Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:47

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 141  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 17 wrz 2013, 15:19 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 28.02.2013
Posty: 480
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Gajdzin napisał(a):
Mm nadzieję, że napisałeś coś o szumach i usługach LIVE w nawigacji :)



No masz .. oczywiście, że tak <tak> .
Byłem bardzo surowy i na tle pozytywnych ocen w innych kategoriach nie da się tego nie zauważyć.
Jeszcze nie wysłałem więc dodatkowo podkreślę wężykiem co trzeba ;) .
Aaaaa .... i może wykrzykniki wstawię - a co ! :) .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 wrz 2013, 16:35 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Brawo CzerwonaStrzała!

Dzięki takim ludziom, jak Ty, samochody stają się coraz lepsze.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 19 wrz 2013, 22:14 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
UWAGA: dyskusję (ciekawą!) nt. szybkości zużywania się klocków i tarczy hamulcowych, która się tutaj zaczynała, przeniosłem do Garaż GJ (12- ) / Mechanika / Hamulce: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=69&t=684

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 wrz 2013, 09:34 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Fajny news: http://www.samar.pl/__/3/3.a/74570/3.sc ... wa-sprzeda


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 wrz 2013, 20:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.09.2013
Posty: 2
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Witam wszystkich :)

Stoję przed zakupem M6 i waham się między 2,5AT, a 2,2D AT. Jeździłem krótko 2,2D MT i 2,5AT - większy moment obrotowy diesla daje się odczuć i auto odpycha się już od niższego zakresu obrotów... W papierach 2,5AT jest szybsze od 2,2D AT... ale interesuje mnie elastyczność w normalnym użytkowaniu auta. Typowe sytuacje na drodze jak przyspieszenie 60-100km/h, czy przyspieszenia w prędkościach autostradowych. Ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś dane na ten temat? Która z wersji będzie szybsza i dawać większą radość z jazdy?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 wrz 2013, 16:39 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Panowie, dziś odebrałem swoją Mazdę :) Jak zrobię fotki to założę nowy temat w odpowiednim dziale i opiszę swój samochód (na szybko: Kombi, Solu Red, Silnik 2.5i, akcesoria).

Zrobiłem nią jakieś 80 km (kilka kilometrów na autostradzie, reszta zwykłą droga do domu + korki).

Kilka szybkich opinii:
- Powalający wygląd. Piękny kolor, piękne koła, piękna sylwetka
- Bardzo wygodne fotele. Przesiadłem się z Ibizy z 2001 roku więc jest to dla mnie szok :)
- Bardzo spodobał mi się tempomat adaptacyjny. Fajnie radził sobie w korku

Tak jak pisałem wcześniej moją pełną recenzję napiszę w odpowiednim wątku jak tylko zrobię fajne zdjęcia.

W przyszłym tygodniu jestem umówiony na położenie powłoki Ceramic Pro 9H w firmie w Warszawie.

P.S.
1. Wy też odebraliście auto z praktycznie pustym bakiem?
2. Osoba, która wydawała mi auto powiedziała, że ostatnio sprzedała taką 6 swoim rodzicom. I była zdziwiona bo usługi Live działały w standardzie! Zobaczymy jak będzie u mnie ale chyba nie ma co na to liczyć.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 wrz 2013, 17:02 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jeszcze raz gratulacje, ZibiX :) Pamiętam ten dzień jak dzisiaj... cóż, to było 2 miesiące temu, więc trudno zapomnieć :)

