Teraz jest So, 21 sty 2017, 01:09

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3653 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 122  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

moderator
PostNapisane: Wt, 16 wrz 2014, 19:10 
Stary wyjadacz
Od: 19.10.2012
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Jako, że ostatnio dzieje się wiele na świecie, zaryzykowałem założyć taki wątek.
Szczególnie interesuje się głosowaniem w Szkocji i konsekwencjami w przypadku większości "Yes".
Staram się również śledzić sytuacje na Ukrainie w Iraku czy Syrii.
Domyślam się, że dyskusja będzie również na temat naszego piekiełka na Wiejskiej. Pamiętajcie, że wśród nas są wyborcy większości partii politycznych, więc szanujmy się wzajemnie. Z prawdą jest jak z dupą każdy ma swoją.

Jak myślicie, jak zachowa się funt w przypadku niepodległości Szkocji?

Sabat napisał(a):
Zarejestrowaliśmy komitet i startuje na Radnego w Szczecinie :>
Zobaczymy jak pójdzie.

To tak na rozruszanie :)

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  

moderator
PostNapisane: Wt, 16 wrz 2014, 19:35 
Prawie fanatyk
Rok produkcji: 2008
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Sabat - zycze jak najwiekszej ilosci glosow! Moze sie w koncu cos w tej Polsce zmieni ;)

PostNapisane: Wt, 16 wrz 2014, 19:54 
Adept
Od: 19.11.2013
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Wersja: Exclusive Plus
Wkurzają mnie zapędy niejakiego Władimira P., :mad: któremu tak zachciało się zajmować po kolei ukraińskie miasta.
Ogłoszono rozejm a ci zasrani separatyści nic sobie z tego nie robią i zabijają ludzi. :/
Mam nadzieję że uda się jak najszybciej zakończyć ten konflikt drogą bliższą pokojowi.
Co do Szkocji to nie wiem jakie byłyby skutki i co jest lepsze dla Szkotów ale mamy tu paru Polaków, którzy tam żyją więc może wiedzą coś więcej jakie tam nastroje panują :)

moderator
PostNapisane: Wt, 16 wrz 2014, 20:13 
Prawie fanatyk
Moim zdaniem Szkocja zle na tym wyjdzie. Moze polepszy sie politykom itd
Duza czesc przemyslu, finansjery jest poza jej granicami take zycze im powodzenia.

CO mnie bardziej wkurwia to jak to mozliwe, ze ktos taki jak Tusk dostaje taka posade za tyle kasy ?!?! bez zadnego wyksztalcenia, jezykow, matol do potegi i prosze.
Mam tylko nadzieje, ze nadejdzie kiedys moment gdy ktos zabierze im sie do dup za walki, prywatyzacje wszystkiego co bylo mozliwe, sad nakarze zajecie majatku ich rodzinek oraz najblizszych, sami stana pod trybunalem stanu.

Przecietny "Kowalski" z dobrym wyksztalceniem, jezykami ma szczescie gdy jest zaproszony na rozmowe o prace a dostanie w miare dobrze platnej pracy graniczy z cudem/badz dobrymi znajomosciami.

Jakby mieli przeprowadzac rozmowy kwalifikacyjne czy przegladac CV tych delikwentow to w parlamencie UE czy polskim nikt nie dostalby pracy bo defakto to jest praca, w ktorej nikt nie ponosi za nic odpowiedzialnosci karnej. Najwyzej straci stoleczek ale kolesie go zaraz upchaja na inny, takze powodow o zmartwien nie ma.

W sumie co sie dziwic jak ludzie wola z kraju wyjechac badz glosowac na mniejsze zlo zamiast cos z tym zrobic.

moderator
PostNapisane: Wt, 16 wrz 2014, 20:22 
Stary wyjadacz
Z drugiej strony Brytyjczycy też stracą, choćby przeniesienie i wybudowanie nowych miejsc dla okrętów jądrowych Royal Navy. Lotnictwo i siły lądowe też będą musiały oddać swoje tereny i część sprzętu.

moderator
PostNapisane: Wt, 16 wrz 2014, 20:47 
Fanatyk
Od: 19.07.2013
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
glowasiek napisał(a):
CO mnie bardziej wkurwia to jak to możliwe, ze ktoś taki jak Tusk dostaje taka posadę za tyle kasy ?!?!

