Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 11:01

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 111  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 09:12 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 7
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
tombien napisał(a):
Zakładając, że immo było prawidłowo podłączone u mariano, to dodatkowe immo montowane przez ASO są spalone.


To jest pytanie do ASO, ale zakładam, że tak, bo jakiś miesiąc temu wyładowała mi się w nim bateria i nie odpalał:P

modo napisał(a):
Idę sprawdzić, czy nie mam czasem w schowku i bagażniku jakichś ważnych rzeczy...


Jeżeli chodzi o zostawianie rzeczy, to również nauczka dla mnie, żeby nic w samochodzie nie zostawiać. W moim przypadku była jeszcze wymiana zamków w domu:/ Na szczęście oprócz kluczy i kosmetyków do auta nic więcej nie było


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 11:39 
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.10.2016
Posty: 178
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
mariano a miałeś jakąś instrukcję/książeczkę do tego immo ? bo facet w maździe powiedział mi że skaradziono parę sztuk poliftowych z dodatkowym immo ale zawsze wychodziło to tak że ktoś w samochodzie trzymał książeczkę od tego immo a tam niby jest informacja jak go wyłączyć ( nie wiem czy jakiś kod dezaktywujący unikalny dla każdego immo? )
Nie mam pojęcia ile w tym prawdy tak mowił sprzedawca w Mazdzie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 11:56 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1638
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Tak jest PIN w manualu - jak Ci zdechnie bateria w pilocie, żeby uruchomić auto. Dlatego ja tą książeczkę mam w domu (jej zdjęcia w telefonie)! Nie wierze, że ktoś to w aucie trzyma!

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 12:02 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
KMBak Ja przeglądałem i tej książki nie mam. Nie wiem czy sprzedający zapomniał schować mi czy co nie mam. PIN mam w telefonie i w chmurze pod hasłem... Ale fakt przez tą sytuacje jeszcze raz to sprawdzę :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 12:03 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A ja bym się nie zdziwił... po pierwsze u mnie drugi pilot wrzucili do schowka :D przypadkiem odkryłem to po kilku dniach po drugie o pinie nic nie wiedziałem a powiedzieli że książkę najlepiej w aucie wozić czego akurat nie robię. Także wszystko możliwe.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 12:07 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 7
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
prv87 napisał(a):
mariano a miałeś jakąś instrukcję/książeczkę do tego immo ?


Tak, mam tą książeczkę w pakiecie instrukcji. Wszystko trzymam w domu i jest to nieliczna z rzeczy, które mi zostały po aucie. Nie wiedziałem jednak, że tam taka instrukcja jest–nie czytałem wszystkiego od deski do deski. W salonie też mi nic takiego nie mówili–zrobiłem tylko zgodnie z ich sugestią, aby kostke od immo trzymać oddzielnie od kluczyka i tak robiłem (kluczyk sam, a immo przy dowodzie rejestracyjnym zawsze gdzie indziej).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 12:42 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 22.02.2016
Posty: 454
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Wedrowiec drugi pilot w schowku i rada trzymania PINu w aucie. Może diler dostaje jakąś prowizję od skradzionych aut?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 15:49 
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.10.2016
Posty: 178
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Teraz tylko kwestia tego czy już czy coś nie zadziałało u mariano czy już złodziejom udało się złamać te nowe immo. Mariano a skąd jesteś ?
Samochód odbieram 09.12 więc chyba zamontuje u jakiegoś elektryka czy kogoś od alarmów dodatkowy immo albo jakieś odcięcie zapłonu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 16:14 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 7
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
prv87 napisał(a):
Teraz tylko kwestia tego czy już czy coś nie zadziałało u mariano czy już złodziejom udało się złamać te nowe immo. Mariano a skąd jesteś ?
Samochód odbieram 09.12 więc chyba zamontuje u jakiegoś elektryka czy kogoś od alarmów dodatkowy immo albo jakieś odcięcie zapłonu


Jestem z Warszawy. Samochód brałem w Białymstoku. Czy zadziałało, czy nie, to pewnie się nigdy nie dowiem.