Mądra decyzja z Ceramic Pro 9H. Ja to zrobiłem jeszcze w salonie, rękami firmy www.ochronalakieru.pl i jestem BARDZO zadowolony, mimo, że tanie to nie było. Dziś, po 2 miesiącach, samochód wygląda jakby wczoraj wyjechał od dealera i brudzi się dwa razy wolniej, niż bez takiej powłoki. Najbardziej szokujący jest jego wygląd po trasie - wystarczy, nawet jak mnie po drodze zmoczy deszcz, to tylko zmywa kurz z drogi, sam nie zostawia śladów, bo powłoka jest silnie hydrofobiczna, i NIKT mi potem nie wierzy, że nie byłem na myjni pod koniec trasy :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 wrz 2013, 17:09 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 165
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Gratuluje autka ZibiX.
ad 1. tak, miałem pewnie max 5 litrów w baku w momencie odbioru, co oznaczało, że musiałem szukać pierwszej stacji w okolicy - zresztą zostałem ostrzeżony, że powinienem zatankować jak najprędzej
ad 2. a to ciekawe, może nie chodzi o pełne Live Services tylko o jakaś informację o ruchu pochodząca z RDS-TMC - pamiętam, że przed uruchomieniem Live na głównych drogach też coś mi się pokazywało i myślałem, że mam włączone live.

_________________
szybki ale pokrak


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 wrz 2013, 17:47 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 30.07.2013
Posty: 115
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Gratuluje ZibiX. Apropos paliwa - tez tak mialem i dla mnie to jest slabe. Kupujesz samochod za ponad 130 tys a dealer zaluje ekstra 100 zl na paliwo. Ja jak sprzedawalem samochod to zostawilem w baku gdzies 300 zl. Podobnie jak kupowalem samochod uzywany - bylo tam co najmniej pol baku.
U mnie to popsulo pierwsze chwile z samochodem, bo zamiast cieszyc sie z jazdy, musialem odstac 15m w kolejce do stacji benzynowej. I zostalem zmuszony do skorzystania ze stacji z ktorej nie lubie korzystac (bo faktury drukuje na swistku z kasy fiskalnej).

W kazdym razie gratuluje odbioru ale nie zazdroszcze. U mnie stan fascynacji samochodem utrzymuje sie na poziomie podobnym do dnia odbioru mimo przejechanych ponad kolo 3500 km w ciagu prawie 2 miesiecy.


Ostatnio edytowano Pt, 27 wrz 2013, 18:22 przez Nessus, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 wrz 2013, 18:07 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Gratulacje Zibix! To ja chyba kolejny jestem w kolejce - początek listopada. Umawiam się na tez na położenie powłoki kwarcowej. Na Ceramic9Proh szkoda mi pieniędzy, skorzystam z tego co robili koledzy w wątki detailingu z usługi firmy CarSpa.
Ale to standard z bakiem: Seat Leon w 2007 r - kilka litrów paliwa, Saab 9-3 w 2011 to samo.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 wrz 2013, 20:29 
Offline
Gratulacje Zibix :) życzę mnóstwa wrażeń z jazdy nową Madzią :) Ja swoją odbierałem w lutym i już trochę pojeździłem ( ponad 11 tyś. km) ale ciągle nie mogę się na Nią napatrzeć jak stoi w garażu...;)
aha- po wyjeździe z salonu też musiałem pomykać na stację.....;)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 wrz 2013, 21:03 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
Standard z tym paliwem. Chyba większość tak robi. Mnie przynajmniej dealer zabrał na stację ale płacić musiałem już sam :D.

Sent from my GT-N8010 using Tapatalk 4

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 wrz 2013, 21:23 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Kurczę, napisałem post i mi go wcięło w wielką, czarną cyber-dziurę. Więc od nowa:

Jak odbierałem swój pierwszy nowy samochód w życiu, w roku 1990 w Japonii, w baku chlupotały jakieś mizerne resztki paliwa. Ale tak się dziwnie złożyło, że młoda dama, która mi ten samochód sprzedała w salonie, została moją dziewczną na jakiś czas, więc przy jakiejś okazji podpytałem ją o ten pusty bak. Otóż okazuje się, że zarobki salonu na sprzedaży nowych samochodów były już wówczas niewielkie (i to w Japonii, u szczytu jej potęgi ekonomicznej). Dawanie klientom pełnego baku, jak to robią nieraz salony amerykańskie, byłoby znaczącym obciążeniem finansowym dla salonu. W USA tradycja pełnego baku pochodzi z czasów, kiedy benzyna kosztowała złotówkę (współczesną) za litr...

