku czasami mnie przeraża i budzi lęki. Ostatnio coś zaczęło mi burczeć w Mazdzie i okazało się, że to mój własny układ pokarmowy domagał się jedzenia. <bach>

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 11 lip 2016, 16:24 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
shutter, no właśnie o tym piszę... Nie znam nikogo kto się przesiadł z Mitsu i narzekał jakoś specjalnie na wyciszenie w GJ :P
Żeby nie było, bardzo miło wspominam solidność i niezawodność Lancera ;) Ale wyciszenia to on nie miał...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 lip 2016, 16:46 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Pingu napisał(a):
Trochę się wyżalę.

Po jeżdżeniu pierwszą nie wyobrażałem sobie innego auta. Samochód nie miał prawie żadnych problemów znanych z forum, owszem było w nim głośno lecz nie głośniej niż w mojej byłem Lagunie 3, a efekt otwartej szyby praktycznie nie istniał. Felgi ani hamulce nie telepały kierownicą, wszystko działało, jeździło się pięknie, światła Led czasami zaświeciły długimi a z dwa razy w lesie wyskoczyła mi informacja o zaszronieniu kamery, która po chwili znikła.

Natomiast moją drugą Madzią wcale nie chce mi się jeździć, zrobiłem nią 1500 kilometrów, męczących kilometrów. W środku jest tak głośno jakbym jeździł z otwartymi szybami, efekt otwartej szyby pojawia się poniżej 80 km/h, poniżej! Felgi są niewyważone, nawigacja jeździ po krzakach a informacja o zaszronieniu kamery pojawia się nawet jak nie używam świateł, normalnie w dzień!, raz miałem nawet dyskotekę tzn., informacja pojawiała się co kilka sekund na kilka sekund.

Dla mnie to są jakby dwa różne samochody pod identyczną powłoką.


Pingu, masz rację. Z mazdą to jest jakaś loteria, czyli raz na wozie raz pod wozem, sam mam podobne myśli jak czytam ciągle to forum,ale i z mojego doświadczenia myślę, że z mazdą chyba tak jest jak piszesz, tylko ja mam teraz odwrotnie. Było gorzej, jest lepiej, ale czy bym spróbował do trzech razy sztuka? nie wiem... to wszystko jest jakieś ciągle delikatne i nie zawsze solidnie. Ładnie wygląda, ale nie zmienię zdania, że to ptasie mleczko.
Nie na darmo jest kolejny lifting a ewentualne testy solidniejsze mazd dziś wszystkie prędzej czy później wspominają o (za)delikatnym wykonaniu.
Niestety jeśli chodzi o szumy uszczelek czy drgania kół we wszelkich mazdach jest taka sama żenada czyli spieprzono coś konstrukcyjnie i tyle. Często mam okazję jeździć ostatnio różnymi autami innych marek i mazda jest naprawdę ok, ale też technicznie "jaj nie urywa", zresztą opatruje się też trochę, dziś minąłem z pracy 6 sztuk i u nas jest tego dużo, choć nadal ma polot, i "wygląd maserati w cenie skody z rodowodem kraju lexusa kusi", ale jednak nie znosi ta papier-konstrukcja zbyt dużego wiatru i szybkości tyle.
Zresztą jak widzę GJ to zawsze jest to spokojne żeglowanie, nawet na obwodnicy, a nie speedgaz jak ci w bmw czy audi piratują. To dobre autko i ładne. Najpierw ładne a potem poprawne. Ale za tę cenę chyba najlepsze i tak, zwłaszcza jak ktoś ma alergię "na niemca czy francuza".

-- Dodano: Pn, 11 lip 2016, 17:46 --

gzesiolek napisał(a):
shutter, no właśnie o tym piszę... Nie znam nikogo kto się przesiadł z Mitsu i narzekał jakoś specjalnie na wyciszenie w GJ :P
Żeby nie było, bardzo miło wspominam solidność i niezawodność Lancera ;) Ale wyciszenia to on nie miał...


