Teraz jest Pt, 26 kwi 2024, 19:11

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 08:37 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
@rkarcz :) Jak decydujesz się na jedno auto to niestety jednak 50/50 i wtedy GJ wciąż prowadzi nad SuperB.
Ja w pracy mam 95% rozumu, więc niestety po pracy muszę odreagować. I mimo odprysków wciąż się ciesze. W sumie to nauczę się naprawiać odpryski. Będę mógł dodać do portfolio :P
Co do szarpania za przycisk szyby - Może w 2015 z tymi szumami było gorzej czy cośiek. Bo ja nie miałem jeszcze pasażera który by to robił. Muszę się wybrać na jakiś spot kto mi to zademonstruję :P


 Zobacz profil  
 

moderator
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 13:24 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
rkarcz, ile aut brałeś pod uwagę przed zakupem M6 i jakimi z nich jeździłeś?
Bo jeśli wziąłeś Mazdę 6 bo była taka piękna, to w sumie teraz masz żal do siebie...
Ja ostatecznie też, ale wcześniej analizowałem i wybierałem b. długo, więc i żal mam dzięki temu znacznie mniejszy...
To była przemyślana decyzja (lekko podlana sercem i emocjami...), więc teraz nie mogę tak łatwo zanegować tego, że wybierając rozumem wybrałem M6 2.5 kombi

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 13:48 
Offline
gzesioleksam wiesz jak to jest. Możesz jeździć na tych jazdach, jeździć i nic nie zobaczyć co cię wkurwiać będzie w dłuższej perspektywie. Jeździłem GJką kilkukrotnie i nawet biednego Blasię tu batożyłem za jego narzekania na wyciszenie i delikatność. Rozważałem Insignię 2-3 letnią - kilkukrotnie jeździłem u kumpla dieslem z AT - ale tam samochód miał za dużo niedoróbek w napędzie - smok olejowy, sterownik skrzyni AT, kolektor dolotowy, była wielka, a ciasna w środku, Smaxa - ale odpadł w przebiegach jako jednak autobus, a nie samochód, był Superb, którego w sumie odrzuciliśmy bo miała wejść wersja nr 3 i tak wchodziła i wchodziła i Skoda, wiesz hujowa z zasady - choć jechałem i mnie wielkość w środku naprawdę zadziwiła. Mondeo odpadło za wygląd, no sorry ale mimo jakichś mega zalet chyba jednak nie dałbym rady.. :facepalm: I w sumie tak się samo wybrało bo wolnossący silnik, konwencjonalna skrzynia AT, bajeczna/legendarna niezawodność itp.. Wygląd ok., ale to nie był jakiś element za 90 pkt na 100. Mieliśmy dość diesli. A jak benzyna to przecież nie kosiarka 1.4, tylko porządne 2.5. :) Po czasie i wydanych pieniądzach jednak najbardziej chyba żałuję Superba 3. Choć i dłużej bym nie mógł czekać na zmianę, bo Vectra co 2-3 tygodnie stała u mechanika z pierdołami - czujnik ABS, zamek klapy, zawór EGR itp. I trochę to kosztowało. A jak padła maglownica to był gwóźdź do trumny. A w Maźdę wydałem więcej niż przez 2-3 lata napraw Vectry z przebiegiem 250 kkm. Oczywiście mogłem jeździć wolniej i nie zmieniać hebli, nie wyciszać. Itp. Itd. Ok. Ale ja ciągle coś reklamuję w ASO. Lusterka, klima, lampy, drążek, poszycie siedzenia, rama siedzenia, zawieszający się MZD, heble sobie darowałem i jakoś wytłumaczyłem sobie, że to przecież moja wina, a nie Mazdy. :hihi: Także ja was naprawdę przepraszam za to narzekactwo. Wczoraj poczułem się jak zyrafal jakiś czas temu - no przychodzi taki dzień i sorry.. Wyrozumiałość=0, wkurw=100.