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 wrz 2013, 22:01 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 30.07.2013
Posty: 115
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Gajdzin, nie wydaje mi sie problemem, zeby cene samochodu podniesc o koszt zatankowania 1/4 baku. W koncu to nie jest tak, ze placimy 30 tys za samochod, tylko 130 tys. I nie wydaje mi sie, zeby to ile utargujesz od ceny katalogowej mialo wplyw na zatankowanie samochodu. Czyli salon jest w stanie odposcic jakies 5-6tys, ale nie jest w stanie wysuplac 100 na paliwo. Dla mnie to dowod jakiejs malosci salonow. W koncu salon sprzedaje nascie samochodow na miesiac. Nie wydaje mi sie, zeby byc albo nie byc salonu zalezalo tod tych circa 2000 zl. A dla mnie efekt marketingowy wyjazdu samochodem, ktorym mozna sie od razu przejechac bez koniecznosci wizyta na stacji jest wiecej warty od wartosci tej benzyny.
A poza tym salon nie zaluje benzyny na jazdy probne, ktore kosztuja pewnie sporo paliwa.


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Pt, 27 wrz 2013, 22:17 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Nessus napisał(a):
Gajdzin, nie wydaje mi sie problemem, zeby cene samochodu podniesc o koszt zatankowania 1/4 baku. W koncu to nie jest tak, ze placimy 30 tys za samochod, tylko 130 tys. I nie wydaje mi sie, zeby to ile utargujesz od ceny katalogowej mialo wplyw na zatankowanie samochodu. Czyli salon jest w stanie odposcic jakies 5-6tys, ale nie jest w stanie wysuplac 100 na paliwo. Dla mnie to dowod jakiejs malosci salonow. W koncu salon sprzedaje nascie samochodow na miesiac. Nie wydaje mi sie, zeby byc albo nie byc salonu zalezalo tod tych circa 2000 zl. A dla mnie efekt marketingowy wyjazdu samochodem, ktorym mozna sie od razu przejechac bez koniecznosci wizyta na stacji jest wiecej warty od wartosci tej benzyny.
A poza tym salon nie zaluje benzyny na jazdy probne, ktore kosztuja pewnie sporo paliwa.

Dokładnie to samo myślę, w baku powinno być paliwa na 200 km a nie wyjeżdżasz z salonu i musisz za chwilę zajechać na stację...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 wrz 2013, 23:59 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
rees napisał(a):
Gratulacje Zibix! To ja chyba kolejny jestem w kolejce - początek listopada. Umawiam się na tez na położenie powłoki kwarcowej. Na Ceramic9Proh szkoda mi pieniędzy, skorzystam z tego co robili koledzy w wątki detailingu z usługi firmy CarSpa.
Ale to standard z bakiem: Seat Leon w 2007 r - kilka litrów paliwa, Saab 9-3 w 2011 to samo.



no to chyba w kolejce jestem ja nastepny koniec pazdziernika czyli juz tuz tuz


GJ JetBlack SDN 2,5i AT


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 wrz 2013, 07:48 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nessus napisał(a):
Gajdzin, nie wydaje mi sie problemem, zeby cene samochodu podniesc o koszt zatankowania 1/4 baku. W koncu to nie jest tak, ze placimy 30 tys za samochod, tylko 130 tys.


A mnie się wydaje, że dokładnie w tym jest problem... Nie wiem, czy pracowałeś kiedyś w jakimś biznesie sprzedającym masowo, ale to jest "walka o margines" (moje nieudolne tłumaczenie "margin game" - nie wiem, jakie jest fachowe tłumaczenie ang. "profit margin"). My patrzymy na cenę całkowitą, a producent albo sprzedawca - na margines. Który jest małym procentem ceny całkowitej - w przypadku salonu może to być np. 7%. Poza tym oni patrzą na swoją cenę vs. konkurencji. Wojna z konkurencją to już wojna na malutkie ułamki marginesów.

Kiedy pracowałem dla japońskiej firmy m.in. motoryzacyjnej w mieście Hamamatsu, jedym z prowadzonych tam projektów było obniżenie ceny pewnego podzespołu o Y1200 czyli jakieś $10 wówczas. Co może się wydawać śmieszne, do momentu, kiedy nie pomnożymy tego przez liczbę sprzedanych produktów...

