Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 22:49

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 141  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 19:04 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Kurczę, ja coraz bardziej lubię kol. Bespartyjnego. Więcej nam trzeba takich ludzi na forum... i nie tylko.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 19:17 
Offline
nie przejmuję się chłop pierdołami...:)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 19:29 
Adept
Offline
Od: 25.04.2013
Posty: 111
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Dziś rano odbierałem samochód od lakiernika (zrobiłem malutkie, prawie niewidoczne, wgniecenie w dolnej części zderzaka) i gość powiedział mnie dosyć 'ciekawą' rzecz. Z racji na nietypowy kolor mojego samochodu (Soul Red) wszyscy pracownicy warsztatu go oglądali i stwierdzili, że jest fabrycznie niedokładnie pomalowany i oni takiego by klientowi nie wydali. Oczywiście laik tego nie zauważy, ale nie da się ukryć, że dosyć mocno się zdziwiłem...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 19:49 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Wybacz pytanie ...
Dlaczego im (!) uwierzyłeś ?
Dlaczego fabryczne roboty miałyby źle lakierować ?
Skąd wiedzą czy dzięki takiemu lakierowaniu nie osiąga się właśnie efektu SOUL RED ?
Czy byli to lakiernicy Mazdy serwisu ?
Pytanie retoryczne ...
Dlaczego zawsze chętniej wierzymy w rzeczy ZŁE niż w dobre ??? <czekam>

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 19:54 
Adept
Offline
Od: 10.07.2013
Posty: 143
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
Skoro ten tunel to pierdoła i dajesz 140 koła , to co można powiedzieć o pyleniu za uszczelką klapy silnika , wg Gajdzina.

Strach pomyśleć co porobili w miejscach niewidocznych dla oka i reki


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 19:59 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Stary ...jak masz mieć lęki z powodu tego auta , to odradzam zakup , a jeśli już masz to auto , to sprzedaj .
Kup inne z uszczelnioną komorą silnika , żeby się nie pyliło .
Szkoda nerwów .
Ja odkupię ją od ciebie ... za pół ceny <hahaha>

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 20:12 
Adept
Offline
Od: 10.07.2013
Posty: 143
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
Stary spokojnie . Uszczelka silnika to nie mój problem,czytaj uważnie forum gj. A leków nie mam , tylko rozmawiam ot co , po jest forum. Auta jeszcze nie kupiłem,i dlatego tu jestem i pytam. Mogę :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 21:02 
Adept
Offline
Od: 25.04.2013
Posty: 111
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Uwierzyłem, bo zrobili na mnie baardzo dobre wrażenie i nie mieli raczej interesu, żeby kłamać, a ja napisałem to jako 'ciekawostkę'.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 21:34 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Odnoszę wrażenie, że niektore osoby kupujac auto czyli pojazd mechaniczny za 140 tys oczekuja iż otrzymaja ręcznie składany dopieszczony przez starych rzemieślników pojazd niczym ręcznie wytwarzane modele Triumpha czy Mg. To tylko samochód, japoński, ładny, ale nic poza tym - trzepany seryjnie przez zrobotyzowana taśmę produkcyjną. Jezdzi? Super. Rys na lakierze nie ma przy odbiorze? Good. Gadżety, lasery, radary (i inne hifi tech nowinki) dzialaja? Znakomicie. A przy okaxji sprawia frajdę i dynamicznie jezdzi? O to chyba chodzilo. Po co szukac dziury w całym i narzekac na jakieś tunele - w saabie boczki tunelu wyginaly mi sie jak karton, maska spasowana fabrycznie byla nierownie, rreflektory mialy rozne szpery, lakier wygladal jakbym jezdzil po krzakach, a frajdy samochod dawal tyle ze nawet na to nie zwracalem uwagi. Rozumiem ze cos nie dziala, cos stuka (pojawialo sie w watku) wtedy do ASO. Ale nie dajmy sie zwariowac, to tylko samochod.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 21:50 
Offline
Ludzie nie dajcie się zwariować ! Ciągle ktoś szuka jakiś wad tego auta..Kiedy ja kupowałem moją Madzię (pierwsza GJ-tka na tym forum <tak> ) byłem nią zachwycony - i dalej jestem - ;) jednak z biegiem czasu zauważyłem różne niedociągnięcia np. podłoga bagażnika- żadnych mocowań, jest tylko położona na styropianowej wydmuszce, ten styropian musiałem " uszczelnić" po bokach ponieważ na zakrętach troszkę latał... i co ? i nic - jeżdżę dalej.... :) Powiem Wam,że w moim Sceniku z 2002 roku jest o wiele lepiej rozwiązane - pokrywa ma z tyłu zawiasy, można ja unieść, zawiesić za sznurek pod tylną półka...ale czy z tego powodu mam sprzedać Mazdę ??? Nie ! Trudno tak jest i już. Jestem zafascynowany dalej tym autkiem, świetnie jeździ, mało pali, wzbudza zachwyt itd. itp... : ;) każdy samochód ma jakieś wady, które zauważamy dopiero po czasie ale nie wydaje mi się żeby np. lekko ruszająca się osłona tunelu spowodowała iż sprzedam moją Madzię. Bez przesady.....Owszem trzeba ujawniać i zgłaszać jakieś wady ale istotne np. dla bezpieczeństwa podróżujących. Uff - jeszcze chyba tyle nie napisałem na tym forum :lol:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 22:43 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Mądrze mówi Matarez, dać mu wódki.

