Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:47

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 3 lip 2013, 13:14 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 31.03.2013
Posty: 59
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Region: mazowiecki
Jeżeli jest ktoś zainteresowany kupnem tej stacji to pytać, mam ją już jakieś 4 miesiące więc mogę się podzielić jej zaletami i wadami. Pomimo że była zachwalana przez vivomedia to jednak mam do niej parę uwag bo było i jest z nią trochę problemów.
http://www.vivo-media.pl/pl/_sp/186/ndx_202m6/


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Śr, 3 lip 2013, 14:20 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Jak w temacie , tutaj wymieniamy sie swoimi opiniami/spostrzezeniami na temat stacji VIVO model NDX 202M6.

vivo.jpg

Prosze o wypowiadanie sie tylko i wylacznie na temat tej stacji


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lip 2013, 17:53 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 31.03.2013
Posty: 59
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Region: mazowiecki
No dobra to ja pierwszy.
Tak jak pisałem stację kupiłem już jakiś czas temu w vivo media i tam montowałem. Co do przebiegu montażu to przemilczę. (uszkodzone oryginalne radio).
Musiałem dwa razy obracać do Końskich, bo już w dniu montażu w połowie drogi do Warszawy wystąpiły problemy. Stacja zaczęła się wieszać, navi wywalało, kontrolki od poduszek powietrznych zaczęły mrugać jak w dyskotece.
Jak się okazało, po długiej wymianie zdań (nie będę się rozpisywał bo szkoda słów - musiałem nagrać i wysłać film) z Panem Marcinem, winę ponosi najnowszy soft który był sprawcą problemów.
Ponowna wycieczka do Końskich rozwiązuje mój problem.
Po wymianie odpukać do dziś wszystko jest git.
Co do samej stacji wygląda całkiem przyzwoicie, ma 8 calowy wyświetlacz w odniesieniu do poprzedniej wersji i jakiś tam przetwornik philipsa, który to podobno poprawia jakość dźwięku. Szczerze mówiąc nie zauważam różnicy w dźwięku w porównaniu do ori radia mazdy.
Obsługa banalnie prosta, w komplecie rysik i własnie nim się posługuje. Obsługa palcem sprawia czasami problemy szczególnie w momentach kiedy trzeba na monitorze przesunąć "potencjometr" prawie niewykonalne palcem a w szczególności przewijanie muzy z iphona, funkcja nie działa.
Następny problem, to właśnie puszczanie muzy z iphona. Za każdym razem trzeba wychodzić do główne ekranu a potem powrót do zakładki żeby zagrało. Straszna lipa!!!
Kolejny zonk, to brak możliwości skasowania średniego spalania, po montażu stacji funkcja ta jest całkowicie uśpiona, strasznie mnie to irytuje.
Odbiór TV - jeżeli ktoś planuje to odradzam tańszą wersję, ja własnie taka tam zamontowałem i to są pieniądze wyrzucone w błoto, lipa, lipa i jeszcze raz lipa.
Poza tymi paroma mankamentami stacja sprawuje się całkiem dobrze, ale dziś chyba nie wywaliłbym prawie 4 tys za ten sprzęt, moim zdaniem nie warto.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 paź 2013, 13:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.10.2013
Posty: 1
Witam serdecznie,

Nie mam w zwyczaju pisania postów na swój temat lecz w obecnej sytuacji uważam że należałoby dokonać kilku sprostowań.

Po pierwsze Panie Karolu uważam że powinien Pan dokładnie opisać kwestię montażu ponieważ dwuznacznie można ją odebrać.
Chciał Pan koniecznie uczestniczyć podczas montażu, pomimo sugestii spędzenia czasu przy kawie w poczekalni.
Osobiście wyjeżdżając przed garaż swoim samochodem w celu testu Gps rozjechał Pan przygotowane przez siebie wcześniej pudełko ze spakowanym radyjkiem o czym zapomniał Pan wspomnieć w swojej wypowiedzi.

Temat kontrolki poduszki powietrznej. Zgodnie z tym co wcześniej mówiłem u Pana jako pierwszego klienta została zamontowana najnowsza stacja dedykowana do Mazdy 6 po face liftingu. Pana samochód to Mazda 6 2008 czyli przed FL oraz na domiar złego ze starą wersją modułu GW o czym wcześniej nie wiedzieliśmy w związku z czym potrzebowaliśmy czasu aby przygotować odpowiednie oprogramowanie.