Osobiście nie szedłbym w dodatkowe elektroniczne zabezpieczenia poza ASO, bo jak złodziej Ci wejdzie, a o tym nie wie, to zniszczy Ci auto w środku. Jak będzie zdeterminowany, to pewnie sobie z tym poradzi. Poza tym tracisz gwarancję. Jak natomiast zobaczy jakiś mechaniczny element, to raczej sobie odpuści–w końcu coraz więcej jeździ M6 po ulicach.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 16:21 
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.10.2016
Posty: 178
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dzisiaj dzwoniłem do dealera to mówił że dodatkowy immo nie wpływa na gwarancję ale właśnie też obawiam się tych szkód w środku. Podobno z tym odpalaniem gaśnic w aucie to bardziej legenda ale fotele pociąć po złości to raptem kilka sekund.
No właśnie ewentualnie zamontować bear locka na skrzynię. Może mało wygodne ale da się przeżyć, chociaż i tak pewnie dla kumatego złodzieja to kwestia minuty i bear locka nie ma.
Mariano z tak z ciekawości - ukradli w dzień czy w nocy ? i czy pod chmurką stał samochód ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 16:42 
Offline
mariano, prv87 wolicie mieć tapicerkę pociętą czy 3 miesiące czekać na kasę z AC?
Ja bym wolał wymieniać środek z AC. Po to chyba jest to ubezpieczenie, prawda? :alcapone:
mariano a jak ma sobie poradzić? Musiałby znaleźć centralkę, albo miejsce w którym ktoś przeciął obwód.
Nawet ten co montował miałby problem jakby nie robił tego za każdym razem tak samo.
Ja miejsce ulokowania centralki z immo wybrałem samodzielnie. Życzę złodziejowi powodzenia w szukaniu. :mur:

ASO w Kielcach montuje to niestandardowo - wskażesz co chcesz zamontować i gdzie to ci zamontują.
Jeden z elektryków jest bardzo sprytny i gotowy na wyzwania. Robi "wszystko". Samolot i lotnisko także. :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 16:58 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 7
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Racja. Wolałbym mieć pociętą tapicerkę teraz:P

Samochód wzięli mi z parkingu przy ulicy (byłem u znajomych na kawie) 18-20. Teraz o tej porze jest ciemno, ale ulica mieszkalna, normalnie oświetlona.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 17:07 
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.10.2016
Posty: 178
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Fakt, z dwojga złego lepiej z AC naprawiać - chociaż parę takich szkód i składka 10k rocznie :D
Wszystko ma swoje plusy i minusy ale nie będę popadał w paranoję bo jak tak dalej pójdzie to strach będzie wyjechać samochodem ale na ten dodatkowy immo chyba się skuszę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 17:59 
Offline
Też uważam, że naprawa takiego błahego elementu jak wnętrze to żaden problem. Maksymalnie 6 tygodni i mamy auto z powrotem (zakładając kibel z dostępnością części w magazynach Mazdy).
Pocieszę was, że wymiana tapicerki fajnie odświeża samochód. Znowu pachnie nowością, jeśli można w takiej hu...owej sytuacji znaleźć jakikolwiek pozytyw. ;) Miałem wymianę gwarancyjną poszycia kierowcy i zapach utrzymywał się przez 2-3 tygodnie od wymiany.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 19:34 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2364
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
rkarcz napisał(a):
Miałem wymianę gwarancyjną poszycia kierowcy

Hmmm... skąd zrobili Ci przeszczep ? ;-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 paź 2016, 19:51 
Offline
chmooreck niech będzie, dla ciebie dopiszę - fotela kierowcy.. ;)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 paź 2016, 19:39 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 17.09.2015
Posty: 565
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
mazde skraziono mi 04.10 a policja jutro wszczyna śledztwo - Kochana Polsko dzieki :rozejm:

_________________
<pucu> do odważnych świat należy <czas>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 paź 2016, 20:50 
Offline
:facepalm: :mur: <suicide>


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 paź 2016, 08:48 
Świeżak
Offline
Od: 29.05.2014
Posty: 27
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Mi ukradli między 12 a 19.09 (nie wiem dokładnie kiedy bo bylem na urlopie) jutro idę po zaświadczenie o umorzeniu. W okresie 1 m-ca prowadzący Pan policjant był na 2 tyg urlopie. Czyli wiadomo ile zrobił w sprawie.
Teraz tylko czekać na $$$ z AC.
Wczoraj testowałem M6 2.5 w automacie a model 2017 ma mieć poprawione to i owo.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 paź 2016, 10:45 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 7
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
rommi a w jakim mieście? Mi powiedzieli, że sprawa będzie trwała do 2 miesięcy:/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 paź 2016, 17:16 
Świeżak
Offline
Od: 29.05.2014
Posty: 27
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Piaseczno pod Warszawą.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 paź 2016, 09:16 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 22.02.2016
Posty: 454
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Odnośnie GAP i terminu zawarcia umowy. Nie jest prawdą (a przynajmniej nie wszędzie), że ubezpieczenie trzeba zawrzeć w dniu odbioru pojazdu lub w ciągu 30 dni.
W Autoprotect umowę można zawrzeć w dowolnym momencie, ale okres ochrony jest liczony od daty z FV.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 paź 2016, 20:45 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 27.04.2014
Posty: 298
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Polecam http://www.tvnturbo.pl/programy/zlodzieje,12730.html Sobota 13:45