Życzę wszystkim i sobie, żeby w życiu mieli w swoich samochodach tylko takie problemy, jak moja odrobina kurzu za uszczelką maski. Nb. w Accordzie maska w ogóle nie miała uszczelki, więc cały silnik był zabłocony po trasie w deszczu, i to też był dobry samochód :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 23:03 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.10.2012
Posty: 660
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Nie mogę , to są problemy (kurz za uszczelką), wolę to niż jakiś pęknięty blok silnika
Zamiast się zastanawiać co jest złego pochowane, cieszcie się jazdą, jak na się coś popsuć to się popsuje


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 paź 2013, 23:33 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Theorionowi też nalewamy :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 05:11 
Offline
Gajdzin napisał(a):
Mądrze mówi Matarez, dać mu wódki.

Życzę wszystkim i sobie, żeby w życiu mieli w swoich samochodach tylko takie problemy, jak moja odrobina kurzu za uszczelką maski. Nb. w Accordzie maska w ogóle nie miała uszczelki, więc cały silnik był zabłocony po trasie w deszczu, i to też był dobry samochód :)


w ostatni weekend października będę w Wawie to możesz polać... :lol:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 08:19 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 28.02.2013
Posty: 480
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Zgadzam się z przedmówcami <spoko> .
Mimo, iż widzę pewne niedoróbki w aucie to nadal jazda sprawia mi wiele przyjemności.
Wczoraj odrobinę skorygowałem sobie pozycję za kierownicą i zauważyłem, że jest jeszcze bardziej sportowo 8-) - tak fajniej, wygodniej ;) .
Żona stwierdziła , że muszę mieć jakąś kochankę bo wyszedłem na chwilę a wróciłem późnym wieczorem. A mi po prostu spodobała się jazda z tą kierownicą lekko przysuniętą do siebie i zafundowałem sobie wieczorny rajd okolicami Warszawy :P .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 09:59 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
wojcian napisał(a):
Stary spokojnie . Uszczelka silnika to nie mój problem,czytaj uważnie forum gj. A leków nie mam , tylko rozmawiam ot co , po jest forum. Auta jeszcze nie kupiłem,i dlatego tu jestem i pytam. Mogę :)


Czytam uważnie <czekam>
podałeś jako przykład , to się odniosłem do tematu .
Nie kupowałbym czegokolwiek od kogoś ... czegoś .... jeśli na dzień dobry zakładam , że są niesolidni bądź to podejrzewam .
Weź takie auto przy zakupie którego nie będziesz miał wątpliwości i zapłacisz ze spokojem . Miej swoje zdanie , a będzie dobrze .
Nie dokuczam Ci tylko wyrażam swoje zdanie <tak>
Pozdrawiam i luzik ;)

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 10:01 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
CzerwonaStrzala napisał(a):
Zgadzam się z przedmówcami <spoko> .
Mimo, iż widzę pewne niedoróbki w aucie to nadal jazda sprawia mi wiele przyjemności.
Wczoraj odrobinę skorygowałem sobie pozycję za kierownicą i zauważyłem, że jest jeszcze bardziej sportowo 8-) - tak fajniej, wygodniej ;) .
Żona stwierdziła , że muszę mieć jakąś kochankę bo wyszedłem na chwilę a wróciłem późnym wieczorem. A mi po prostu spodobała się jazda z tą kierownicą lekko przysuniętą do siebie i zafundowałem sobie wieczorny rajd okolicami Warszawy :P .


