Teraz jest Wt, 16 kwi 2024, 16:45

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 10 mar 2016, 11:17 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.03.2016
Posty: 3
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Dzień dobry,

Jestem nowym użytkownikiem na tym forum. Szukałem podobnego problemu już w poruszonych tematach jednakże nie znalazłem nic zbliżonego.
Kupiłem ostatnio Mazda 6 GH 2.0 diesel 2009 rok 138k przebieg.
Samochód jak dla mnie sprawuje się bardzo dobrze, poprzedni właściciel regularnie serwisował go w ASO dodatkowo przy 115k auto miało wymieniony rozrząd wraz pompą wody etc.

Ostatnio zauważyłem, że przy rozgrzanym silniku i normalnej porannej jeździe w mieście samochód potrafi wydać przy zmianie biegu a w momencie wciśnięcia sprzęgła taki krótki dźwięk jakby pisk paska rozrządu ( klasyk , co nie raz dało się słyszeć u innych użytkowników na ulicy ). Nie jest to tak silny dźwięk jak klasycznie brzmi - w środku auta praktycznie nie słyszalny ... Tak potrafi się dziać przy jeździe w korku potem odcinek szybkiego ruchu zmieniam biegi obroty mam około 3k staje na światłach i jak znów ruszam problem znika.... potem długo jeżdżę i nic - następnego dnia znów potrafi mieć taki moment.

Czy to sygnał czegoś poważnego ? Wiem jaką opinię mają te auta z tym , że ten model jest krajowy z bardzo dobrą historią serwisu. Dziwi mnie to z racji iż skłonił mnie do zakupu tego modelu wymieniany właśnie rozrząd przy 115k ( ASO ).

Czy ten dźwięk to może jednak turbina która potrafi się odezwać po jeździe w korku ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 10 mar 2016, 16:24 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.06.2013
Posty: 1138
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: zagranica
A to nie taki delikatny syk bardziej? Jezdziles kiedys dieslem? Bo dla mnie to normalny syk zaworu i turbiny z twojego opisu.

_________________
- Mazda 6 '08 2.0 MZR-CD
- FSO Warszawa 223 '64


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 10 mar 2016, 16:33 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 11.07.2013
Posty: 309
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: małopolski
Może być pisk przy wciskaniu sprzęgła ,ale nie paska rozrządu ,bo to jest nie możliwe ,tylko paska osprzętu.
Miałem tak samo ,wymiana paska i 2 łożysk w rolkach załatwiło sprawę. :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 11 mar 2016, 08:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.03.2016
Posty: 3
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
To mój pierwszy diesel natomiast nie sądzę by brzmiało to jak świst turbiny , bo czasem świszczy w momencie przyspieszania... ciężko nawet powiedzieć mechanikowi o co chodzi bo to sporadyczny dźwięk pojawiający się w momencie wciśnięcia sprzęgła...

Tutaj kolega sugeruje pasek osprzętu ? Dzięki... podpowiem w ASO może to faktycznie to ... orientuje się ktoś w cenie wymiany ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.