Tuska - tak jak każdego innego polityka - wybrali wyborcy. Polska coś tam w Europie znaczy (tak mi się wydaje) i w końcu ktoś na górze stwierdził, że trzeba dać takie stanowisko Polakowi. I Padło na Tuska.

Także reasumując - to że on ma taką prace jest wynikiem tego że na niego głosowano.

A teraz od drugiej strony - kto inny miał by dostać tą posadę?

moderator
PostNapisane: Wt, 16 wrz 2014, 20:58 
Prawie fanatyk
jezeli komus placa z podatnikow pieniedzy taka kase to powinni w szczegolnosci braz pod uwage kompetencje, predyspozycje, wyksztalcenie itd a nie wybierac miernote, ktora nie potrafi wydukac slowa w innym jezyku.

A nie chodzi mi tu o wybieranie kogos z innej parti, nie wiem dlaczego ale w Polsce jest przyjete, ze jak ktos nie glosuje na PO albo mowi cos zlego ja ich wodza tzn ze jest sympatykiem PiSu.

Innej rady jak na ta bande zlodziei jak rewolucja to nie ma. tworzac swoja partie I tak nie mamy szans nawet jakbysmy sie dostali do sejmu. Nie beda przeciez rezygnowali ze stolkow, cieli swoich wynagrodzen dodatkow itd.

A co z afera tasmowa ? Cisza ... kazdy niewinny jedynie ci co nagrywali oberwali bo przeciez jak tak mozna.

moderator
PostNapisane: Wt, 16 wrz 2014, 21:02 
Fanatyk
Od: 19.07.2013
glowasiek napisał(a):
jezeli komus placa z podatnikow pieniedzy taka kase to powinni w szczegolnosci braz pod uwage kompetencje, predyspozycje, wyksztalcenie

Tylko, że niestety teraz na świecie liczy się to czy jesteś znany i masz znajomości.

moderator
PostNapisane: Wt, 16 wrz 2014, 21:04 
Prawie fanatyk
No wlasnie i do tego zmierzam, czy to nie jest chore ?
Ktos z wyksztalceniem, jezykami nie ma szansy dostac przyzwoitego stanowiska za dobra kase.

PostNapisane: Wt, 16 wrz 2014, 21:24 
Stały bywalec
Od: 24.10.2012
Panowie bo ten beton partyjny który jest w Polsce jest nie do ruszenia, zauważcie ciągle te same gęby w polityce od tylu lat.
Glowasiek rewolucja jak najbardziej, bo tylko chyba to może coś zmienić, ale tylko wtedy jak będzie głód. Bo tylko głód może zmusić ludzi do spontanicznego zrywu, puki micha pełna nic takiego się nie stanie.
Co do wyboru Tuska, on nie został wybrany bo na niego głosowali, on zapracował sobie na ten wybór przez posłuszeństwo wobec Brukseli. Przede wszystkim wobec Niemiec, bo to one mają największy głos decyzyjny w UE.

Co do Szkocji to nastroje są podzielone akurat tu gdzie mieszkam. Od początku była wielka propaganda na tak, wszędzie naklejki, flagi w oknach i na samochodach. Przez ostatnie dni ujawnili się Ci na nie i też już to można zauważyć.
Szkoci wierzą w swoją whiskey, turystykę, ropę i gaz, że to utrzyma ich gospodarkę. Do UE będą mieli zablokowaną drogę, funta Anglia nie może im zabronić, więc nie wiem jak oni to chcą rozwiązać.
Może być ciekawie, zobaczymy co się stanie po 18 września :-|

Tapnięte z GT-I9300

Ostatnio edytowano Wt, 16 wrz 2014, 21:51 przez rajek, łącznie edytowano 1 raz

moderator
PostNapisane: Wt, 16 wrz 2014, 21:46 
Stary wyjadacz
rajek napisał(a):
puki micha pełna nic takiego się nie stanie.

