Teraz jest Wt, 21 lut 2017, 19:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3871 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 130  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 7 sty 2017, 14:42 
Amator
Od: 28.09.2013
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
repcak napisał(a):
... uważam tak jak Ty że PIS jest za mało radykalny i za wolny co do rozliczeń (uważam że tylko szczekają i tak naprawdę nic nie zrobią), natomiast kierunek gospodarczy z nadpremierem Morawieckim jaki obierają to jest straszna padaczka. Nie mówiąc już o kwestiach wolnościowych, gdzie pod pretekstem zwalczania wielkich korporacji, czy też walki z wyłudzeniami wobec budżetu Państwa to najmniejsi przedsiębiorcy będą mieli największe problemy.

Doceniam PiS za kierunek polityki historycznej oraz odpór który stawiają lewactwu, szeroko pojętemu. Nie będzie przyszłości bez uczciwego rozliczenia przeszłości. To jest warunek absolutnie konieczny. Ktoś pisał, że Polacy wciąż patrzą w lusterko. Jak mają tego nie robić jak im bolki non stop plują w twarz?

Co do gospodarki. Podzielam Twój pogląd. Jednak jaka jest alternatywa? Do polityki idzie piąty garnitur ludzi. Do tego, nawet szlachetny człowiek porzucając swój zawód na rzecz polityki, po kliku latach się od niej uzależnia, również finansowo. Stad już prosta droga do chodzenia na skróty :(. Partie to korporację. Niestety. Kiedyś głęboko wierzyłem, że PO i PIS to jedno, dowodów można podać mnóstwo, np. przepływy osób między partiami. Po smoleńsku już tak nie myślę. Coś się chyba zmieniło.

Summa summarum.

Trzeba by wziąć sprawy w swoje ręce i pogonić ich wszystkich. Zaorać i zasiać od nowa.
Tylko jak i kim? Oni mają morze kasy, media. Niejaka, za przeproszeniem, Nowoczesna, na starcie dostała 15% w sondażach i czas antenowy w TVN. Ciekawa sprawa, nie? Nowa siła na scenie.

Zróbmy komitet i poprośmy o czas w TVN. Od czegoś trzeba zacząć :D

PostNapisane: So, 7 sty 2017, 14:43 
Stały bywalec
Od: 20.11.2014
Rok produkcji: 2016
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
tombien napisał(a):
Zamiast 500+ można było obniżyć podatki, tak, aby wszyscy na tym skorzystali łącznie z przedsiębiorcami.

Niestety główni beneficjenci 500+ wtedy by nie skorzystali <boisie>

PostNapisane: So, 7 sty 2017, 14:53 
Amator
Dokładnie, dalej byliby wykluczeni. Jak za rządów PO.

PostNapisane: So, 7 sty 2017, 15:28 
Stały bywalec
Od: 07.11.2013
Rok produkcji: 2013
Wersja: SkyEnergy
Trochę słabo u profesora z pamięcią. Jedyny rząd który dał większości Polaków nie tylko ciepłą wodę, ale i oświatę, opiekę medyczną, prąd, pracę i poczucie bezpieczeństwa to....
a) PZPR Gomółki
b) PZPR Gierka
c) WRONA
d) maniacy-lustracy Olszewskiego
e) europejczycy Millera
f) kaczeńce sezonowe
g) tuskołaki
h) obecna parodia rządzenia
i) inny niewymieniony tu plankton a wspomniany wczesniej jako Wilczkoczasy
Proszę o historyczną, a nie histeryczną - odpowiedź.

Ostatnio edytowano N, 8 sty 2017, 03:03 przez Smook, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So, 7 sty 2017, 15:34 
Amator
Smook, nie wiem co jarasz ale ja też tak chce :D

PostNapisane: So, 7 sty 2017, 15:49 
Prawie fanatyk
Od: 16.09.2013
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
pszyman napisał(a):
ZSSR powiedziało wyraźnie wszystkim, to koniec, nie damy ani kopiejki, radźcie sobie sami

wg jakich to żródeł zsrr cokolwiek dawało ??? Doili do spodu wszystkie KDLe, były puste półki wszystko było na kartki, albo trzeba było "załatwiać" i narody się w końcu zbuntowały.

Nie wiem ile masz lat, więc możesz nie pamiętać. tak widać narracja toruńsko-cenckiewiczowska kwitnie.

Najgorsze jest że po reformie edukacji właśnie taką "historią" będą faszerowane nasze dzieci.

