Teraz jest Cz, 25 kwi 2024, 04:52

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 2 maja 2013, 19:32 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 27.04.2013
Posty: 36
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: zagranica
witam...przyznam się bez bicia ale i z dumą że to pierwsze takie moje nowe autko które ma gwarancję fabryczna. I tu się zaczyna moja niewiedza na ten temat
a mianowicie.....

co ile muszę jeździć do aso na okresowe przeglądy .....

czy to musi być aso wyłącznie w kraju gdzie się zakupiło autko ( w moim wypadku norwegia ) czy może być inne np. polska ale tak aby nie stracić gwarancji...

no i co tak naprawdę mamy ujęte w gwarancji ( co obejmuje i daje bezpłatnie)...

no i cena takiego przeglądu ...

z góry dziękuje za odpowiedzi....


 Zobacz profil  
 

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 2 maja 2013, 19:50 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1752
Rok produkcji: 2011
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Najprościej będzie, jak podjedziesz lub zatelefonujesz do ASO (nawet polskiego) i zapytasz się, kiedy masz następny przegląd swojego auta (podasz im numer VIN, wtedy oni wszystko będą wiedzieli nt Twojego auta). Generalnie wygląda to tak, kupujesz nowe auto i przegląd masz za rok (licząc od daty zakupu) lub za 20.000km przebiegu - zależy co wystąpi pierwsze (czyli jeżeli minęło, np 6 miesięcy od zakupu, a zbliżasz się do 20.000km przebiegu, to musisz umawiać się na przegląd, nie ważne że zostało pół roku ;) ) Gwarancja obejmuje pierwsze 3 lata lub 100.000km przebiegu w zależności co wystąpi pierwsze.

Mazda.pl

Serwisować możesz w jakimkolwiek ASO w Europie i przegląd będzie ważny, bo ASO wykona wpis do DSRu który obejmuje całą europe.

Gwarancja obejmuje wszelkiego typu usterki mechaniczne pojazdu wynikające z wady konstrukcyjnej. Wiadomo, jak coś padnie to nie zawsze przyznają się do winy (patrz temat z parującą lampą).

Ceny w PL są różne. Najlepiej jak zadzwonisz do ASO i się zapytasz ;) dla dieselka oscylują w okolicy 1000zł.

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 

moderator
PostNapisane: Cz, 2 maja 2013, 20:07 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 5661
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: pomorski
Aby utrzymać gwarancję musisz jeździć na przeglądy do Aso .
Drugi przegląd 40000/2 lata kosztował mnie jakieś 1000zl w tym olej, filtr oleju, płyn hamulcowy, filtr powietrza i kabinowy, przegląd karoserii oraz tylne klocki i robocizna.
Po gwarancji warto kupić olej i filtr np. w internecie i pojechać do Aso na wymianę, zawsze to będzie w rejestrze elektronicznym i będziesz miał dokumentacje przy odsprzedaży.
Na trzeci przegląd też pojechałem do Aso, ale wymieniłem tam tylko olej, filtr oleju i paliwa. Filtry powietrza i przeciwpyłkowe sam sobie już wymieniłem.
Często ASO patrzy czy dane auto było serwisowane nawet po gwarancji i czasem mogą Tobie uznać jakąś usterkę w ramach gwarancji.

Masz silnik 2.2 więc chyba też łańcuch rozrządu.
Obejmuje Cię też akcja serwisowa (darmowa) na wyciągnięcie łańcucha albo na wadliwy napinacz.

_________________
Obrazek

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 2 maja 2013, 22:08 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 27.04.2013
Posty: 36
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: zagranica
panowie mam zonka........os ostatniego przeglądu autko przejechało raptem 3tys km ale według papierów wynika ze mam następny przegląd 04.06.2013 lub przy stanie 57295........... a stan na ta chwile jest 40300...... i co musze wywalić kase na przegląd bo chyba nie powymieniają mi wszystkiego skoro przejechałem tylko 3000km

jak myślicie??


 Zobacz profil  
 

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 2 maja 2013, 22:15 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1752
Rok produkcji: 2011
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
skoro to jest OSTATNI przegląd (mija 3 lata od zakupu) więc ogólnie trzeba się zastanowić, czy warto ten przegląd robić? W czerwcu mija Tobie gwarancja, więc nawet jak wymienią oleje i filtry to będzie prawdopodobnie Twoja ostatnia wizyta u nich. Chyba że masz w planach robić corocznie przeglądy w ASO (choćby dla wpisu w DSR), wtedy wiadomo, mus to mus. Decyzja należy do Ciebie. Dla przykładu, ja tego ostatniego przeglądu nie zrobiłem. Uznałem, że mi się to nie opłaca.

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt, 3 maja 2013, 08:16 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 27.04.2013
Posty: 36
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: zagranica
no to muszę to chyba zrobić bo gwarancja na mazdę w norwegi jest 5 a nie jak w polsce 3 lata i szkoda by było stracić te 2 lata gwarancji


 Zobacz profil  
 

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pt, 3 maja 2013, 10:16 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
skoro masz 5 lat gwarancji to pewnie, ze warto ale na twoim miejscu zrobilbym ja sobie w Polsce bo pewnie taniej niz w Norwegii (Chociaz cena pomiedzy UK a PL byla niewielka)


 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.