I tak trzymaj

PS
Następnym razem weź Żonkę .. może potem będzie :* ...

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 10:30 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Czyli nie jestem jedyny, który czasem wsiada do swojej Matsudy nie po to, żeby gdzieś dojechać, tylko żeby się przejechać. :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 10:34 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 14.08.2013
Posty: 316
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Mam to samo ,jak nie mam gdzie jechać ,to rundka po obwodnicy ,żonka mówi że chyba mam jakaś tirówkę. :oops:


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 11:02 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
adamus28 napisał(a):
żonka mówi że chyba mam jakaś tirówkę. :oops:


<hahaha> <hahaha> <hahaha> dobre !!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 11:37 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 27.07.2013
Posty: 880
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Swoja GH mam od 2 lat ale ciagle ciesze sie na jej widok kiedy wstaje rano, jasne ze ma kilka wad, moze nie jest idealna dla innych osob ale dla mnie na ta chwile wystarczajaca i to sie liczy najbardziej. Wygladam przez okno i co widze; focus, fiesta, civic, bmw3, i20, polo plus na ulicy dwie perlki moja M6 i sasiada RX-8 ktore wyraznie sie wyrozniaja w tym towarzystwie. <zauroczony>

_________________
„Everyday is a school day”


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 14:49 
Amator
Offline
Od: 12.02.2013
Posty: 91
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Co prawda to prawda ;) Kuzyn sprawił sobie A6 piękne kombi(i dużo, dużo droższe) ale i tak każdy w rodzinie twierdzi, że Mazda jest nietuzinkowa i bardziej zachwyca.


 Zobacz profil  
Cytuj  

zasłużony
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 15:09 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 1702
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
bespartyjny napisał(a):
CzerwonaStrzala napisał(a):
Zgadzam się z przedmówcami <spoko> .
Mimo, iż widzę pewne niedoróbki w aucie to nadal jazda sprawia mi wiele przyjemności.
Wczoraj odrobinę skorygowałem sobie pozycję za kierownicą i zauważyłem, że jest jeszcze bardziej sportowo 8-) - tak fajniej, wygodniej ;) .
Żona stwierdziła , że muszę mieć jakąś kochankę bo wyszedłem na chwilę a wróciłem późnym wieczorem. A mi po prostu spodobała się jazda z tą kierownicą lekko przysuniętą do siebie i zafundowałem sobie wieczorny rajd okolicami Warszawy :P .


I tak trzymaj

PS
Następnym razem weź Żonkę .. może potem będzie :* ...


I nie koniecznie musi to być twoja własna żona :grin:

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

_________________
Obrazek Obrazek

IDS - diagnostyka komputerowa, pomoc z zapchanym dpf w Mazdach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 16:09 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
To moze zalozyc kolejny wątek gdzie posiadacze GJ podzieliliby sie swoimi opiniami natemat tego w czym ich samochody przerosły oczekiwania bądź odkryli pozytywne aspekty jazdy GJ. w czym ich Mazda jest lepsza lub gorsza od poprzedniego samochodu i podac z czego sie przesiedli. bo rozumiem ze zupelnie inne odczucia beda moje po przesiadce z minivana verso toyoty diesel 2,2 180km do benzyny 2,5 gj, a inne odczucia bedzie mial ktos kto sie przsiadzie np. z opla insigni (tylko przyklad), a jeszcze inne odczucia beda po przesiadce z kilkunastoletniego kompakta. Sadze ze im wiekszy przeskok w klasie samochodu tym wrazenia pozytywniejsze i odwrotnie. Czasem nasze zbyt wygorowane oczekiwania zabijaja radosc ze wszystkiego, zawsze wiecej emocji budza negatywne odczucia i tym chcemy sie podzielic ale mozna sprobowac tez podkreslic te pozytywne.