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 14:00 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
No nauczka, że nie można wybierać (auta i nie tylko) na zasadzie "później jakoś się dotrzemy, pobierzemy się i dopiero zamieszkamy razem" :)
Tzn można, ale na krótko :)

I przestroga dla czytających forum przed decyzją o zakupie - GJ to nie jest śmigowóz choć może tak wygladać.
Zwrócie, szukający wozu dla siebie uwagę, w jaki sposób jest GJ przedstawiana w reklamach, materiałach (ten ostatni słynny Slow Drive) prasowo internetowych itd. Nigdzie, nigdzie nie jest przedstawiana przez producenta jako dynamiczne auto do łomotania, do zwinnych manewrów dynamiki przyzpieszania i hamowania itd. Raczej spokojna muzyczka, relaks, sunie jednostajnie wśród pięknych okoliczności przyrody a przed odjazdem jest oglądana przez wszysrtkich wokół.
Jest podkreślana jej niska waga (no chyba jasne skąd się bierze) , niskie spalanie (również skądś się bierze) , jest podkreślana linia/stylistyka, jest ergonomia, są rozwiązania technologiczne silników i skrzyń, systemy ułatwiacze, prześwit wygodny (podnosi środek ciężkości - z wszystkimi konsekwencjami) itd. Jest widoczna cena - niska jak na to co się otrzymuje (również znikąd się nie bierze), jest tani sewis. Ot po prostu - zwykłe z górnych granic "zwykłości" , tylko ładniejsze i sprawne, niezawodne auto. Tak podchodząc i wiedząc o tym, rozczarowań nie będzie bankowo.
No, a jeśli zakładamy, że to będzie coś wiecej - to się zawiedziemy. Nie będzie.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 14:16 
Offline
Andrzejsr w samo sedno.. <spoko>


 Zobacz moją 6tkę  
 

moderator
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 14:57 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Ale z drugiej strony jak coś Cię już drażni przy jeździe próbnej to jestem więcej niż pewny, że i po dłuższym czasie lepiej nie będzie...
Superb III rzeczywiście nieco się spóźnił dla nas w 2015, ale z drugiej strony mam klienta, który pomyka najwyższą wersją Superb III 2.0 TDI 190KM L&K i też narzeka... bo miał wcześniej 9letnią Audi A6 C6 2,7 TDI o podobnej mocy... I jak wielkościowo te auta są bardzo podobne, tak pod względem komfortu nie ma wg niego porównania...
Więc wg mnie jeśli bierze Cię Robert wkurw na Mazdę 6 to i zapewne brałby Cię na Skodę... bo też różne drobiazgi potrafią tam wkurzać...
Jak dla mnie rkarcz jesteś idealnym klientem na premium i to z mocnym silnikiem... Ja bym Cię widział Robert w Lexie GS 450h lub Infinity Q50 Hybrid... ot 300KM minimum ;)

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 15:30 
Offline
gzesiolek wiesz, ja się przesiadłem z Vectry i sorry ale nie mam aż takich oczekiwań jak ci sięchyba wydaje. Odnośnie komfortu i wydajności samochodu. Mazda 2.5 to taki kompromis wydajność/spalanie. Ma te 8s i wystarczy aż nadto. Oba wymienione auta są super. Ale to chyba nie ten etap finansowy w moim życiu osobisto zawodowym. Wolę jednak wydawać pieniądze na z goła odmienne rzeczy póki co. Pobiadolę, pobiadolę, pojadę się przejechać Superbem, Cklasą, może Infiniti i mi przejdzie.. ;)


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 16:15 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.12.2014
Posty: 1499
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Ja uwazam ze suberb,nie wyglada jak mazda, ale jest wiekszy,lepien wyciszony, niczego nu nie brskuje i ma lepsza game silnikowa. Generalnie jest od mazdy lepszy.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 16:32 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.08.2016
Posty: 53
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Andrzejsr jej niska waga wynika z pustki, pustych drzwi oraz braku wyposażenia, szczerze to mam gdzieś te machające dłonie flow i co to tam nie reklamowali.
Rozczarowanie będzie jeśli wsiądę rozbujam się do 140km/hr i coś mi tam zacznie świszczeć a perspektywa przejechania dalszych 800+km z taką przypadłością mnie nie zadowala.
Tani serwis, to ja powiem że teraz w Skodzie masz za 0 PLN Cena nie jest niska jak na takie wyposażenie, każda cena zawiera transport z Japonii + drogie ubezpieczenie kto kupi musi za to zapłacić z Czech jest znacznie taniej