No nie wiem Rajek. Powiem Ci, że społeczeństwo się rozwarstwia. W uproszczeniu bogaci-biedni (np emeryci, renciści).
Jakoś miesiąc temu w malutkim sklepiku osiedlowym jakiś dziadek chciał kupić chleb, sprzedawca powiedział 2,50zł. Dziadek cały się zaczerwienił i przeprosił bo myślał, że całe dwa złote. Z żoną wymieniliśmy spojrzenie i poprosiłem o ten chleb. Dogoniłem dziadka w pobliskiej Biedronce. Chciał mi oddać pieniądze, ale oczywiście odszedłem. Jak się odwróciłem to chłop miał łzy w oczach. Może to brzmiało pompatycznie, ale tak jest.
Mój teściu musi wyżyć za nieco ponad 800 renty, na szczęście nie jest sam.

PostNapisane: Wt, 16 wrz 2014, 22:01 
Stały bywalec
Michał zgadza się i to jest przykre jak stare pokolenie zostało u nas potraktowane. Ale to jest za mało, bo reszta "jeszcze" daje radę.
Ja czekam na ten dzień kiedy ZUS w końcu pierdolnie i nie będzie miał kasy na wypłaty, już zresztą nie ma. Nie mówię już o długu publicznym który Polska będzie spłacać przez pokolenia.

Tapnięte z GT-I9300

PostNapisane: Śr, 17 wrz 2014, 12:06 
Stary wyjadacz
Od: 20.09.2013
glowasiek napisał(a):
No wlasnie i do tego zmierzam, czy to nie jest chore ?
Ktos z wyksztalceniem, jezykami nie ma szansy dostac przyzwoitego stanowiska za dobra kase.

Chyba nie do końca, bo profesor Buzek dostał. No chyba, że jego nie zaliczasz do tej kategorii.
Tusk jest politykiem, i nie pracuje w dyplomacji. Oczywiście ociera się o nią codziennie ale zawsze może skorzystać z pomocy fachowców. A w polityce ważne są trochę inne cechy. Widać je posiada, skoro zaszedł, gdzie zaszedł.
Ja żałuję, że poszedł do Brukseli z innego powodu - boję się kto go zastąpi, bo Pani Kopacz na pewno nie dojdzie do tego poziomu. Bardzo mnie to martwi, co teraz z tą Polską będzie?

wysłane tapatalkiem z gsm

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek

moderator
PostNapisane: Śr, 17 wrz 2014, 13:19 
Prawie fanatyk
To mnie wlasnie martwi w podejsciu polakow, nikogo poza PO nie widza, udaja, ze wszystko jest zajebiscie nie widziac jak kraj jest rozkradany, walki za walkami afera za afera.
Nie mowie tego w kontekscie obecnej partii, bo wszystkie sa takie same. Obiecuja obiecuja, poczym jak dostana sie do koryta to im pamiec szwankuje.
Kazdy widzi co sie dzieje, nastroje wsrod polakow nie najlepsze ale kazdy udaje, ze jest spoko i dalej glosuje na bande zlodzieji.

Zaraz pewnie sie odezwiecie tak ale ile autostrad powstalo, drog szybkiego ruchu itd .... tak ale co z tego jak za autostrady trzeba placic a wyremontowne drogi/czy te nowo powstale juz krotko po otwarciu nadaja sie do remontu?

Tak wiekszosc dzieki UE tylko pytanie co wczesniej dzialo sie z tymi pieniedzmi, ktore polska wplaca obecnie do UE w postaci skladek? gdzie ta kasa szla :>

Mnie boli np to, ze emeryci czy rencisci czesto musza wybierac czy zrobic oplaty, kupic chleb czy moze leki a tacy politycy bawia sie w najlepsze za pieniadze podatnikow, maja mnostwo dodatkow i do tego spore wynagrodzenie za robienie NIC plus sa nietykalni.

szymek1604 napisał(a):
nie dojdzie do tego poziomu

poziomu ? o jakim poziomie piszesz ? No fakt, klamac to on i jego elita potrafi i chyba juz niktich nie przebije.

