Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:05

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 23 lis 2015, 17:08 
Amator
Offline
Od: 20.10.2012
Posty: 93
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: podlaski
Witam.
Od dłuższego czasu mam następujący problem ze swoją Mazdą 6 GH 2.0 147 KM (+LPG stag 300 premium). Otóż gdy temperatura na zewnątrz spadła mazda ma problemy z utrzymaniem obrotów i gaśnie. Objawia się to następująco. Zanim silnik się nagrzeje samochód nie ma mocy na wyższych biegach (80km/h, 6-bieg, gaz w podłogę i zero przyspieszania) a przy wrzuceniu na luz, obroty spadają szybciej niż zwykle i samochód gaśnie (czasami ledwo ledwo się odbije, czyli spadną gdzieś do 350 obr. i ledwo podniosą się do normalnych 650obr.). Potrafi się to powtórzyć nawet kilka razy zanim samochód się nagrzeje. Gdy temp. płynu chłodniczego się podniesie to wszystko jest w porządku. Komputer nie wskazuje żadnych błędów (ani przez torque, jak też i przez komputer warsztatowy). Na forum czytałem że to może być spowodowane przez luz zaworowy. Czy każdy warsztat mógłby wyregulować ten luz podkładkami, czy lepiej szukać specjalisty ?

Dodatkowo dzisiaj doszedł do tego problem z odpalaniem. Zajechałem normalnie do pracy. Ale gdy chciałem odpalić auto słyszałem tylko cyk cyk cyk cyk cyk(rozrusznik nie pracuje, elektromagnes się nie załącza), tak jakbym miał rozładowany akumulator, jednak sprawdziłem miernikiem i było 12.40V, ale podłączyłem kable od drugiego samochodu i dalej tak samo. Myślałem że to jakiś przekaźnik się zaciął. Jednak pod maską zauważyłem że to cykanie dobiega z przepustnicy, jakby zaciął się silniczek od przepustnicy. Warto rozbierać przepustnice, ten czarny plastik, gdzie znajduje się silniczek ? Nadmienię że przepustnicę mam czystą, bo czyściłem :)
Do tego dzisiaj przez Torque zobaczyłem że wyskoczył mi błąd P2097 :rozejm:
Czy to wszystko może być spowodowane przez przepustnicę, czy może sonda lambda wariuje ?
Proszę o pomoc <modlisie>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 lis 2015, 17:36 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 595
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Napisz czy objawy masz i na Pb i na LPG bo widze ze masz zainstalowane. Odnosnie luzu zaworowego to masz szerzej w watku o lpg napisane ze reguluje sie szklankami i na pewno nie zrobi tego pierwszy lepszy "specjalista".


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 lis 2015, 19:01 
Amator
Offline
Od: 20.10.2012
Posty: 93
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: podlaski
Tak, problem z gaśnięciem mam zarówno na PB jak i LPG :|


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 lis 2015, 19:32 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 24.03.2015
Posty: 123
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: wielkopolski
Odnośnie kodu błędu, może coś pomoże

P2097 Zbyt wzbogacony układ odcięcia paliwa za katalizatorem (rząd 1)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Odpalanie
PostNapisane: Pn, 4 kwi 2016, 21:11 
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.03.2015
Posty: 236
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Witam,mozecie mi powiedziec czy to normalne,mam 2.0 benzyne disi 155km,i jak go odpalam to kreci ze dwa obroty rozrusznikiem czy to normalne,czy u was tez tak jest bo myslalem ze benzynka szypciej zalapuje,pozdro


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.