Miałem mazdę 6 na dwa dni zrobiłem 777 KM, dwie okropne wady że aż face palm:
-Lusterka boczne bez auto - ściemniania waliły mi te wyprzedzające mnie samochody po garach że masakra
-Adaptacyjny tempomat masakra, jestem przyzwyczajony ze samochód się zatrzymuje do 0km/h jest to 1 samochód i chyba jedyny
-Nie było świstów ale była głośna od 120km+, tak mnie się wydaje w porównaniu do nawet do Renault Megane, który mam służbowo.

Jeszcze raz powiem szukam samochodu bardzo komfortowego, użytecznego, rodzinnego i nie zależy mi na ,,przyciśnięciu" zakrętów, pisków itp.

Przykłady:
- Często coś sobie tam w domu majsterkuje, i kupuje jakieś listewki ozdobne czy np krzesło, sam mam teraz headback i wiem że to skarb bo mogę przewieźć wszystko,
- Przejście na narty to jest też super sprawa w Maździe tego brak !!! porażka
- Zdarzyło mi się parę razy wdepnąć w błoto nawet w gówno jak wsiadałem do samochodu w nocy, podświetlanie z lusterek może pomóc mnie przed tym uchronić
- W zimie non stop skrobie szyby, koleś ma mazdę 6 obok i też skrobie, Perspektywa elektrycznie grzanej przedniej szyby mega duży plus
- Dzieciaki z tylu wszystkie mają te tablety, gdzie ja w Maździe 6 mam USB z tyłu? Skoda mi da nawet wygody uchwyt do tabletu instalowanego w tylnym podłokietniku, ba nawet 230V jest na obsługę ich turbo zabawek.
- Kupię sobie colę będzie gorąco chcę ja schłodzić, nie chcę kupować lodówki, klimatyzowane schowki umożliwią mi to, w Maździe tego brak
- Elektrycznie otwierany bagażnik nie muszę dotykać brudnego samochodu
- Otwieranie bezkluczykowe w Maździe muszę wcisnąć ten czarny gumowy przycisk, w Skodzie wystarczy ze złapię za klamkę i już
- Zawsze miałem problem z wpisywaniem adresu w Navi, trzęsie mi się ręka jak jadę, na pytanie w salonie Mazdy skoro jest tutaj ta ikonka czemu nie działa PL, ,Panie no niestety nie ma PL", W Skodzie działa to rewelacyjnie, pewnie wynika to z podobizny czeskiego do polskiego

Jak widać są takie rzeczy które cholernie przemawiają na korzyść Superba, w dziedzinie codziennych aspektów, ja nie porównuje doznań na torze, nie jestem takim typem ze wchodzę w zakręt 90 i but hamulec pisk but itp itp. Nigdy nie będę tego potrzebować i tego nie porównuje jeżdżę bezpiecznie powoli się przemieszczam z pkt A do B na pełnym relaksie


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 16:57 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
adriel W moich oczach decyzja u ciebie już zapadła, więc co jeszcze oczekujesz po tym wątku?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 17:06 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Czas poczytać forum Skody :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 17:08 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1680
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja zaczynam się zastanawiać czy tego nie przestać czytać ;) Bo z auta jestem zadowolony a tu leje się taki potok narzekania że zaczynam wątpić w swój wybór :D

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 17:18 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.08.2016
Posty: 53
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
szuki napisał(a):
adriel W moich oczach decyzja u ciebie już zapadła,