Wybaczcie, może to subiektywne, ale choć mazda kreuje się na prawie premium, choć świat premium trochę jednak odjechał ostatnio również, to mitsubishi uważanie jest też u nas w PL jako prawie premium. Z doświadczenia użytkownika cx5 a przez pół roku z użyczenia przedlift ASX (pomijam wielkość środka) to przynajmniej jeśli chodzi o jakoś i hałas to to samo. Ta sama półka, plastyki, koncepcja, wrażenia itd. Więc fakt nawet przejście na GJ to zawsze plus (komfort, przestrzeń) bądź to samo.

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 lip 2016, 22:04 
Amator
Offline
Od: 13.01.2015
Posty: 89
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Właśnie wróciłem z dłuższej wyprawy i moje wrażenia są niejednoznaczne. Jest dużo pozytywnych rzeczy. Jest to na pewno samochód wygodny. Pokonałem ostatnio dwie trasy po 1500 km w 15 h bez większego zmęczenia. Jedyna niedogodność w komforcie to obolały lewy łokieć od pianki na drzwiach, która się zbytnio wygniata. W moim egzemplarzu jest względnie cicho, nawet przy 160-170 km/h. Im szybciej tym mniej szumi od szyby, gdyż inne dźwięki całkowicie go przykrywają. Pochwała należy się systemowi głośnomówiącemu, kilkoro moich rozmówców podkreślało wysoką jakość dźwięku, a porównywało do naprawdę drogich samochód np. Range Rover Evoque. System audio działa całkiem sprawnie. Nie mam problemów z USB. W domu mam porządny zestaw audio, a ten w M6 nie jest zły. Brakuje niskich tonów przy słuchaniu stoner rocka, ale mam wrażenie, że dobry subwoofer narobiłby poważnych szkód we wnętrzu tego delikatnego samochodu. Nie narzekam na hamulce. Mam 28 tys na liczniku i przez 3 dni w Szwajcarii pokonałem kilka wysokich przełęczy, z których jedna była na 2500 m n.p.m. Hamulce trochę oberwały, gdyż ten samochód nawet na 2 biegu bez dodawania gazu rozpędza się z górki jak szalony i 20-30 razy z 80 km/h trzeba było hamować do 10 km/h przy zakrętach 180 stopni. Jak na razie nie ma żadnego bicia kierownicy. To samo dotyczy kół, których od nowości jeszcze nie wyważałem. Elektrycznie wspomagany układ kierowniczy na fabrycznych 19 rewelacyjnie sprawdza się na krętych górskich drogach. Silnik na wysokich obrotach bardzo dobrze sobie radzi i jak dla mnie 2,0 jest wystarczająco dynamiczny jeżdżąc do 180 km/h. Powyżej tej granicy słabo przyśpiesza.

Jest też sporo minusów. Pierwszy raz całkowicie zawiesił mi się komputer – czarny ekran. Jadąc bez map papierowych, taka sytuacja może całkowicie popsuć dzień, kiedy jeszcze jest do przejechania kilkaset kilometrów w obcym kraju. Wyłączenie silnika na 5-10-15 minut nie pomagało. Ratunkiem było to forum z instrukcją wymuszonego restartu komputera (systemu i map nigdy nie aktualizowałem). Jedna noc wystarczyła do wywalenia błędu świateł i zapalenia pomarańczowej lampki na desce, której nie da się wyłączyć bez wizyty w serwisie. Lakier rysuje się od kontaktu z każdym przedmiotem. Ostatnio przy tankowaniu porysowałem okolice wlewu paliwa plastikowo-gumowym elementem dystrybutora. Do ewentualnego zgłoszenia w ASO będę miał chyba tylny zderzak. Jak samochód stał przez tydzień na słońcu we Włoszech pojawiły się pofałdowania na jego górnej części przy klapie bagażnika (widoczne jako załamania światła). Może to wina ciemnego lakieru?


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 12 lip 2016, 17:08 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Drodzy użytkownicy, przypominam o czym jest ten wątek. Opinie użytkowników GJ a nie porównywarka zakupowa wszystkich marek. Posty odbiegające od tematu przeniosłem tu: viewtopic.php?p=211967#p211967


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 141  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.