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
PostNapisane: So, 7 sty 2017, 16:01 
Amator
slawek napisał(a):
pszyman napisał(a):
ZSSR powiedziało wyraźnie wszystkim, to koniec, nie damy ani kopiejki, radźcie sobie sami

wg jakich to żródeł zsrr cokolwiek dawało ??? Doili do spodu wszystkie KDLe, były puste półki wszystko było na kartki, albo trzeba było "załatwiać" i narody się w końcu zbuntowały.

No jak to nie dawali? Przecież politycznie, za mordę, utrzymywali cały ten system. Że dużo za to trzeba było płacić? No trudno, taki był wtedy klimat. Za to dzielili się sprawiedliwie ... biedą, bo nic innego nie mieli. Pisząc, nie damy ani kopiejki, miałem na myśli "bratnią pomoc" w utrzymaniu tego syfu. Na obronę towarzyszy psia jego mać. Oni też nie mieli wyjścia i musieli się uwłaszczyć ma państwowym. Mieli inne problemy niż interwencje w Polsce. O to mi chodziło :D

PostNapisane: So, 7 sty 2017, 16:55 
Wtajemniczony
Od: 18.09.2015
pszyman napisał(a):
oraz odpór który stawiają lewactwu, szeroko pojętemu.

Bez przesady, w swoich szeregach mają niejednego pięknego lewaczka :wink:

pszyman napisał(a):
Nie będzie przyszłości bez uczciwego rozliczenia przeszłości. To jest warunek absolutnie konieczny. Ktoś pisał, że Polacy wciąż patrzą w lusterko. Jak mają tego nie robić jak im bolki non stop plują w twarz?

Jak mawia klasyk: "Pełna zgoda ale..." tym razem bez ale :D

pszyman napisał(a):
Jednak jaka jest alternatywa? Do polityki idzie piąty garnitur ludzi. Do tego, nawet szlachetny człowiek porzucając swój zawód na rzecz polityki, po kliku latach się od niej uzależnia, również finansowo. Stad już prosta droga do chodzenia na skróty

Dlatego potrzebne są zmiany ustrojowe i na początek zmiana konstytucji. Ciekawe propozycje ma Kukiz, Wolność, KNP, można coś z tego wymieszać i będzie lepiej.

pszyman napisał(a):
Kiedyś głęboko wierzyłem, że PO i PIS to jedno, dowodów można podać mnóstwo, np. przepływy osób między partiami. Po smoleńsku już tak nie myślę. Coś się chyba zmieniło.

Lekko się różnią, Ci kradną w rękawiczkach aksamitnych a Ci bardziej ordynarnie + są konserwatywni a tamci wiadomo... No i to co powiedziałeś wcześniej polityka historyczna ich różni, po tej kadencji dowiemy się czy PIS tak na prawdę myśli nad rozliczeniem od a do z czy tylko krzyczą, ja mam obawę że tylko krzyczą.

pszyman napisał(a):
Trzeba by wziąć sprawy w swoje ręce i pogonić ich wszystkich. Zaorać i zasiać od nowa.
Tylko jak i kim? Oni mają morze kasy, media.

Jestem zdania że trzeba ich zostawić samych sobie, niech się powybijają nawzajem (PO PIS N. PSL SLD), potem zjednoczyć prawdziwą prawicę i ich do władzy. Potrwać to może baaardzo długo ale i czas na wykształcenie nowych elit, w pełnym tego słowa znaczeniu, jest potrzebny. Najgorsze to walczyć ze sobą o nie swoją sprawę, a tego na pewno dziś chce opozycja totalna i ich sponsorzy.

Jeżeli PIS zrobi czystkę to po PISie przyjdą w końcu tacy co będą proponowali prawdziwy rozwój i prawdziwe Państwo, bo jak PIS nie będzie miało już z kim walczyć to nie będą mieli paliwa, bo gospodarczo to oni leżą i kwiczą. Jak nie zrobią czystki to cały czas będziemy między młotem a kowadłem (co i jednym i drugim może być na rękę).

Pingu napisał(a):
tombien napisał(a):
Zamiast 500+ można było obniżyć podatki, tak, aby wszyscy na tym skorzystali łącznie z przedsiębiorcami.

Niestety główni beneficjenci 500+ wtedy by nie skorzystali <boisie>

pszyman napisał(a):
Dokładnie, dalej byliby wykluczeni. Jak za rządów PO.

Jeżeli mówiąc o głównych beneficjentach programu myślicie patologie pijackie i nierobów to takich mi nie żal, rozwiązanie obniżki podatków i likwidacji niektórych z nich promuje tych co coś robią a mają pod górkę, tacy są odpowiedzialni i z pełną świadomością się nie rozmnażają bo wiedzą, że nie mają środków na utrzymanie. Po obniżce czy likwidacji odpowiednich podatków dzietność ładnie podskoczy, proste i logiczne.
slawek napisał(a):
Najgorsze jest że po reformie edukacji właśnie taką "historią" będą faszerowane nasze dzieci.

