Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 02:48

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 3 lis 2014, 14:26 
Bywalec
Offline
Od: 13.09.2014
Posty: 297
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Witam Panowie
posiadam 6-tke od 2 m-cy w silniku 2.0 147km z 2009 HB przebieg 61 tys
Napiszcie czy to tylko mi sie tak wydaje czy moze tak jest w tym modelu ze po zapaleniu silnika obroty idą wysoko w góre nawet do 1800(po ok 1-1.5 minucie opadają)- przy tych wysokich obrotach silnik głosno pracuje) i jak stoje na zewnątrz auta to bardzo głośno słyszę ten motor jak pracuje i głośną pracę wydechu(takie mam wrażenia)z tłumika wychodzi dzwiek"nie taki gwizd jak np. z HONDY "(DZWIEK HONDA WYDAJE JAK PSZCZÓŁKA TAKI DELIKATNY)a moja Mazda wydaje taki bardziej "twardy"nie wiem jak to opisać
Po zejsciu z tego ssania oczywiscie silnik wycisz sie ale nie tak bardzo abym stojac na zewnątrz auta praktycznie go nie słyszał,wyraznie słychac jego prace choc liczyłem ze bedzie sobie brzeczał jak pszczółka(chyba za dużo liczyłem?)-tez tak macie????
Przy dodawaniu gazu po ruszeniu czasami mam wrażenie ze to nie"Benzyniak"tylko Diesel nie wiem czy ja sie tego tak wysłuchałem czy u Was jest tak samo i ten model tak ma???
Powyzej 3 tys obrotow po dodaniu gazu przy przyspieszaniu tego efektu nie zaobserwowałem
Bardzo prosze o Wasze spostrzezenia bo nie daje mi to spokoju
Czy to "normalne"
Prosze o Wasze opinie
Dziekuje Wszystkim za odpowiedzi i Pozdrawiam


Ostatnio edytowano Pn, 3 lis 2014, 14:26 przez glowasiek, łącznie edytowano 1 raz
Przeniesiono do odpowiedniego dzialu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 3 lis 2014, 20:59 
Amator
Offline
Od: 24.07.2014
Posty: 94
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: małopolski
to normalne że po starcie podbija obroty powyżej 1000/min, u mnie też tak jest. Jeśli chodzi o pracę silnika i dźwięk wydechu po starcie to poranki są chłodne może to z tego wynika czy w ciepłe dni też tak miałeś?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 3 lis 2014, 21:54 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.11.2013
Posty: 175
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Mam taki sam rocznik i w mojej benzynie jest to samo. Normalna sprawa - obroty na początku potrafią sięgać prawie 2 tys. obrotów.
Nie zaobserwowałem natomiast głośności diesla - dla mnie to taki głośniejszy pomruk benzynki :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 lis 2014, 09:32 
Bywalec
Offline
Od: 13.09.2014
Posty: 297
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Panowie zaobserwowałem dokladniej:
w nocy jak przyjezdzam z pracy jest bardzo cicho i wtedy mozna sie w ten dzwiek dobrze wsłuchać znaczy, silnik ma odpowiednią temparature->zatrzymuje sie koło domu i na biegu jalowym(na luzie obroty ok 600-700 obroty stałe nic nie falują) po wsłuchaniu sie(siedząc w srodku auta drzwi pozamykane)to słychać prace silnika i pracuje on tak jakby bardzo cichutki dieselek(benzyna powinna pracować chyba bardziej tak jak "brzeczy pszczoła"-praktycznie bez zadnych stuków(tak to wytłumacze)
aby dokładnie sprawdzic otworzyłem drzwi kierowcy i słucham pracy silnika na kolanach w okolicy przednich drzwi kierowcy i ten dzwiek dochodzi od spodu silnika tak jak by w okolicach miski.
Taki ma ten silnik dzwięk????
pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 lis 2014, 14:35 
Bywalec
Offline
Od: 30.10.2014
Posty: 305
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: wielkopolski
Dasz radę nagrać i wrzucić ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 lis 2014, 15:52 
Bywalec
Offline
Od: 13.09.2014
Posty: 297
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
mysle ze jest to za ciche do nagrania :roll:
może troche słabo tłumacze ale może mi sie jakos uda coś zobrazować :
jest to dzwiek który jak dla mnie nie charakteryzuje dobrego benzyniaka(miałem poprzednio honde civic 1.4 i tam dzwiek w hondzie oraz kultura pracy silnika na biegu jalowym była tak jakby silnik chodził nieprzerwanie(jak lot komara czy też muchy :wink: (nie wiem jak to opisać)znaczy nie miał jakichkolwiek przerw słyszalnych w pracy na biegu jalowym)a w 6-stce słychac takie przerywanie silnika(przerywanie mam na mysli tak jak pracuje diesel(tak to porównuje albo prace silnika BOKSERA tylko 10-krotnie cizszą zaznaczam bardzo cichutko)trudno to mi jest wytłumaczyc ale jak by ktos z Was posłuchał dobrze silnika u siebie na postoju w ciszy(skupiony na dzwieku silnika to napewno domyslił by sie o jaki dzwiek mi chodzi gdyby u siebie to samo usłyszał)
Panowie zaznaczam nie jest to jakiś tam stukot jak w traktorze
pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 lis 2014, 08:18 
Bywalec
Offline
Od: 30.10.2014
Posty: 305
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: wielkopolski
Hmm. Torchę ciężko dywagować. Może nagraj ogólnie dźwięk pracy silnika przy podniesionej masce ? Masz jakieś ubytki oleju itp ? Braki mocy ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.