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 wrz 2013, 08:17 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Widzę, że rozpętałem burze w kwestii pustego baku po odbiorze samochodu :)

Ja to widzę w ten sposób: jeżeli salon nie chce pokrywać kosztów tankowania to przed odbiorem powinien być telefon z pytaniem czy zostawić te 5 litrów i sam szuukam satcji czy oni mają zatankować np. 20 litrów. Uwierzcie mi, że bez problemu zapłacę za te 20 litrów jeśli to oznacza, że mogę spokojnie wyjechać z salonu i nie martwić się, że auto za chwile stanie na środku autostrady.

W moim przypadku była w ogóle dziwna sprawa. Osoba wydająca Mazdę nie wspomniała o paliwie. Owszem widziałem wskaźnik, że jest pusto ale nie wiedziałem, że aż tak :) Musiałem szybko wracać do miasta szukać jakiejś normalnej stacji (na tym prawie pustym baku przejechałem 25 km).

Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Dealer spokojnie może przerzucić koszt paliwa na nabywcę samochodu i sprawy by nie było.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 wrz 2013, 08:49 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
Gajdzin napisał(a):
Nessus napisał(a):
Gajdzin, nie wydaje mi sie problemem, zeby cene samochodu podniesc o koszt zatankowania 1/4 baku. W koncu to nie jest tak, ze placimy 30 tys za samochod, tylko 130 tys.


A mnie się wydaje, że dokładnie w tym jest problem... Nie wiem, czy pracowałeś kiedyś w jakimś biznesie sprzedającym masowo, ale to jest "walka o margines" (moje nieudolne tłumaczenie "margin game" - nie wiem, jakie jest fachowe tłumaczenie ang. "profit margin"). My patrzymy na cenę całkowitą, a producent albo sprzedawca - na margines. Który jest małym procentem ceny całkowitej - w przypadku salonu może to być np. 7%. Poza tym oni patrzą na swoją cenę vs. konkurencji. Wojna z konkurencją to już wojna na malutkie ułamki marginesów.

Kiedy pracowałem dla japońskiej firmy m.in. motoryzacyjnej w mieście Hamamatsu, jedym z prowadzonych tam projektów było obniżenie ceny pewnego podzespołu o Y1200 czyli jakieś $10 wówczas. Co może się wydawać śmieszne, do momentu, kiedy nie pomnożymy tego przez liczbę sprzedanych produktów...


Margin to jest po polsku najzwyklejsza marza czyli zysk z dzialalnosci kazdego handlowca



GJ JetBlack SDN 2,5i AT


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 wrz 2013, 10:04 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 30.07.2013
Posty: 115
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Toperz00 napisał(a):
Po dłuższej przerwie w obecności na forum również chcę się pochwalić. Dziś moja Mazda 6 w kolorze red soul, typ sedan, dumnie zaparkowała w podziemnym garażu. Za jakiś czas opiszę i moje wrażenia zwłaszcza, że będę mógł zrobić porównanie do o miesiąc starszego, kosmicznego Citroena DS5.


Gratulacje! Wg mnie sedan oraz soul red to idealna kombinacja w tym samochodzie. Nie mowiac o silniku 2.5 i bialej tapicerce :)
DS5 tez bardzo ladny, w pewnym momencie bardzo chcialem miec taki samochod.

Co do dyskucji n/t marzy i tej nieszczesnej kwocie ekstra 100 na paliwo per samochod: dealer to nie producent samochodu i jesli rozumiem walke o koszty w ramach sprzedazy 100 tys egzemplarzy, to walka o ta sama kwote przy sprzedazy nastu samochodow na miesiac nie rozumiem. To 0,07% wartosci transakcji. I jeszcze raz - jesli dealer jest sklonny do upustow rzedu 5-6 tys w przypadku Mazdy, to nie moze byc elastyczny w kwiestii zatankowania samochodu?