Jeszcze nie kupiłem więc nie zapadła żadna decyzja, może to głupio zabrzmi ale wciąż się waham, Mazda 6 mi się naprawdę podoba i może powiedzieć iż jest to moja
taka miłość od 1 ujrzenia. Ten samochód naprawdę ma swój styl i elegancję, dużo ładniejszy jest z zewnątrz oraz wewnątrz.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 17:25 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 26.02.2016
Posty: 96
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Zależy kto czego oczekuje po aucie.
Dla jednych skoda to super praktyczne auto, a dla innych kurczak na masce stojący prawie na każdym rogu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 17:32 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
adriel napisał(a):
Przykłady:
- Często coś sobie tam w domu majsterkuje, i kupuje jakieś listewki ozdobne czy np krzesło, sam mam teraz headback i wiem że to skarb bo mogę przewieźć wszystko,
- Przejście na narty to jest też super sprawa w Maździe tego brak !!! porażka
- Zdarzyło mi się parę razy wdepnąć w błoto nawet w gówno jak wsiadałem do samochodu w nocy, podświetlanie z lusterek może pomóc mnie przed tym uchronić
- W zimie non stop skrobie szyby, koleś ma mazdę 6 obok i też skrobie, Perspektywa elektrycznie grzanej przedniej szyby mega duży plus
- Dzieciaki z tylu wszystkie mają te tablety, gdzie ja w Maździe 6 mam USB z tyłu? Skoda mi da nawet wygody uchwyt do tabletu instalowanego w tylnym podłokietniku, ba nawet 230V jest na obsługę ich turbo zabawek.
- Kupię sobie colę będzie gorąco chcę ja schłodzić, nie chcę kupować lodówki, klimatyzowane schowki umożliwią mi to, w Maździe tego brak
- Elektrycznie otwierany bagażnik nie muszę dotykać brudnego samochodu
- Otwieranie bezkluczykowe w Maździe muszę wcisnąć ten czarny gumowy przycisk, w Skodzie wystarczy ze złapię za klamkę i już
- Zawsze miałem problem z wpisywaniem adresu w Navi, trzęsie mi się ręka jak jadę, na pytanie w salonie Mazdy skoro jest tutaj ta ikonka czemu nie działa PL, ,Panie no niestety nie ma PL", W Skodzie działa to rewelacyjnie, pewnie wynika to z podobizny czeskiego do polskiego

Części z tego rozwiązaniem jest kombii zamiast sedana.
Coming home leaving home, które może nie mają światła w lusterkach, ale jak stałem we francji na poboczu to włączyłem światła postojowe i starczyło wszystko widziałem wokół samochodu. Tak jak szukasz igły oświetlenie będzie za słabe.
Co do ogrzewania przedniej szyby tak super bajer miałem w Focusie. Kup odmrażacz i będziesz miał to samo. Parkuj pod wiatą i nie będziesz nic potrzebował. Zbuduj wiatę jak majsterkujesz.
Potrzeba prądu z tyłu z podłokietnika wyprowadź sobie rozgałęźiacz 12V. Ja mam dwa długie kable podłączone do ładowarki jest dla mnie ok. Mam jednego szkraba.
Elektryczne otwieranie klapy trwa wieki odjadę zanim ty włożyscoś nie musisz dotykać brudnego auta. Przycisk jest w takim miejscu, że nie łapie brudu.
Kup sobie kubek yeti wtedy nie będziesz potrzebował klimatyzowanych schowków i ciepło trzyma nie tylko zimno.
Rozpoznawanie głosu ech i tak planuje trasy wcześniej więc mam ustawione punkty w ulubionych...
Przewożenie nart. Ja i tak kupuję trumne na dach, bo wewnątrz to jakoś nie dla mnie...


Innymi słowy tak dla mnie to pierdoły jak ich potrzebujesz to kup skodę. Jak chcesz się cieszyć sercem to kup Mazdę.


 Zobacz profil  
 

administrator
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 19:00 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
rkarcz napisał(a):
biednego Blasię tu batożyłem za jego narzekania na wyciszenie i delikatność

Blasia tak apropos jeździ do połowy przyszłego roku a potem się przesiada z powrotem "Niemca". Co ciekawe w czerwcu br. podczas rozmowy telefonicznej mówił, że teraz jak na złość się nic nie dzieje, a przebieg miał już ponad 150 tys km. ;)
Wedrowiec napisał(a):
tu leje się taki potok narzekania że zaczynam wątpić w swój wybór