Odnośnie odtwarzania muzyki z iPhona. W naszej pracy ciężko jest wychwycić wszystkie błędy czy też proste niedogodności oprogramowania przed finalnym wprowadzeniem urządzenia do sprzedaży dlatego z czasem wychwytując uwagi klientów dokonujemy poprawek i udostępniamy aktualizacje tak samo jak robi to większość firm z branży IT. Pan natomiast wolał przelać swoją frustracje na forum zamiast zgłosić się do nas abyśmy przesłali nową wersję softu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 31 paź 2013, 21:10 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.05.2013
Posty: 540
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: łódzki
MarcinVM napisał(a):
Witam serdecznie,

Nie mam w zwyczaju pisania postów na swój temat lecz w obecnej sytuacji uważam że należałoby dokonać kilku sprostowań.

Po pierwsze Panie Karolu uważam że powinien Pan dokładnie opisać kwestię montażu ponieważ dwuznacznie można ją odebrać.
Chciał Pan koniecznie uczestniczyć podczas montażu, pomimo sugestii spędzenia czasu przy kawie w poczekalni.
Osobiście wyjeżdżając przed garaż swoim samochodem w celu testu Gps rozjechał Pan przygotowane przez siebie wcześniej pudełko ze spakowanym radyjkiem o czym zapomniał Pan wspomnieć w swojej wypowiedzi.

Temat kontrolki poduszki powietrznej. Zgodnie z tym co wcześniej mówiłem u Pana jako pierwszego klienta została zamontowana najnowsza stacja dedykowana do Mazdy 6 po face liftingu. Pana samochód to Mazda 6 2008 czyli przed FL oraz na domiar złego ze starą wersją modułu GW o czym wcześniej nie wiedzieliśmy w związku z czym potrzebowaliśmy czasu aby przygotować odpowiednie oprogramowanie.

Odnośnie odtwarzania muzyki z iPhona. W naszej pracy ciężko jest wychwycić wszystkie błędy czy też proste niedogodności oprogramowania przed finalnym wprowadzeniem urządzenia do sprzedaży dlatego z czasem wychwytując uwagi klientów dokonujemy poprawek i udostępniamy aktualizacje tak samo jak robi to większość firm z branży IT. Pan natomiast wolał przelać swoją frustracje na forum zamiast zgłosić się do nas abyśmy przesłali nową wersję softu.
karolsz napisał(a):
No dobra to ja pierwszy.
Tak jak pisałem stację kupiłem już jakiś czas temu w vivo media i tam montowałem. Co do przebiegu montażu to przemilczę. (uszkodzone oryginalne radio).
Musiałem dwa razy obracać do Końskich, bo już w dniu montażu w połowie drogi do Warszawy wystąpiły problemy. Stacja zaczęła się wieszać, navi wywalało, kontrolki od poduszek powietrznych zaczęły mrugać jak w dyskotece.
Jak się okazało, po długiej wymianie zdań (nie będę się rozpisywał bo szkoda słów - musiałem nagrać i wysłać film) z Panem Marcinem, winę ponosi najnowszy soft który był sprawcą problemów.
Ponowna wycieczka do Końskich rozwiązuje mój problem.
Po wymianie odpukać do dziś wszystko jest git.
Co do samej stacji wygląda całkiem przyzwoicie, ma 8 calowy wyświetlacz w odniesieniu do poprzedniej wersji i jakiś tam przetwornik philipsa, który to podobno poprawia jakość dźwięku. Szczerze mówiąc nie zauważam różnicy w dźwięku w porównaniu do ori radia mazdy.
Obsługa banalnie prosta, w komplecie rysik i własnie nim się posługuje. Obsługa palcem sprawia czasami problemy szczególnie w momentach kiedy trzeba na monitorze przesunąć "potencjometr" prawie niewykonalne palcem a w szczególności przewijanie muzy z iphona, funkcja nie działa.
Następny problem, to właśnie puszczanie muzy z iphona. Za każdym razem trzeba wychodzić do główne ekranu a potem powrót do zakładki żeby zagrało. Straszna lipa!!!
Kolejny zonk, to brak możliwości skasowania średniego spalania, po montażu stacji funkcja ta jest całkowicie uśpiona, strasznie mnie to irytuje.
Odbiór TV - jeżeli ktoś planuje to odradzam tańszą wersję, ja własnie taka tam zamontowałem i to są pieniądze wyrzucone w błoto, lipa, lipa i jeszcze raz lipa.
Poza tymi paroma mankamentami stacja sprawuje się całkiem dobrze, ale dziś chyba nie wywaliłbym prawie 4 tys za ten sprzęt, moim zdaniem nie warto.