W kazdym razie - sensowne jest to co zaproponowal ZibiX - jesli to rzeczywiscie taki problem, to dealerzy mogliby zaproponowac to jako usluge: moge do auta przy odbiorze zamowic dywaniki ekstra placac, to powinienem moc rownie dobrze zamowic zatankowanie samochodu. Ja bym z tego skorzystal i wrazenie po odbiorze byloby lepsze.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 wrz 2013, 10:41 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witam Cię!
Rozumiem Twe rozterki ;)

Nessus napisał(a):
W TVN playerze jest dostepny odcinek Moto-ON z Mazda 6 w dieslu 2.2.
Link - Mazda jest w drugiej czesci programu:
http://tvnplayer.pl/programy-online/mot ... 22499.html

Dzwiek i elastycznosc zrobila na mnie duze wrazenie.


Obejrzyj sobie, naprawdę warto... <spoko>

A w Automaniaku, sezon 11 odcinek 1 też jest o Mazdzie (też na tvnplayer)

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: So, 28 wrz 2013, 12:50 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
ZibiX napisał(a):
Uwierzcie mi, że bez problemu zapłacę za te 20 litrów jeśli to oznacza, że mogę spokojnie wyjechać z salonu i nie martwić się, że auto za chwile stanie na środku autostrady.
Dealer spokojnie może przerzucić koszt paliwa na nabywcę samochodu i sprawy by nie było.


Zgadzam się z Tobą Kolego, ja pójdę nawet dalej, odbiór mam pod koniec listopada więc sprawdzę czy mój salon taką usługę (odpłatną) zaoferuje :)

PS. Nie wiem jak to się stało, że w GH jak wyjeżdżałem z salonu to miałem paliwa na 150 km...
Chyba jednak wiem, moja Madzia została kupiona z salonu w Niemczech przez ASO z Polski (w 2008 to się opłacało - taki eksport). Analogicznie, parę miesięcy przed zakupem samochodu miałem sprowadzaną Hondę Transalp demo też z salonu z Niemiec i przyjechała z pełnym bakiem a miała przebiegu 8 km. Czyli w Niemczech wlewają więcej paliwa niż w Polsce :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 29 wrz 2013, 11:16 
Amator
Offline
Od: 12.09.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2009
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Muszę przyznać, że wystraszyły mnie trochę wasze doniesienia o fruwających maskach, szumach opływającego auto powietrza w środku, drganiach z zawieszenia itd. Postanowiłem uwagę skierować w stronę auta marki Premium -> audi A4 Avant bądź A5 Sportback. Wczoraj miałem jazdy próbne tymi autami, z silnikami 1.8TFSI - 170KM oraz 2.0TFSI 211KM. Spodziewałem się boskiej ciszy w środku i nieco przestronności od aut było nie było segmentu Mazdy 6. Zawiodłem się na całej linii. Nie znalazłem ani przestronności, ani błogiej ciszy w środku przy prędkościach autostradowych, ani zrozumienia kierowcy ze strony skrzyni bezstopniowej Multitronic. W autach wyraźnie słychać szumy, faktycznie nieco mniejsze niż w Madzi, ale naprawdę nie ma przepaści. Dynamika silników faktycznie znakomita, ale na samochód wyposażony podobnie do M6 2.5AT SkyPassion, po rabatach dla biznesu należy przygotować najmniej 160000zł. Jedyne co przemawia za Audi to jakość wykonania. Faktycznie tutaj jest znaczna różnica. Oczywiście płacimy również za prestiż. Mnie osobiście na tym nie zależy.. Mazdą jeździło mi się po prostu znacznie przyjemniej.. Na pewno sprawa inaczej by wyglądała w przypadku Audi A6, ale na taką furę mnie póki co nie stać.

