Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 07:16

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 10 sie 2015, 20:53 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.03.2015
Posty: 236
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Witam,mam problem od poczatku ze stuka mi cos z tylu,problem w tym ze stuka tylko w cieple dni,jak jest ponizej 16 stopni to nic nie slychac a np przy 25 stopniach to tak napier... ze nie mozna wytrzymac,stuka z tylu z lewej strony,w serwisie nic nie znalezli i jeden mechanik tez nic nie znalazl,jak bylem 2 tygodnie temu w Polsce to w stacji diagnostycznej koles wyczail lacznik stabilizatora,wymienilem i :mad: dalej to samo,dwa razy sam wchodzilem pod samochod i szukalem ale tez nic nie znalazlem.Czytalem inne fora o tym problemie i inne mazdy np 5,maja czsem za lekki moment dokrecenia srub w zawiszeniu i stuka i to nie pierwszy raz czytalem,inny tez nie mogl znalesc co puka zaden mechanic,wymienil gumy na stabilatorze i cisza,czy moga pod wplywem temperatury te gumy robic sie miekkie i stukac???,naprawde samochod super ale te stukanie doprowadza mnie do szalu i jak widze ze bedzie cieplo to sie wkurzam :) ,dajcie jakis pomysl,dzieki i pozdrawiam


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 sie 2015, 18:02 
Świeżak
Offline
Od: 17.08.2015
Posty: 29
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
A klocki hamulcowe w prowadnicach zacisku. czasem jak się za mocno podpisuje wypustki to dzwonią podczas jazdy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 23 sie 2015, 17:32 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.03.2015
Posty: 236
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Dzieki za odzew,nie klocki nie,byly czyszczone,wymienione klocki i nasmarowanie,z hamulcami wszystko ok,moim nowym podejrzanym jest korek wlewu paliwa,jak go zlapie to moge nim ruszac na boki a od spodu za rurki jak ruszam to niezle wali,mozesz mi napisac czy u ciebie jak zlapiesz korek to rusza sie na boki czy jest sztywno,pozdro


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 5 wrz 2015, 13:26 
Świeżak
Offline
Od: 18.01.2014
Posty: 18
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podkarpacki
Sprawdz zatrzask oparcia tylniej kanapy u mnie tez stuka tyle ze jak jest zimno


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 wrz 2015, 20:32 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.03.2015
Posty: 236
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
U mnie jest odwrotnie stuka jak jest cieplo,tez mi cos ten zatrzask nie pasuje albo mam wizje ze jak jest zapieta tylne oparcie to slychac ten dzwiek a jak poloze oparcia to nic raczej nie slychac,dawalem tasme izolacyjna na uchwyt i to nic nie dalo,cala kanape rozkrecilem ale nic nie znalazlem,ten dzwiek ciagle jest i nie daje mi spokoju :mad: ,mysle ze to jakas pierda,bo stuka normalnie kiedy chce i to mnie wkurza bo niemam jak sprawdzic np wjezdzajac w ta sama dziure,pozdro i dzieki za zainteresowanie


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 12 wrz 2015, 01:25 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.06.2013
Posty: 1138
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: zagranica
A to nie jest moze pas przedni od strony pasazera? Czasem jak się źle zwinie to zapięcie blokuje się miedzy słupkiem środkowym a fotelem. Stuka aż miło :D opisywalismy juz ten mały szczegół kilkakrotnie.

Taka prosta rzecz a czasem można na to nie wpaść od razu. Sprawdź przy następnym pojawieniu się tego stuku.

_________________
- Mazda 6 '08 2.0 MZR-CD
- FSO Warszawa 223 '64


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 13 wrz 2015, 14:14 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.03.2015
Posty: 236
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Jak jezdze z zona z przodu to tez stuka :mad: ,normalnie mam juz dosc,juz tyle rzeczy probowalem,coz bede szukal dalej,dzieki za pomoc


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: N, 13 wrz 2015, 17:36 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Z boku pod tylna kanapa jest dosc duza przestrzen, moze tam cos wpadlo poprzedniemu wlascicielowi?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 kwi 2016, 12:20 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.03.2015
Posty: 236
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Czy możecie mi powiedzieć czy gumy na stabilatorze w ciepłe dni mogą być np bardziej miękkie i stuka bardziej?,bo rano jak jest z 8 stopni to wogole nic nie słychać, czy jak gumy były by zużyte to temperatura nie miała by znaczenia?

-- Dodano: Śr, 27 kwi 2016, 13:20 --

Witajcie :) jestem kur.. mega zadowolony,po roku poszukiwan,setkach godzin spedzonych pod samochodem,rozebraniu tapicerki z tylu 18 razy :wink:,no i oczywiscie kilku mechanikow ,udalo sie znalesc przyczyne mojej depresji,tak jak myslalem to nie bylo zawieszenie,a i tu uwaga,klapa bagaznika,juz kiedys przesuwalem ten zaczep do regulacji ale nie zrobilem tego porzadnie,dawalem max w dol bylo lepiej ale jeszcze stukale,pozniej tzn wczoraj zobaczylem ze po zamknieciu z prawej strony klapa ma wieksza szpare,a wiec dalem zaczep na maxa w dol i max w prawo i KONIEC stukow <metal>to tez by tlumaczylo czemu w zimne dni stuka mniej a cieple wiecej poprostu uszczelka nagrzana robila sie miekka i przez to stukalo mocniej ,jestem mega zadowolony i szczesliwy no i tak jakby od nowa zakochany :) ,cierpliwosc i uparcie daly efekt


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 kwi 2016, 19:41 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 13.08.2015
Posty: 1178
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: śląski
Gratuluję. Kurcze taka pierdoła a tak Ci dała w kość.

Nakrykloł żech ze mobilnioka

_________________
Ruch Chorzów - Legenda bez końca, nigdy nie zginie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.