Swiat idzie do przodu w dobie cyfryzacji i komputeryzacji a w naszym ukochanym kraju przybywa urzednikow w zastraszajacym tempie zamiast ich ubywac dzieki zdobyczom techniki.

PostNapisane: Śr, 17 wrz 2014, 13:23 
Nałogowiec
Od: 16.09.2013
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
obawiam się ze ten wątek niestety nas podzieli i zacietrzewi więc się z niego wypisuję !!!

moderator
PostNapisane: Śr, 17 wrz 2014, 13:50 
Prawie fanatyk
czy ja wiem ,kazdy moze przeciez wypowiedziec swoje zdanie, nic nie jest raczej brane personalnie bynajmniej przeze mnie :)

PostNapisane: Śr, 17 wrz 2014, 14:17 
Stary wyjadacz
Od: 20.09.2013
Glowasiek, w dobie demokracji, zgodnie z jej zasadami, tam na górze są ludzie wybrani przez NARÓD, a w zasadzie jego coraz mniejszą cześć. Dla mnie ta ekipa, nie różni się od poprzednich. A afery były, są i będą. Tam gdzie są ludzie u władzy, zawsze są słabe ogniwa. To co Cię wkurza, to pewnie również większość z nas ale żadna rewolucja tego nie zmieni. Ani w rządzie, ani w sejmie. Ja jestem bardzo rozczarowany aktualną ekipą, bo na nich głosowałem, a poprzednia nie była z mojej bajki. Nie jestem w stanie ocenić, czyja afera była gorsza i nawet nie nam zamiaru. Kłamstwa? A który polityk żyje bez niego, to jest wpisane w ten zawód.
A za autostradę chcę zapłacić, aby tylko była.
Wszyscy chcemy aby świat był sprawiedliwy i wszyscy mieli po równo ale nie udało się to żadnej rewolucji. Demokracji też się nie uda, bo tu słychać głos większości i trudno o sprawiedliwość dla wszystkich. A my, biedne żuczki, musimy w tym jakoś znaleźć miejsce dla siebie. Teraz i na emeryturze.

wysłane tapatalkiem z gsm

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek

PostNapisane: Śr, 17 wrz 2014, 15:36 
Nałogowiec
Od: 01.11.2013
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Wersja: SkyEnergy
Szymek1604 ma całkowitą rację. Wybrańcy narodu czyli posłowie myślą, że wybrał ich NARÓD. Dlatego uważają się za nieomylnych i bezkarnych. Ponoszą jedynie tzw. odpowiedzialność polityczną. Ha ha ha. A co to oznacza? A oznacza to, że przy kolejnych wyborach ten NARÓD może już ich ponownie nie wybrać. Czy to jednak jest prawdą? Otóż nie jest, gdyż tak naprawdę nie naród ich wybiera. Prawdą jest natomiast, że posłów i senatorów wybierają szefowie (przewodniczący) partii politycznych, które startują do parlamentu (sejmu i senatu). Szefowie partii wybrane przez siebie osoby ustawiają na najwyższych szczebelkach drabinki na partyjnych listach wyborczych. I to na te listy faktycznie głosuje NARÓD i wyłącznie ci z najwyższych szczebli listy dostają mandaty. Tak się dzieje od wielu lat tj. od dnia uchwalenia aktualnie obowiązującej Ordynacji Wyborczej, która sankcjonuje takie dziwne procedury wyborcze.
Wydawać by się mogło, że wystarczy zmienić ordynację a wszystko wróci do normy i wybory staną się bardziej uczciwe (demokratyczne). Otóż nie jest to takie proste, dlatego że tę ordynację (ustawę) uchwalały właśnie osoby (posłowie) z różnych partii aktualnie zasiadających w Sejmie i napisali ją pod siebie właśnie w tak sposób aby bez ich zgody nikt nie mógł jej zmienić. Te osoby zasiadają w Sejmie do dzisiaj, czasami tylko szef partii zastąpi jednego czupurnego na bardziej spolegliwego. Reasumując: aby ich wykopać z parlamentu musieliby zmienić własną ordynację dzięki której w parlamencie zasiadają. Pozostaje zatem tylko R e w o Lu c j a.
Tylko czy wymiana obecnych posłów na innych przyniesie większy pożytek?