Jak to na Forum, teraz to nawet bronić nie ma co, bo zaraz się oberwie od zawiedzionych. ;)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 19:30 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
adriel napisał(a):
Andrzejsr jej niska waga wynika z pustki, pustych drzwi oraz braku wyposażenia, szczerze to mam gdzieś te machające dłonie flow i co to tam nie reklamowali.
Rozczarowanie będzie jeśli wsiądę rozbujam się do 140km/hr i coś mi tam zacznie świszczeć a perspektywa przejechania dalszych 800+km z taką przypadłością mnie nie zadowala.
Tani serwis, to ja powiem że teraz w Skodzie masz za 0 PLN Cena nie jest niska jak na takie wyposażenie, każda cena zawiera transport z Japonii + drogie ubezpieczenie kto kupi musi za to zapłacić z Czech jest znacznie taniej

Miałem mazdę 6 na dwa dni zrobiłem 777 KM, dwie okropne wady że aż face palm:
-Lusterka boczne bez auto - ściemniania waliły mi te wyprzedzające mnie samochody po garach że masakra
-Adaptacyjny tempomat masakra, jestem przyzwyczajony ze samochód się zatrzymuje do 0km/h jest to 1 samochód i chyba jedyny
-Nie było świstów ale była głośna od 120km+, tak mnie się wydaje w porównaniu do nawet do Renault Megane, który mam służbowo.

Nie zgadzam się z tobą , a zarzuty infantylne. Również miałem na weekend i katowałem ją na różne sposoby . Jezeli lusterka i tempomat wredny nie zatrzymujący do zera , to wykładnia dla ciebie kijowego auta, to pozostaje w pełni autonomiczny pojazd dla ciebie - TAXI

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 19:30 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.08.2016
Posty: 53
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Tak dokładnie są to wykładniki. Samochód musi mi dawać radość i komfort w długich rodzinnych podróżach. Za taxi z Polski do Hiszpanii musiał bym trochę zapłacić i w taxi śmierdzi innymi co byli :-p

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 20:06 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
adriel Dla mnie sytuacja nie zmieniła się od tego co powiedziałem. Jeśli takie masz wykładniki takie oczekiwania wobec samochodu i nie jesteś w stanie zrezygnować. To forum skody będzie miała nowego użytkownika.
Nie uświadczych w FL2 "dziele skończonym" takich rzeczy drobne zmiany może wyjdą. Drobne mówię o np integracji z AndroidAuto.
A GK(fuj GL) pewnie wyjdzie dość późno, bo GJ jest na razie w pełni ok. I dla mnie np takie rzeczy jak mówisz nie mają znaczenia, ale ja lubię prowadzić samochód, więc to jest dla mnie ważniejsze niż bajery w kanapowej Skodzie.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 21:14 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
@ adriel - też uważam, że już wybrałeś :)
Nie ma co się produkować (wypisałem 'ale' do każdego Twojego 'ale' :) , lecz skasowałem. Nie ma sensu. Lubisz zielone kury z jakiegoś powodu, ok, trudno.
(ściemniane lusterka boczne, boszz... to już szyja i mięśnie gałek ocznych nie działają żeby wzrok odwrócić? naprawdę koniec motoryzacji i autonomiczne przewozowozy bliskie są, straszna perspektywa... :( )


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 28 wrz 2016, 05:17 
Offline
Moge zamieścić tu moje wypocinyz tematu mozfa vs mondeo i byłem zdecydowany na forda i takie miałem wypowiedzi i co ? posiedziałem na forum forda i mazdy i kupiłem mazdę, z trzech powodów zmieniłem zdanie ( mazda jest piękna obojetnie czy z poku, tyłu czy z przodu, piękny środek a mondeo plastikowa konsola z lat 90, i spalanie i osiągi.
Ecobost 2.0 200 ps 8.7 - 100 i w at spala srednio 2l wiecej od mazdy 2.5.
Mondeo ma koło1650 kg czyli koło 200 kg wiecej od mazdy i to wychodzi.
Kufer, wyciszenie, itp. - plusy mondeo.
Co do reklamacji, mazda , mondeo i superb to na forum forda ludzie mają chyba z tym autem najmniej reklamacji, usterek ale już mazda kupiona :)