GJ JetBlack SDN 2,5i AT


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 16:12 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Fajny pomysł, ale ja bym wrzucał to tutaj, bo to jest wątek "Opinie użytkowników" - właśnie o opiniach i odczuciach. A nie chcemy, żeby była tu tylko rozmowa o problemach, jeszcze ktoś przeczyta i się przestraszy, a niepotrzebnie, bo to jest świetny samochód :) Więc balans opinii jest zdrowy w tym wątku.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 19:30 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
Gajdzin napisał(a):
Fajny pomysł, ale ja bym wrzucał to tutaj, bo to jest wątek "Opinie użytkowników" - właśnie o opiniach i odczuciach. A nie chcemy, żeby była tu tylko rozmowa o problemach, jeszcze ktoś przeczyta i się przestraszy, a niepotrzebnie, bo to jest świetny samochód :) Więc balans opinii jest zdrowy w tym wątku.



ok racja wiec jak juz odbiore samochod w koncu pazdziernika to napisze recennzje samochodu gj w relacji do samochodow z ktorych sie przesiadlem, moze ktos pierwszy porownalby m6 do swojego poprzedniego samochodu, beDziemy wtedy mieli przekroj opini z podzialem na roznych uzytkownikow roznych klas samochodow


GJ JetBlack SDN 2,5i AT


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 20:56 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Kilka recenzji miało porównania do poprzednich samochodów - np. moja, taka dłuuuuga, może ją odszukasz wiele postów temu w tym wątku :) To bardzo ciekawe, porównywać do tego, co się zna, lubię takie recenzje.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 21:36 
Adept
Offline
Od: 10.07.2013
Posty: 143
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
Troszke relaxu od 11 min http://www.youtube.com/watch?v=Tz2et1zo ... r_embedded


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 paź 2013, 22:27 
Offline
wojcian napisał(a):


Po obejrzeniu tego programu utwierdziłem się jeszcze bardziej w przekonaniu iż dokonałem znakomitego wyboru kupując Mazdę 6. Jestem dumny, że jeżdżę właśnie takim samochodem... <tak>


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 5 paź 2013, 10:30 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
A teraz moja recenzja Mazdy 6 GJ 2.5 benzyna Sport Kombi :)

Jestem po dłuższej podróży, przejechałem już ponad 1000 km i myślę, że mogę się z Wami podzielić moją opinią.

Nie będę ponawiał tych wszystkich zachwytów autem bo to jest oczywiste :) Odniosę się do problemów i innych uwag odnośnie tego auta.

PIERWSZE WRAŻENIE
- To auto rewelacyjnie wygląda, zwłaszcza w kolorze Soul Red. Nie znam auta tej klasy (a także wyższych), które mogą się równać pod względem wyglądu z Mazdą 6. To wrażenie cały czas pozostało - jak tylko na nią patrze to się uśmiecham :)
- Otwieram drzwi i siadam w fotelu kierowcy - kolejny szok. Na prawdę BARDZO wygodne fotele. Po przejechaniu 800 km nie czułem zmęczenia, bólu karku, bólu ramienia tak jak to było wcześniej.
- Odpalam silnik i uśmiech na twarzy mam jeszcze szerszy :) 2.5 litra benzyna BARDZO ładnie brzmi podczas wkręcania się na obroty.

WYCISZENIE WNĘTRZA
Dużo pisaliśmy na tym forum na temat szumów. Jasne, że są szumy. Pewnie, że coś hałasuje przy górnej krawędzi drzwi i pewnie z nadkoli. Ale... dla mnie jest to zauważalne tylko powyżej 140 km/h i przy wyłączonym audio. Wystarczy, że włączę radio i nie zwracam na to uwagi. Kolejna uwaga - szum jest tym większy im bardziej wieje na zewnątrz. Myślę, że to jest normalne. Dla mnie nie jest to problemem.