<hahaha> uwielbiam czytać o takich sporach, ktoś powiedział prawdę ale nie całą prawdę, ktoś później mu to wypomniał i afera gotowa, <hahaha>
Panowie dajcie sobie po razie i skończcie publiczne pranie brudów, ja też mam zamontowaną tą samą stację u siebie, również montowaną przez Pana Marcina, również byłem obecny podczas montażu, z tym że ja nie rozjechałem swojego radia <hahaha> a Pan Marcin nie miał problemu z wgraniem odpowiedniego softu <hahaha>

Całość trwała ok. 1 - 1,5 godziny, wszystko do dziś gra bardzo dobrze, również bardzo dobrze się prezentuje. Ja osobiście nie żałuje wydanych pieniędzy, a że drogo, no cóż nigdy nie ma tani i dobrze, jest albo tanio albo dobrze <spoko>

_________________
Właściciel Pięknej M6
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 lis 2013, 22:56 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.11.2013
Posty: 1
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Region: śląski
Zaczne od przywitania, bo w sumie pisze na tym forum pierwszy raz :-)
Tak wiec WITAM. Jeżdżę Madzia 6 FL 2012 - 2.0 155KM. Sedanik oczywiscie ;-) i jestem z pieknego Slaska.

forum przeglądam od lat, ale zawsze jako bierny czytelnik, gdyz do tej pory nie mialem nic do powiedzenia wartościowego ( czy tym razem ? nie mi oceniać.)

Od okolo 2 miesiecy meczylem VIVO MEDIA swoimi pytaniami, telefonami itp nagabywaniem. Nie chcialem zepsuc mojej madzi aplikujac jej cos, co by do konca nie dzialalo. ale w koncu - czemu nie. raz sie zyje. Umowilem sie z P. Marcinem w czwartek na poniedzialek rano (no dobra..na 10) w celu montazu ww stacji, kamery cofania ( bajerek..) itp chec.

Podroz minela bezproblemowo, oprocz samych KONSKICH - rozkopanych przez drogowcow na kazdy mozliwy sposob. Masakra ! nie polecam dojazu poboczami, tylko e42 - CZ-WA, Radomsko, Konskie..
Na miejscu pierwszy ZONK ! potracilem psa, ktory biegal kolo domu Pana Marcina. Mysle, Switnie sie zaczyna. Na szczescie bydel przezylo, a jak sie pozniej dowiedzialem, to lokalny samobojca i nie jedno przezyl...Ufffff...

Sam warsztat jesl zlokalizowany w domu jednorodzinnym ( w zasdzie w dwustanowsikowym garazu przy domu) i troche ciezko trafic. BRAK NUMERU na bramie ( na domofonie jest napis vivo -media, ktory zobaczysz jak sie o niego potkniesz..). Ogolnie czysto, schludnie, stanowisko robocze wyposazone w sprzet dremela i bosha (mam fiola na pukncie narzedzi), na drugim stanowisko stala sliczna czarna 3ka P. Marcina.


Coz moge powiedziec o poziomie obslugi ?

- dostalem kawe, zostalem zaporszony do poczekalni, gdzie spedzilem 2h na "14dni strachu" Matertona
- Pan Marcin - osoba zyczliwa i konkretna


Coz moge powiedziec o instalacji urzadzenia?

- czysta, dokładna, aczkolwiek prywatnie mam obiekcje do stosowania kleju na gorąco do uszczelnień zamiast dedykowanych dławików. ale ja siedzę w cysternach i elektronice domowej, tak wiec nie znam sie...Proszę o wybaczenie ?
- sam montażysta do pracy przystąpił przebrany w czyste ubranie, co uznaje jako duzy PLUS
- widac doswiadczenie i fachowosc, ale moj SEDAN byl pierwszy
- MEGA prefesja w obsludze urzadzenia od strony serwisowej / a ja myslalem ze ja szybko klikam...a tu tylko rysyikiem../

Coz moge powiedziec o samym urzadzeniu?