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Śr, 28 wrz 2016, 08:44 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dodam i ja coś od siebie, bo porównywanie Skody z Mazdą jest mi bliskie.
Poprzednie moje auto to była Octavia 2.0 diesel, w pięknym czarnym kolorze, z przyciemnionymi szybami, podniesionym zawieszeniem. Była fajnym autem, szybkim, troszkę wyróżniającym się wśród inny Skód. Była bardzo wygodna, pakowna, nigdy mnie nie zawiodła. Traktowałem ją jako coś bardzo użytecznego, praktycznego i niezawodnego. Skończył się leasing i miałem ją wymienić na kolejne auto z "rozdeptaną, zieloną kurą" (wcale mi docinki Kolegów z forum nie przeszkadzały :) ). Jednak całkiem przypadkiem, gdy podzieliłem się tą wiadomością z moim szwagrem zostałem namówiony na nieznaną mi do tej pory Mazdę. Właśnie takie auto kupił swojej żonie i był nim ogromnie zauroczony. Namówił mnie na jazdy próbne. Odbyłem ich co najmniej kilka. Nie miałem dylematu czy wybrać kombi, czy sedana, ponieważ potrzebowałem do pracy i domu auto pakowne. Wprawdzie sedan bardziej mi się podobał ale w motoryzacji mam duszę Szweda, auto musi dodatkowo być praktyczne. Gorzej było z wyborem diesel, czy benzyna. Ciągnęło mnie do turbo (po mojej Octavii) ale ostatecznie księgowy (niższa cena) oraz handlowiec z Mazdy ("nigdy więcej klekota") wpłynęli na wybór tej drugiej wersji. Autem z silnikiem 2.0 jechałem 3 razy i w zasadzie tylko po to, żeby się utwierdzić w przekonaniu, że jedynym w tym wypadku wyborem jest silnik 2.5. Nie żałuję tego do dzisiaj (a niektórzy Koledzy z forum tak). Dodatkowym problemem była skrzynia AT ale do niej szybko się przekonałem. W zasadzie do tego stopnie, że już nie chcę mieć innej w przyszłości.
Przez pierwsze półtora roku byłem Mazdą zauroczony (jak większość Kolegów). Miał swoje mankamenty, z którymi walczyłem, jednak nie zmieniało to mojej oceny. Teraz po ponad 2 latach już mi spowszedniała, jednak gdy widzę inną GJ na ulicy, nadal patrzę na nią jak zauroczony. Wtedy uświadamiam sobie, że mam takie samo, ładne auto. A co z różnymi jego wadami? No cóż, nie jest tak źle. Pierwszy padł akumulator, 3 dni po zakończeniu rocznej (!!!) gwarancji. Potem przyszedł problem z tarczami hamulcowymi (wymiana, po 2 miesiącach walki z MMPOLem, jako "gest handlowy"), mechanizm składania lusterek był wymieniony tylko raz (obie strony). Wyciszyłem drzwi, dzięki temu poprawiła się bardzo jakość muzyki. Zabezpieczyłem lakierem odpryski, które niestety powstają, głównie na masce. No i nadal, myślę, że z przyjemnością, jeżdżę. Na razie nic więcej się nie dzieje.
Co mnie irytuje/wkurza? Jakość lakieru i fakt, że muszę auto myć ręcznie, żeby je porządnie umyć. A kolor mam Soul Red, który jest przepiękny ale na czystym aucie. Niedoskonały tempomat, któremu muszę aktywnie pomagać, szczególnie na autostradzie. "Skórzana" tapicerka, zimna zimą, a gorąca latem, której muszę pilnować przed moimi pasażerami, którzy lubią zostawiać po sobie okruszki. Trochę szumy ale w Octavii było też głośno, z tym, że była inna częstotliwość tych zakłóceń. Trochę hamulce ale po wymianie wciąż jeszcze hamują (45 tys od wymiany). No i serwis, moim zdaniem najgorszy za jakim miałem do tej pory do czynienia (już zaliczyłem 4 ASO).
Tak więc, mimo ułomności Mazdy GJ, nie żałuję mego wyboru. Ale nie wiem jeszcze, czy następny wóz to będzie ta sama marka.