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 paź 2016, 20:18 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Hmm, przypadki, zabezpieczenia... <suicide> :arrow: ;((

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 22 paź 2016, 06:49 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 29.11.2014
Posty: 240
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Nie wiem co oni mówią ale dobrze to nie wyglada


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 22 paź 2016, 08:14 
Bywalec
Offline
Od: 23.02.2016
Posty: 439
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
wygląda to tak banalnie .... Najbardziej to mnie maska i błotnik rozbroiły...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 22 paź 2016, 09:50 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Nie dziw się, ale mazda jest tak zmontowana, czyli wszystko na śrubkę, wcisk i giętkie jak karton. Wychodzi to w hałasie i jak widać i w zabezpieczeniu też nie pomaga. Bo nie wiem, czy w Japonii jest jakiś wiatr i złodzieje? Oni nie zakładają takiej patologii może jeśli chodzi o amatorów cudzej własności <niewiem>

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 22 paź 2016, 10:39 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.10.2016
Posty: 202
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Tam pewnie zgodnie z prawem złodziejowi ucinają ręce i jest spokój :lol:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 22 paź 2016, 12:01 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1068
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Panowie, aby auto jechało musi przepływać prąd i paliwo. Aby przepływało paliwo musi przepływać prąd czyli upraszczając do ruchu samochodu potrzebny jest przepływ prądu.

Wszystkie zabezpieczenia polegają na tym aby ten przepływ prądu odciąć tylko co z tego skoro mamy niewiadomo jak skomplikowaną i zaszyfrowaną centralkę skoro można ją zwyczajnie zmostkować. Jedynym problem pozostaje wbudowany w ECU immobiliser ale w ostateczności można zamienić cały moduł ECU, co dla wprawnego złodzieja też nie jest problemem.

Tylko samochód musi mieć jakiś back-door na wypadek zgubienia kluczy. Inaczej taka zabawa kosztowałaby kilka tysięcy złotych za nowy ECU (ja bym na takie rozwiązanie poszedł. Do tego ECU można by zlokalizować w takim miejscu aby jego wymiana wymagała użycia podnośnika co utrudnia działanie w warunkach ulicznych i wydłuża czas). ... i to jak widać wykorzystują złodzieje. Oni wchodzą do auta i programują nowy kluczyk.

Całe zabezpieczenie opiera się zatem na słabym zamku mającym uniemożliwić otwarcie drzwi z kilkumilimetrowej grubości blachy.

To są zabezpieczenia, które mogą powstrzymać pijanego nastolatka przed rozrywką czy sąsiada albo dziewczynę, która może mieć ochotę potestować nasze auto bez naszej zgody. Tylko tyle. Nie jest to problem dla jakiegokolwiek profesjonalnego złodzieja.

Jedynym ratunkiem jest autorskie zabezpieczenie wg naszego własnego projektu, które jest niepowtarzalne (choćby było banalnie proste). Wówczas po przełamaniu zabezpieczeń fabrycznych złodziej musi się nieźle natrudzić aby znaleźć co tam jeszcze wykombinowaliśmy. Ten czas może go zniechęcić gdyż zwiększa ryzyko wpadki.

No i oczywiście uzbrojony właściciel. Obecnie złodzieje są bezkarni i nie jest legendą to, ze właściciel wraca do auta w którym siedzi już bandyta, a ten go albo zaatakuje albo przeprosi, że mu próbował ukraść auto i się grzecznie oddali. Ryzyko, że wróci uzbrojony w broń palną bojową właściciel i dokona próby ujęcia jest również odstraszające tylko nie występuje w naszym rozbrojonym kraju. Ad Arma!

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 22 paź 2016, 13:35 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 29.11.2014
Posty: 240
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Oglądałem właśnie program złodzieje na TVN turbo. Nie wiedziałem ze parkowanie przodem do krawężnika z zaciągniętym ręcznym może uratować samochód. Poza tym potwierdza sie to ze jak będziemy utrudniać kradzież to nam poniszczą samochód a każde zabezpieczenia fabrycznie nie stanowi problemu. Na koniec informacja od znajomego który jest właścicielem firmy specjalizującej sie bezprzewodowa transmisja który zupełnie naturalnie powiedział ze kradzieże mazd 6 w Warszawie związane są z wyciekiem kodów z serwisów mazdy w stolicy. Nie mam na to dowodów niemniej jego pewność była dla mnie zaskakująca.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 111  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.