PostNapisane: Śr, 17 wrz 2014, 17:12 
Stały bywalec
Zagryziak dokładnie jak napisałem wcześniej, ten beton partyjny jest nie do ruszenia, nie w sposób prawny i przez wyborców. Czy z lewa czy to z prawa wszystkie partie są zgodne co do ustaw chroniących ich tyłki.
Niestety podział stołków przy transformacji zabezpieczył niektórych na lata.
Naiwnością jest myśleć, że w obecnych czasach społeczeństwo ma jeszcze silny głos decyzyjny. Najprostszym przykładem jest UE i wpływ społeczeństwa na wybór chociażby prezydenta czy komisji europejskiej - żaden. W dobie korporacyjnych lobby i geopolitycznych rozgrywek społeczeństwo stało się konsumentem, który ma przyjąć wszystko to co podstawi mu się pod nos.

Tapnięte z GT-I9300

moderator
PostNapisane: Śr, 17 wrz 2014, 17:36 
Prawie fanatyk
niestety ale to wszystko prawda. Wiadomo, ze nie zlikwiduja liczby poslow czy senatorow bo pozbedna sie swoich posadek, nie zmniejsza ilosci urzadasow bo dajac im 13nastki inne rozne nagrody/dodatki pozbeda sie potencjalnych glosow takze kolo zamkniete. Jedynie wielka rozruba zrobilaby z tym porzadek. JKM ma inne poglady niz reszta ale sami nic nie zwojuja. Co tu duzo gadac, Sady prokuratura itd wszystko jest tak skorumpowane, ze szok. Zwyklego obywatela gonia a tych co robia mln walki nie tykaja.

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 18 wrz 2014, 09:38 
Prawie fanatyk
Wersja: TS
Michał napisał(a):
W uproszczeniu bogaci-biedni (np emeryci, renciści).

Nic nie mow.
Wlasnie wrocilem z PL i rozmawialem na ten temat z Mamuska. Kobiecina przepracowala prawie 40 lat i obecnie siedzi na rencie. Niby jej obiecywali ze jak osiagnie wiek to pojdzie na emeryture.
Poszla ostatnio do ZUS sie zapytac aby jej wyliczyli ile mniejwiecej dostanie. Kobieta jej powiedziala, ze zmienily sie przepisy i na chwile obecno bedzie to cos ok 650zl na miesiac. Mamuska prawie zemdlala i zaczela plakac, bo to mniej niz ma renty (co i tak jej nie wystarcza)
Babki w ZUS-ie mowia, ze nic nie moga zrobic, bo takie maja odgorne polecenia i to nie od nich zalezy.

I jak spoleczenstwo ma tam zyc :|

moderator
PostNapisane: Cz, 18 wrz 2014, 09:41 
Prawie fanatyk
a kurwa na wyjebitne gmachy to kase maja, pomine juz ilosc totalnie bezuzytecznych urzednikow dla ktorych petent jest najwiekszym zlem, zalatwiaja wszystko ale robia to z wielka lacha. Czekam na chwile az ludzie sie wkurwia i wyjda na ulice roz.... to towarzystwo wzajemnej adoracji.

Tyko opowiadaja bajki jaka to super srednia placa jest w Polsce , jak ludzie zyja w dostatku i w ogole jestesmy potega UE hehehe pranie mozgow trwa

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 18 wrz 2014, 10:05 
Prawie fanatyk
No mamuska ma duzy ubytek sluchu. Na jedno ucho nie slyszy wcale a na drugie - jest tak sobie. Oczywiscie bez aparatu ani rusz.
Aparat ma juz 2 lata i zaczyna sie pomalu psuc. Byl juz dwa razy w naprawie.
Mowie, mama pomoge Ci i zorientuje sie co i jak.
Zadzwonilem do kilku punktow w Bydzi i mowie jaka sytuacja i co potrzebuje.
Poszukali, posprawdzali co jest dostepne przy takim ubytku sluchu i mowia. Mamy cos, co moze pasowac.
Cena od 4600-6500zl za aparat (w zaleznosci od marki).
Mowie mamusce a ona mi odpowiada, ze jakiekolwiek dofinansowanie dostanie najszybciej za dwa lata.