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 28 wrz 2016, 09:38 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Ja mogę się podpisać tylko pod powyższymi wypowiedziami. Zarówno tu jak i w drugim wątku. Mazda ma swój urok i czaruje i mimo pierdółek ciężko się pogniewać na ten samochód, bo kto jakiś wad i wpadek dziś nie ma? Skody też nie lubię, mimo, że mógłbym mieć spory rabat i mimo tego mnie nie ciągnie. W rodzinie jest i nie wzbudza u mnie tego czegoś jako auto. W tym tyglu VAG ma mnie ma szansę tylko audi i nie każde mi się podoba. Ale na razie nie moja półka.
Te emocje są bo auto wzbudza emocje, kupuje się je emocjami, więc to myślenie emocjonalne nam towarzyszy. I fajnie.
Do dziś to w tej cenie najładniejsze auto. I nie tylko w tej cenie. Ale wygląd czy design i podpis oryginał japońskie potrafił być złudny w eksploatacji.
Ale gdyby porównać skodę i mazdę w kategorii miłość i fan skoda przegrywa. Image też. W głowach przegrywa bo niemiec i jeszcze w głowie jakaś stara favorita siedzi. I kogut choć to indiańska strzała a więc Ameryka Panie. I czeska motoryzacja ma wielką tradycję, ale image słabe.
Tak jak dla mnie przegrywa wyglądem toyota, lexus i subaru za wygląd. Zwłaszcza te plastikowe doklejane na siłę spojlery. To nie moja bajka. Ja bym powiedział, że maździe wyglądem bliżej do maserati, czy urokiem właśnie do infiniti z japończyków. Ale to ma swoją cenę.
Zawsze mówiłem, że mazda imagem to takie bmw dla oszczędnych, takim chciała być i robiła wiele PR aby nim być, ale na początku trochę jej i nam nie wyszło. Dziś trzeba przyznać, że jest lepiej. Ale też wszyscy idą do przodu też.
Poza tym w superba trzeba wiele napakować i kosztuje swoje, by mieć to co w maździe. Ja zawsze na superba patrzę jak na octavię XXL. I jak jadę nim mam takie wrażenie. I dla mnie to skodę superb skreśla. Choć pierdołki są fajne, ale mi są niepotrzebne. Ja lubię, jak coś fajnie jedzie i jest komfortowe. Dlatego mazda jako następne auto też ze względu na tzw. szumy sto pod znakiem zapytania, skoro takie mają DNA marki. Ale w skodzie też rewelacji nie ma i jak jeździłem nim cały tydzień, nie było tego wooow. Więc na dziś skoda na na nie, mazda na tak, ale nie tak, że wszystkie łapki w górę.

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 28 wrz 2016, 09:44 
Offline
crow ciekawe jaki procent użytkowników wycisza Skodę a jaki Mazdę..? To jest dobre pytanie. Ilu zmienia tarcze na inne niż OEM. Znam 2óch dynamicznie jeżdżących kolegów w Superbach 2 (o jednym tu wspominałem) i obaj serwisują w ASO bez wnikania w coś takiego jak heble. To, że nie ma wow na ulicy to pełna zgoda, ale jak wspomniał Szymek1604 "uroda zupy nie doprawi". I można się oszukiwać i mieć banana za wygląd, albo się nie oszukiwać i mieć banana od braku problemów. Wybór należy oczywiści do nas.. :hihi:
Co do pakowania w Superba to dobrym pytaniem jest ile z tych systemów Mazdy zabrałbyś do innego auta - ja np. czujniki i kamerę cofania oraz tempomat aktywny i.. tyle. Elektryka siedzeń, skóra, jakieś zajętości pasów i inne pierdoły dla mnie są zbędne. Mimo, że w Maździe są w cenie wersji SkyPassion to jednak mylnie można sobie wyceniać analogicznie inny samochód.


