Teraz jest N, 28 kwi 2024, 05:16

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 10 lis 2022, 19:14 
Świeżak
Offline
Od: 22.07.2022
Posty: 17
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Witam , także tak autko kupiłem w maju tego roku nie jestem obeznany w temacie Mazdy jeśli chodzi i silniki diesla , miałem wcześniej benzyny i się obawiałem diesla .

Do rzeczy autko kupione w maju , dealer citroena od którego ja odkupiłem ( ktoś zostawił w rozliczeniu auto ) wymienił mi olej i filtry i opony i nabił klimę , od tamtej pory zrobiłem jakieś 7 tys km ( co jakiś czas sprawdzałem poziom oleju troszkę wzrastał) w między czasie miałem kłopot z dpf musiałem wymusić wypalanie ( zrobiłem dwa wymuszone ) i dwa razy samoczynnie na trasie mi się wypalał . Wczoraj zauważyłem że olej doszedł do magicznego "X" gdzieś czytałem że jak dojdzie do X to do wymiany olej.
Więc zmieniłem dzisiaj olej wlałem płukankę przed wymianą i ku mojemu zdziwieniu olej był bardzo rozcieczony i było go prawie 7 litrów .

Co może być przyczyną takiej dużej ilości oleju , ( jutro go powacham czy czuć ropę )

Nie wiem mogą być te podkładki pod wtryskami i przez to by się paliwo dostawało do oleju czy ocb :)

Auto chodzi normalnie , nie słyszę nic nie pokojacego nie wiem .

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
 

moderator
PostNapisane: Cz, 10 lis 2022, 19:18 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.09.2017
Posty: 816
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Problem z dpf. Proszę przejrzeć te tematy:
viewtopic.php?f=41&t=190
viewtopic.php?f=41&t=367

_________________
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
HISTORIA VIN ASO


 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.