Mysle sobie - no spoko, a ile tego bedzie? Maxymalnie 1000zl. Czyli powiedzmy, ze 3600 musiala by wylozyc z wlasnej kieszeni.
Teraz biorac pod uwage, ze renty jakies 950zl miesiecznie i wszystkie rachunki do oplacenia latwe to nie bedzie.

Oczywiscie powiedzialem, ze jak trzeba to sie cos wymysli i kupi szybciej, ale tez widzialem lzy w jej oczach.
Michał napisał(a):
Jak się odwróciłem to chłop miał łzy w oczach.

tak wiec niestety to mnie nie dziwi.
Pokolenie, ktore nas wychowalo i dawalo wszystko z siebie, aby nam bylo lepiej, teraz samo cierpi niestety.

moderator
PostNapisane: Cz, 18 wrz 2014, 10:11 
Prawie fanatyk
panstwo lupi podatnikow na kazdym kroku a jak chesz isc do lekarza to wczesniej wykitujesz zanim sie dostaniesz to specjalisty takze wiekszosc idzie prywatnie, to samo z dentysta itd jawne zlodziejstwo. Moj tata mial wypadek w pracy , poszedl do lekarza z bolem glowy i kregoslupa a ci kazali przyjsc za tydzien... normalnie beka na calego. Mama pojechala po nich to jakims cudem miejsce sie znalazlo.

Moze stworzymy jakies nowe ugrupowanie zbuntowanych ? :> Na pewno jest jakas metoda aby to wszystko zmienic.

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 18 wrz 2014, 10:14 
Prawie fanatyk
glowasiek napisał(a):
Na pewno jest jakas metoda aby to wszystko zmienic.

Obrazek

PostNapisane: Cz, 18 wrz 2014, 10:21 
Nałogowiec
Od: 01.11.2013
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Wersja: SkyEnergy
zielony110 napisał(a):
I jak spoleczenstwo ma tam zyc :|

Do niedawna mieliśmy w Polsce faceta, któremu zawsze mogliśmy się wypłakać w mankiet i poskarżyć: cyt. "panie premierze, jak żyć"
A teraz co nam pozostało, gdy nas opuścił?
Pustka panie, pustka!

PostNapisane: Pt, 19 wrz 2014, 04:08 
Nałogowiec
Od: 25.06.2013
Sprawdzam właśnie wiadomości i los Szkocji raczej pozostanie w rękach królowej. Policzyli dopiero 5 okręgów z 32 ale już jest wiekszosc na NIE. Różnica ponad 10 tyś głosów

PostNapisane: Pt, 19 wrz 2014, 04:21 
Stały bywalec
Smoku 11 okręgów i jest 47% na TAK do 53% na NIE. Jeszcze liczą, choć i tak NO będzie góra.
Update:
Tylko 5 okręgów zostało do zliczenia, a jest 54% na NIE do 46% na TAK, więc unia przetrwała, rozwodu nie będzie :-)

Tapnięte z GT-I9300

moderator
PostNapisane: Pt, 19 wrz 2014, 20:25 
Prawie fanatyk
yy szymek nie mam pojecia, pewnie dla przecietnego szkota to bez znaczenia.

PostNapisane: Pt, 19 wrz 2014, 21:09 
Stały bywalec
szymek1604 napisał(a):
A zapytam, czy "Szkoci" są szczęśliwi?

Szymek jak się tak dzisiaj przeszedłem po mieście to od razu było widać który jak głosował. Tym którym się nie udało to raczej głowy spuszczone i za szczęśliwi nie byli. Ale u mnie w okręgu to około 65% głosowało na NIE, więc raczej wszyscy radośni. Teraz Szkoci muszą wdrożyć drugi plan, czyli naciski na Londyn aby mieć więcej władzy i wpływ na region.
Następne referendum pewnie za 40 lat ;-)

Tapnięte z GT-I9300

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3653 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1