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Śr, 28 wrz 2016, 10:13 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Pozwolę sobie nawiązać do symboliki loga . Quote z http://moto.wp.pl/gid,13209962,gpage,9,mgaleria.html :
Mimo, że logo "skrzydlatej strzały" przechodzi kolejne kosmetyczne przemiany, to jego symbolika pozostaje niezmienna od lat:
- krąg: kula ziemska, światowy zasięg marki
- skrzydło: postęp techniczny, wolność wyboru, bogaty wachlarz oferty
- strzała: innowacja, szybkość działania, celność dokonywanych wyborów
- oko: czujność i przezorność
- zielony kolor: przyjazna środowisku produkcja

Teraz pytanko do frustratów i zawiedzonych KODO : co symbolizuje logo Mazdy?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 28 wrz 2016, 10:17 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Obrazek
Obrazek

a zatem kurę widzą koguty drogowe :wink: :wink:

a znak mazdy?
1997
Nowe logo wprowadzono w czerwcu 1997 r. Przedstawia ono inicjał Mazdy - literę "M" z wyróżniającym się kształtem "V" symbolizującym skrzydła, które spółka rozkłada, przygotowując się do lotu w przyszłość. Logo odzwierciedla dążenie firmy do stałego rozwoju. W roku 2002 filozofię tę umocniono, wprowadzając hasło Zoom-Zoom, które wyraża "emocje ruchu" nierozerwalnie związane z pojazdami Mazdy. Koncepcja Zoom-Zoom, która nadal jest głęboko osadzona w wizerunku marki, szybko znalazła odzwierciedlenie w nowej generacji samochodów Mazdy - kolejnym sukcesie firmy.
Zamierzeniem Mazdy jest, aby logo oraz wartości, które ono reprezentuje, stały się symbolem doskonałości oraz obietnicą składaną klientom z całego świata. Logo odzwierciedla zaangażowanie Mazdy w produkcję samochodów doskonałej jakości, które zapewniają kierowcom nadzwyczajny komfort jazdy oraz poczucie wyjątkowości.

2008
W roku 2008 Mazda rozpoczęła wdrażanie nowego globalnego wizerunku. Samo logo marki nie uległo zmianie, natomiast nowy symbol graficzny pojawiający się we wszystkich komunikatach firmy symbolizuje obrany przez nią kurs na sukces - z rozwojem i nowatorstwem jako podstawowymi wartościami.

Nowa identyfikacja wizualna obejmuje element graficzny w postaci "dynamicznego skrzydła" oraz napis Zoom-Zoom umieszczony pod kątem, co ma odzwierciedlać wyrazistość i oryginalność Mazdy.

Loga a PR i życie :-P <brawo>

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 28 wrz 2016, 10:30 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Ja bym podkreślił "...logo odzwierciedla dążenie firmy do stałego rozwoju...". A i tak większości kojarzy się z bikini , dając kierowcy poczucie wyjątkowości względem użytkowników aut wyciszonych w stylu 'burkini' [WINKING FACE]


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 28 wrz 2016, 16:45 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.08.2016
Posty: 53
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Moim zdaniem nie kupuje się samochodu dla wyglądu... Bardziej cenię sobie komfort / wygodę
Kolega @rkarcz dobrze mówi "uroda zupy nie doprawi"

Sorry ale prawda jest taka że Skoda Superb III jest dużo dużo lepiej wyciszona od Mazdy 6 FL

Chodzi o to że po zakupie nie chce żałować, Chcę uniknąć sytuacji, że np będę mieć
Mazdę 6 i zaparkuję obok Superba to będę patrzeć z zazdrością

@szuki
No nie wiem czy igły bym nie znalazł:P
https://www.youtube.com/watch?v=ZW9e8utgiUs?t=185

Mam gdzieś czy jest to kura, majty stringi, itp to też mi jest bez znaczenia


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 28 wrz 2016, 16:51 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 26.02.2016
Posty: 96
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Kwestia jak Mazda będzie wyciszona po FL2


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 28 wrz 2016, 17:00 
Bywalec
Offline
Od: 31.05.2015
Posty: 346
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
adriel napisał(a):
Sorry ale prawda jest taka że Skoda Superb III jest dużo dużo lepiej wyciszona od Mazdy 6 FL


Dodam jeszcze, że skoda superb III jest dużo dużo dużo lepiej wyciszona od GJ pre-FL, może jedno "dużo" ale dla niektóry robi to ogromną różnicę :lol:

PS. Będziesz kupować nowe auto i wybierać FL zamiast FL2?


 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.