MASKA
Oczywiście, że drży :) CO wydaję mi się całkiem normalne przy silnym wietrze i prędkości 150 km/h. Któryś z kolegów na forum dobrze stwierdził, że widzimy, że maska drży bo w tym aucie widzimy tą maskę. Podejrzewam, że taka powierzchnia musi mieć jakąś tolerancję na ruch. I na koniec - nie ma sensu się tym przejmować :)

BAJERY
- Wspaniały tempomat adaptacyjny. Ustawiam sobie prędkość 100 km/h i tyle. Auto samo przyspiesza, samo hamuje tak jak powinno hamować. Jak muszę coś szybko wyprzedzić to wciskam na gaz, robię co muszę i puszczam gaz. Auto dalej jedzie 100 km/h. Nic nie muszę wciskać ponownie. Super sprawa.
- Informacja na temat aut mnie wyprzedzających (martwe pole) w lusterkach bocznych. Bardzo dobra rzecz kiedy jedziemy po mieście. Należy tylko pamiętać o sygnalizowaniu kierunkowskazem zamiaru zmiany pasa (dodatkowy sygnał dźwiękowy informujący, że coś jedzie)
- Składane lusterka - Mazda się nie popisała i nie ma opcji aby złożyć lusterka z pilota. Może kiedyś zaktualizują komputer i dodadzą taką opcję :) Albo będzie trzeba kupić auto po faceliftingu :)
- i-stop - pewnie przydatna rzecz pozwalająca ograniczyć spalania ale mi nie udało się go uruchomić. Muszę doczytać w instrukcji.
- Nawigacja - jest dobrze. Od zawsze korzystałem z Automapy i dla mnie to jest wzór niedościgniony ale Tom Tom mile mnie zaskoczył. Jeżeli chodzi o Live to fajnie by było gdyby było standardzie (bez potrzeby wycieczki do Niemiec) ale przy moim użytkowaniu auta wydaje mi się on zbędny. POI działają dobrze. Cena za aktualizację jest akceptowalna.
- dostęp bez-kluczykowy do auta/automatyczne zamykanie po oddaleniu się od auta - działa idealnie. Z tego elementu jestem bardzo zadowolony
- jestem pod dużym wrażeniem działania świateł. Światła "długie" same zmieniają się na "krótkie" wtedy kiedy potrzeba. Myślałem, że będę oślepiał kierowców z przodu ale Mazda wykrywa czerwona światła tylne i nie dopuszcza do oślepienia. Dodatkowo bardzo fajnie działają doświetlenia zakrętów.

SILNIK
Tego elementu bałem się najbardziej. Przed zakupem nie jeździłem 2.5 benzyną tylko 2.2 dieslem. Tak na prawdę to nikt z moich znajomych nie ma silnika benzynowego w aucie (od starej Ibizy, którą dotąd jeździłem, poprzez Passata z 2005 roku do BMW X3 z 2011). Jeździłem benzyniakami, które miały 100 KM (Suzuki Swift z 2008) i to auto NIE JEDZIE. A w dodatku pali ogromne ilości paliwa. Wybrałem benzynę w Maździe ponieważ moim zdaniem powinien to być silnik mniej awaryjny niż diesel (turbiny, DPF). Czas zweryfikuje moje założenie :)
Po kliku kilometrach jazdy nową Mazdą stwierdziłem, że moje obawy co do silnika były nieuzasadnione :) Silnik ciągnie od najniższych obrotów, nie brak mu mocy i jest bardzo cichy jak tego chcemy. Jestem bardzo zadowolony. Spalanie przyzwoite: po 1000 km wyszło mi 8.7 litra (znaczna większość autostrada z dużymi prędkościami). Jak będzie palił 10 litrów/100 km to też będzie dobrze :)

SKRZYNIA BIEGÓW
Jest i o niej nie myślę :) O chyba o to w tym chodzi. Działą idealnie płynnie zmieniając biegi i robiąc to wtedy kiedy potrzeba bez zbędnego oczekiwania.
Tryb manualny - raz testowałem i na razie nie wracam do tego - nie mam takiej potrzeby.

Myślę, że to by było na tyle. Resztę opisali koledzy w poprzednich recenzjach.

Zapraszam do obejrzenia auta w tym wątku -> http://www.mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=3&t=722

Dodatkowo w odpowiednim dziale opiszę moje doświadczenia z firma http://www.ochronalakieru.pl i powłoką Ceramic Pro 9H, którą ta firma mi nakładała.

Pozdrawiam.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 141  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.