Najgorsze jest to że to Państwo decyduje co mają się uczyć dzieci a nie rodzice. Co się zmienia władza to nowa historia, nowe ideologie, nowe debilizmy. Rodzic powinien sam wybierać szkołę z danym programem który wg. niego będzie odpowiedni dla jego dziecka, wtedy i Ty Sławku byłbyś zadowolony i ja z pszymanem.

Smook napisał(a):
d) maniacy-lustracy Olszewskiego
e) europejczycy Millera

I wszystko jasne.

PostNapisane: So, 7 sty 2017, 17:23 
Amator
repcak napisał(a):

... czy PIS tak na prawdę myśli nad rozliczeniem od a do z czy tylko krzyczą, ja mam obawę że tylko krzyczą.

Niestety, chyba tylko krzyczą. Jak zobaczę HGW i podobnych jej w pierdlu (bez podziału na partie) to uwierzę. Obawiam się, że to "wishful thinking".

repcak napisał(a):
Jestem zdania że trzeba ich zostawić samych sobie, niech się powybijają nawzajem (PO PIS N. PSL SLD), potem zjednoczyć prawdziwą prawicę i ich do władzy. Potrwać to może baaardzo długo ale i czas na wykształcenie nowych elit, w pełnym tego słowa znaczeniu, jest potrzebny. Najgorsze to walczyć ze sobą o nie swoją sprawę, a tego na pewno dziś chce opozycja totalna i ich sponsorzy.

Prawdę prawisz. Potrzebny jest generał czas, jak mawiał klasyk. Już teraz w wolnych mediach (youtube, media społecznościowe) można przeczytać zdrowe poglądy MŁODYCH ludzi. Tylko jak oni mają się przebić w nawale kodowej nowoczesności? Korporacyjne partie są ekspertami w zawłaszczaniu umysłów. Rzucą temat zastępczy typu aborcja, in vitro i jest jazda. Ciemny lud to łyka jak pelikan rybę. Jest 50/50 i jest ok.
Dyskusje o gospodarce? A kogo to obchodzi?

Na rozładowanie atmosfery :D

https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs

współzałożyciel forum
PostNapisane: So, 7 sty 2017, 17:36 
Nałogowiec
Od: 23.10.2012
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
repcak napisał(a):
Szkoda, że na tym forum zamiast pogadać merytorycznie jak ktoś poświęci większą chwilę na napisanie czegoś, to zaraz wyskoczy jakiś smok i zieje ogniem bez podania kontrargumentów.

Z pozoru można by tego typu życzeniowe pisanie docenić. Dla mnie jednak to tylko, pardon, tania prowokacja. Dlatego, że bardzo dobrze wiesz, że ktoś taki jak ja nigdy nie przekona Ciebie. I vice versa zresztą też. Tak to już w świecie jest, że różni ludzie mają różny tego świata odbiór.
I na tym się może zatrzymajmy.
Albo nie.
Dodam jeszcze, że ani trochę nie wierzę w to, że gdybym to ja napisał post poświęciwszy na to "większą chwilę", opisujący mój odbiór tego samego zagadnienia, to byś się do niego z takim uznaniem (jak w ww. cytacie) nie odniósł.
Przestańmy sobie więc wzajem zawracać dupę i niech każdy zostanie przy swoim.

Poza tym, czy moglibyśmy wreszcie, kurwa, przestać opowiadać pierdoły o merytoryce? Jesteśmy w pogaduchach. Merytoryka jest wskazana w działach o tych wszystkich śrubkach, uszczelkach i tego typu duperelach, jeśli kogoś akurat obchodzą. A tutaj można se popitolić, co komu akurat na myśl przyjdzie.

PostNapisane: So, 7 sty 2017, 17:39 
Amator
Bartek napisał(a):
Dodam jeszcze, że ani trochę nie wierzę w to, że gdybym to ja napisał post poświęciwszy na to "większą chwilę", opisujący mój odbiór tego samego zagadnienia, to byś się do niego z takim uznaniem (jak w ww. cytacie) nie odniósł.

Może spróbuj? <hahaha>

współzałożyciel forum
PostNapisane: So, 7 sty 2017, 17:42 
Nałogowiec
Dwunasty raz? Nie chce mi się.

