Teraz jest N, 22 sty 2017, 23:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 22 maja 2016, 06:08 
Nałogowiec
Od: 28.07.2013
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy

<3

<3

<3

PostNapisane: Cz, 26 maja 2016, 06:15 
Adept
Od: 19.10.2015
Generacja: III
Wersja: SkyPassion
Pytanie -przy 1:45 koleś puszcza kierownice a kierownica "sama" skręca mu auto na pas-po prostu line assist .Jak oni robią że puszcza kierownice a alarm mu nie piszczy i system nadal działa??Mi, jak puszcze na dłużej kierownice , piszczy a line assist się deaktywuje

PostNapisane: Cz, 26 maja 2016, 07:44 
Bywalec
Od: 22.02.2016
Rok produkcji: 2016
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Zakładam, że to kwestia innych, nowszych systemów w cx9

PostNapisane: Śr, 6 lip 2016, 18:20 
Adept
Od: 31.05.2015
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Myślę, że 2.5T nie trafi do M6 bo za mały przyrost mocy, dla takie m6 mps powinna mieć ponad 300KM chodź pewnie 2.5T da się podkręcić trochę

administrator
PostNapisane: Śr, 6 lip 2016, 21:11 
Weteran
Od: 20.05.2013
Rok produkcji: 2013
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Rysiek - ale ten przyrost choć mały jest przecież kontrolowany przez producenta. Chodzi o poprawienie osiągów tego silnika a nie żyłowanie go kosztem wytrzymałości. Np. w XC90 mamy z 2.0 400 KM (!!!) ile taki wytrzyma?

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
PostNapisane: Cz, 7 lip 2016, 08:19 
Nałogowiec
Od: 06.05.2015
tombien napisał(a):
Np. w XC90 mamy z 2.0 400 KM (!!!) ile taki wytrzyma?

Wszystko zależy od tego jaki udział w jego projektowaniu i produkcji mieli księgowi, jaki marketingowcy, a jaki inżynierowie...

W Mitsu Evo takie moce z 2.0 osiąga się od dobrych 20lat i oczywiście wymagają odpowiedniego serwisowania (przeglądy i pełna wymiana olejów/filtrów, płynów chłodniczych najlepiej co max 5tys km) ale generalnie nie są jakieś sypiące się i 200k km bez problemu przeżywają...

administrator
PostNapisane: Cz, 7 lip 2016, 10:14 
Weteran
Od: 20.05.2013
Rok produkcji: 2013
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
gzesiolek ale tu podajesz jako przykład raczej sportową odmianę samochodu a nie zwykłe wozidło. Ok, być może założyli sobie, że 200 tys km ma silnik wytrzymać i tyle wytrzyma. Ale na tym koniec. ;)

PostNapisane: Pt, 18 lis 2016, 11:09 
Adept
Od: 24.05.2016
Rok produkcji: 2016
Pierwszt test pl.

https://www.youtube.com/watch?v=UNLwmTOUMWU

PostNapisane: Pt, 18 lis 2016, 13:11 
Nałogowiec
Od: 28.07.2013
Generacja: Nie mam M6
Wersja: SkyEnergy
Facet ma krótkie, ale świetne testy - teściki, jest jurorem COTY http://pertyn.com/ , ciekawe, luźne, specyficzne spojrzenie na auto, a samo auto wychwala, więc ciekawa to jest propozycja, jak mazda z nową cx5 poszła tą drogą, będzie ciekawie <spoko> Lubię go oglądać, bo nie leje wody i jest krótko, choć subiektywnie i bez wodotrysków i szczegółów.
I widać w teście, że mazda mazdĄ po staremu, bo wszystko jest jak zawsze w maździe, to co ma być na plus jest na plus, a co doskwiera, dalej doskwiera, czyli podłokietnik na przykład itd.
Ale mazda jest dość designersko świeżym ciągle projektem, więc oczy kupują.
Oby eksploatacja też była miła. Miałem znajomego, co przesiadł się z cx7 do 6 bo był tym suvem zmęczony, choć było fajnie.
Mazda to mazda. Jak ładna babka na randce. Bo to nie problem przejechać się kilkanaście minut jakimś tam tempem. Problem z tym żyć, by za szybko nie wysżło szydło w worka. Podłoketnik wspomniał, a o nowym silniku 2.5turbo ani słowem? Chyba, że milczenie ma być komplementem. Może całość moc i masa jaj nie urywają?
Ale gość ma porównanie, jeździ wieloma autami, jedne wychwala inne gani, więc się zna.
Choć.... przy najnowszym audi a5 mówi, że perfekcja tylko za wysoko mu zamontowano fotel, a ja siedziałem w takim i dla mnie było ok i nawet za nisko, a większy jestem od niego i słupek mi przy głowie nie przeszkadzał, a on do tego sprowadził auto, więc zostają kwestie subiektywne i emocjonalne oraz swoiste własne dziwactwa. Zachwyca się KIA, że lepiej zmontowana niż BMW czy Mercedes, że Magnetis wyżej stoi w jeździe itd. więc dla wielu purytan motoryzacji będzie heretykiem. Lubi forda Edge a Honda Civic nowa jest mdła i poprawna. Każdy ma swoje odczucia, więc dobrze że chwali, ale znając życie wolę samemu zobaczyć i po swojemu wyrobić sobie opinię.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1