Szybko się więc wyleczyłem z chwilowej fascynacji Audi. Auta na pewno fajnie, ale nie są to auta na tyle przestronne, aby nazwać je samochodami rodzinnymi. Co ciekawe, A5 Sportback nie jest wcale ciaśniejsze od A4 Avant. Bagażnik tez nie jest mniejszy, a biorąc pod uwagę fakt, że w A4 Avant w zasadzie nic ponad linie szyby do bagażnika nie da się włożyć.. A5 SB wydaje się być równie rodzinnym autem co A4 Avant. Tak czy inaczej daleko im do przestronności Mazdy 6 Kombi, pomimo iż ta ma sporo mniejszy rozstaw osi (z tego co pamiętam ok 5cm).

wracam więc z pochyloną głową, bijąc się w pierś, do pierwszej i na razie wydaje się, jedynej słusznej koncepcji Mazda 6. Z tą drobną różnicą, że z 2.0 SkyPassion uwagę kieruję w stronę 2.5AT. Apetyt rośnie w miarę jedzenia :) W zasadzie zakup Mazdy jest już przesądzony. Pozostają negocjacje z żoną co do wersji :) Wiadomo już, że będzie to Kombi w białej perle SkyPassion, (czarna skóra - mamy dziecko), najprawdopodobniej będę negocjował przy zakupie felgi w kolorze ciemnym.

Dziękuję wszystkim również za aktywności na forum. Wszelkie opisywane przez Was wrażenia, uwagi, komentarze - bezcenne :)

p.s. Jak odbierałem Outlandera z salonu, paliwa miałem "aż tyle", że pięć razy sprzedawca mi podkreślał, żebym jechał prosto na stację zatankować auto.

_________________
bmw e60


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 29 wrz 2013, 11:43 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Też chcę białą w kombi wygląda na większą i wszystkie linie i linijki widać ... cały jej rysunek .
No to kupuj i ciesz się ... ja muszę poczekać ... :|

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 14:59 
Adept
Offline
Od: 10.07.2013
Posty: 143
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
Pytanie do posiadaczy GJ ,czy w waszych mazdach tunel środkowy robi wrażenie nie skręconego. Testowałem dzisiaj autko kolejny raz, i trochę mnie to przeraziło . Przy naszych drogach strach pomyśleć co będzie po 50tys . ( specjalnie patrzyłem na przednia maskę i w przedziale 120/150 nic szczególnego nie wpadło mi w oko, zero drgań )


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 16:21 
Offline
w mojej jak się zaprę i mocno nim targam to się rusza ale bez przesady....


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 16:57 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
wojcian napisał(a):
Pytanie do posiadaczy GJ ,czy w waszych mazdach tunel środkowy robi wrażenie nie skręconego. Testowałem dzisiaj autko kolejny raz, i trochę mnie to przeraziło . Przy naszych drogach strach pomyśleć co będzie po 50tys . ( specjalnie patrzyłem na przednia maskę i w przedziale 120/150 nic szczególnego nie wpadło mi w oko, zero drgań )


tak tunel srodkowy troche sie chybocze jak nim troche pobujac ale to jest temat znany to nie tunel a plastikowa obudowa tunelu na etapie projektu zabraklo paru wiecej wkretow co by porzadnie ten plastik trzymalo ten typ tak ma nie nalezy sie tego przerazac bo nikomu to krzywdy nie zrobi ani na jazde nie wplywa jednakowoz


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 17:38 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
J.W.
Ja mogę odnieść się do mojego auta ...Focusa ... ma 9 lat ...sprawdzałem ... tunel tak samo płynnie daje się ruszać ... jednak nic złego nigdy z tego tytułu nie miałem .... zauważyłem ,że tak ma po tym jak Wy zauważyliście to w Maździe .
Nie warto na to zwracać uwagi .
Nie przeszkadza , nie jest objawem złej jakości ( tak uważam) , a w razie kolizji lepiej mieć wokół miłe miękkie , przyjazne rzeczy niż "stalowo" zamocowane elementy o które rozwalimy łeb ;)

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 18:47 
Adept
Offline
Od: 10.07.2013
Posty: 143
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
ok , czyli da się z tym żyć .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 18:57 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Na pewno . Masz takie zajefajne auto ! ciesz się nim ... nie martw się ... nie trać czasu <nie>
Szerokości ... jak mówią tirowcy :lol:

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 141  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.