PostNapisane: So, 7 sty 2017, 17:53 
Wtajemniczony
Od: 18.09.2015
Bartek napisał(a):
Dlatego, że bardzo dobrze wiesz, że ktoś taki jak ja nigdy nie przekona Ciebie. I vice versa zresztą też. Tak to już w świecie jest, że różni ludzie mają różny tego świata odbiór.

A czy każda dyskusja musi się skończyć przekonaniem kogoś do swojego zdania? Sorry nie jesteś mi bliski, żebym za punkt honoru stawiał sobie przeciągnięcie Cie na moją stronę.

Bartek napisał(a):
że ani trochę nie wierzę w to, że gdybym to ja napisał post poświęciwszy na to "większą chwilę", opisujący mój odbiór tego samego zagadnienia, to byś się do niego z takim uznaniem (jak w ww. cytacie) nie odniósł.

Boś człowiek małej wiary :) ofc beż żądnych podtekstów i obrazy :)

Bartek napisał(a):
rzestańmy sobie więc wzajem zawracać dupę i niech każdy zostanie przy swoim.

Ani Ty mi, ani ja Tobie dupy nie truje.

Pisząc zdanie które zacytowałeś miałem na myśli normalną rzeczową dyskusję nawet bez happy endu :wink: a nie wycieczki osobiste pod tytułem "nawiedzony profesor".

Bartek napisał(a):
Poza tym, czy moglibyśmy wreszcie, kurwa, przestać opowiadać pierdoły o merytoryce? Jesteśmy w pogaduchach. Merytoryka jest wskazana w działach o tych wszystkich śrubkach, uszczelkach i tego typu duperelach, jeśli kogoś akurat obchodzą. A tutaj można se popitolić, co komu akurat na myśl przyjdzie.

Merytoryka w ramach wątku imo może tylko zespoić społeczność (bo pozwoli się poznać lepiej ludziom o podobnym lub odmiennym zdaniu), co jest jednym z wielu założeń wszelkich forum dyskusyjnych, bo tak to przecież po co w ogóle dział pogaduchy na forum mazdy.

współzałożyciel forum
PostNapisane: So, 7 sty 2017, 17:56 
Nałogowiec
No, i każdy zostaje przy swoim.

;)

PostNapisane: So, 7 sty 2017, 22:32 
Prawie fanatyk
Od: 19.12.2013
:arrow: Widzę, że co niektórzy PiSali nową podstawę programową z historii min.Zalewskiej :sad:
Szkoda tylko dzieci i naszych wnuków :sad:

-- Dodano: So, 7 sty 2017, 22:32 --

Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie normalnie :)

Ostatnio edytowano N, 8 sty 2017, 11:14 przez koliber1960, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: N, 8 sty 2017, 08:38 
Stały bywalec
Od: 07.11.2013
pszyman napisał(a):
Smook, nie wiem co jarasz ale ja też tak chce :D

Wybacz, że zostawiłem niedokończony post ale zerwał mi się akurat net. Chodziło o wybór jednej, najbardziej pasujacej do kontekstu odpowiedzi.
Odnośnie menu. Spróbuj nitro. Rozpuszcza twardogłowie. Uwaga na skutki uboczne; ofiarą tychże pewnien krakowski parlamentarzysta z podpuchnietymi ślepiami.

Koliberku, wszelki radykalizm ma to do siebie,że szybko pożera swoich bohaterów. Władza jest zbyt słodka, aby dać paść się innym jej owocami. Myślę, że niedługo pislamiści sami zaczną skakać sobie do gardeł, naczelny spadnie z hukiem z piedestału a wataha dorżnie się sama.
A za 10 lat i tak nic z Europy nie zostanie po okresie prawicowej radykalizacji.
Bo polityka to taka piłkarska liga. Swołocz się jara, kibole obijają tępe pyski, gazety mają o czym pisać, agenci kopaczy co transferować... A kasa się mnoży. Coraz większa kasa.

PostNapisane: N, 8 sty 2017, 09:03 
Świeżak
Od: 23.11.2016
Obrazek

PostNapisane: N, 8 sty 2017, 21:23 
Prawie fanatyk
Dzień dobry :)
widzę ,że pacjent skończył czerwone zaczął żółte...... (tabletki)

PostNapisane: N, 8 sty 2017, 22:07 
Prawie fanatyk
Od: 16.09.2013
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
do poczytania

http://studioopinii.pl/stanislaw-obirek ... lewskiego/

PostNapisane: N, 8 sty 2017, 22:42 
Stary wyjadacz
Od: 20.09.2013
Kolejny "dobry" pomysł. Robi się ciekawie...
http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/ce ... 30950.html

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek

moderator
PostNapisane: Pn, 9 sty 2017, 11:17 
Stary wyjadacz
Od: 19.10.2012
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Wersja: Sport
Dla kolibra :)
http://m.trojmiasto.pl/biznes/Ulubione- ... 08873.html

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!