- spelnia swoja role i jest estetycznie spasowane / Navi, dvd, radio, telefon/
- Spelnie moje oczekiwania z nawiazka ( equalizery roxxx ;-) )
- cena - temat dyskusyjny - dla jednych zawsze będzie za duzo, dla innych nie. Dla mnie cena adekwatna do jakosci i moich możliwości finansowych.
- dzwiek - nie zauwazylem roznicy, ale to wina mojej nędznej percepcji.
- wszytsko dziala JAK NALEZY, SOFT wgrany najnowszy.
- Pudelko wielkosci pudelka ze starego RUBINA ;-)
- Kamera cofania naprawde fajny GADET - POLECAM !
- jeden klawisz sie zacinal - Pan Marcin sprawe rozwiazal szybko i sprawnie -- mlotek, szpulka drutu, kilo gwzdzi i lutownica -- a tak serio - wystarczylo dmuchnac - jakis paproch sie dostal.
- urzadzenie pasuje do mojego lifta w 100%. kolorystyka podswitlania, obudowa piano black
- w schowku pasazera pojawily sie 2 zenskie gniazda USB-A do podlczenia pamieci masowych USB ( brakuje mi informacji w instrukcji o wydajnosci pradowej zlacz, ale dopiero dotarlem do strony tytulowej ;-)


Reasumujac, oceniam :

- stacje - 9/10 ( nie daje 10 bo nie ma PIPA)
- montaz 9/10 ( nie daje 10 bo aku zdechlo na koniec... zdarza sie...)
- obsluga - 10/10
- atmosfera - 10/10
- znajomosc tematyki 10/10
- dojazd - 4/10
- software na stacji - 9/10 ( nie daje 10 bo nie mozna skopiowac zadnych plikow z cd do pamieci stacji)
- spasowanie z MAZDZA 10/10 - to naprawde cieszy oko.


czyli, ze spokojnym sumieniem, POLECAM i Jeszce raz POLECAM. +10 pkt do lansu i mina zony bezcenna


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 gru 2013, 15:03 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 31.03.2013
Posty: 59
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Region: mazowiecki
MarcinVM napisał(a):
Witam serdecznie,

Nie mam w zwyczaju pisania postów na swój temat lecz w obecnej sytuacji uważam że należałoby dokonać kilku sprostowań.

Po pierwsze Panie Karolu uważam że powinien Pan dokładnie opisać kwestię montażu ponieważ dwuznacznie można ją odebrać.
Chciał Pan koniecznie uczestniczyć podczas montażu, pomimo sugestii spędzenia czasu przy kawie w poczekalni.
Osobiście wyjeżdżając przed garaż swoim samochodem w celu testu Gps rozjechał Pan przygotowane przez siebie wcześniej pudełko ze spakowanym radyjkiem o czym zapomniał Pan wspomnieć w swojej wypowiedzi.

Temat kontrolki poduszki powietrznej. Zgodnie z tym co wcześniej mówiłem u Pana jako pierwszego klienta została zamontowana najnowsza stacja dedykowana do Mazdy 6 po face liftingu. Pana samochód to Mazda 6 2008 czyli przed FL oraz na domiar złego ze starą wersją modułu GW o czym wcześniej nie wiedzieliśmy w związku z czym potrzebowaliśmy czasu aby przygotować odpowiednie oprogramowanie.

Odnośnie odtwarzania muzyki z iPhona. W naszej pracy ciężko jest wychwycić wszystkie błędy czy też proste niedogodności oprogramowania przed finalnym wprowadzeniem urządzenia do sprzedaży dlatego z czasem wychwytując uwagi klientów dokonujemy poprawek i udostępniamy aktualizacje tak samo jak robi to większość firm z branży IT. Pan natomiast wolał przelać swoją frustracje na forum zamiast zgłosić się do nas abyśmy przesłali nową wersję softu.


Ops dawno mnie tu nie było, więc dopiero dziś zobaczyłem odpowiedz Pana Marcina.
Drogi Panie Marcinie napiszę tylko wyjaśnienie w kwestii uszkodzonego oryginalnego radia, które jak Pan słusznie napisał SAM ROZJECHAŁEM. Tak było, ma Pan rację to radio rozjechałem sam.
Proszę sobie tylko przypomnieć KTO POŁOŻYŁ TO RADIO NA ZIEMI ZA MOIM SAMOCHODEM GDY BYŁEM W AUCIE ?
Dalej bez komentarza.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.