PostNapisane: Pn, 9 sty 2017, 11:22 
Prawie fanatyk
No zajefajnie :wink:
:lol: :hahahaha: <hahaha>
wolę
Obrazek

moderator
PostNapisane: Pn, 9 sty 2017, 11:24 
Stary wyjadacz
Od: 19.10.2012
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Wersja: Sport
Swoją drogą na poczcie już dawno zrobili selekcję.

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!

PostNapisane: Pn, 9 sty 2017, 11:37 
Prawie fanatyk
Zależy co kto czyta lub ogląda
Obrazek

-- Dodano: Pn, 9 sty 2017, 11:27 --

Ale z tą prasą to prawda :mad: :mad: :mad:
odbierałem przed świętami córkę jak wracała ze studiów i zaszedłem do saloniku prasowego na dworcu i tam tylko takie gazety ,,dobrej zmiany " były nawet :zona: o tym mówiłem

-- Dodano: Pn, 9 sty 2017, 11:37 --

a żeby było śmieszniej
Obrazek

PostNapisane: Pn, 9 sty 2017, 13:10 
Nałogowiec
Od: 06.05.2015
pszyman napisał(a):
polityki historycznej

Ale ja mam alergie na to sformułowanie... Jako miłośnik historii i dochodzenia do prawdy na podstawie jak największej ilości źródeł, powiem jedno, Historia aby była prawdziwa nie może się łączyć z Polityką...
A niestety stała się jednym z jej najważniejszych narzędzi...

Popadanie ze skrajności w skrajność nigdy nie służy prawdzie historycznej... tak samo umedialnianie prac IPN i wykorzystywanie ich do celów politycznych...

Dochodzenie do prawdy lubi ciszę, lubi wiele źródeł, lubi unikanie preferencji politycznych czy światopoglądowych...

PostNapisane: Pn, 9 sty 2017, 13:41 
Amator
Grzesiolek, zgadzam się z Toba co do zasady. Tylko, powiedz mi dlaczego do dzisiaj nie rozliczono zbrodni komunistycznych? Dlaczego wciąż mamy bohaterów typu Bolek, wbrew oczywistym faktom? Dlaczego dopiero teraz mówi się ta inna cześć prawdy o AK etc.etc.

Tutaj nie ma przypadku. To jest kwestia polityki, czy nam się to podoba czy nie.

PostNapisane: Pn, 9 sty 2017, 15:54 
Nałogowiec
Od: 06.05.2015
pszyman, m.in. dlatego, że lepiej grać Bolkiem i teczkami... Tak naprawdę jakby komuś zależało na prawdzie to już by dawno prawda wyszła... a tak to ani Wałęsie który ma swoje za uszami w 1970... ani jego przeciwnikom politycznym, którym zależy na szumie i elektoracie, który o Bolku będzie rozprawiał, na prawdzie nie zależy...

A IPN miast spokojnie badać, dochodzić do ludzi po obu stronach barykady, to wydał książkę pełną białych plam i nic poza medialnym i politycznym szumem nie uzyskał...

Więc ja osobiście uważam, że najbliżej prawdy bylibyśmy tylko po odtajnieniu akt służb hamerykańskich i sowieckich... a że na to się nie zapowiada to jesteśmy w roli tych sterowanych medialnie i napuszczanych na siebie... tutaj też na forum, a tak naprawdę ani obrońcy Bolka ani jego najwięksi krytykanci nie mają pojęcia jak to było naprawdę, a kłócić się będziecie, że aż strach...

PostNapisane: Pn, 9 sty 2017, 17:01 
Amator
Co do życiorysu pewnych osób białych plam raczej nie ma, bynajmniej nie na tyle aby stwierdzić, że działali dobrze i w pełni świadomie, dla obrony zbrodniarzy. Robili to ze strachu ale i dla apanaży.

PostNapisane: Pn, 9 sty 2017, 17:12 
Bywalec
Od: 17.08.2014
Rok produkcji: 2014
pszyman napisał(a):
Co do życiorysu pewnych osób białych plam raczej nie ma

Jakich osób? No i po co to wahanie (raczej)? Skoro wiesz kto i co to pisz śmiało.

PostNapisane: Pn, 9 sty 2017, 17:14 
Amator
Huncwot, zjedź snikersa :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3871 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 130  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1