Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:04

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 17 sty 2014, 11:00 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 28.10.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Czesc,

Po wczorajszych ulewach w moim regionie podlalo mi samochod od spodu, nie wiem jak sie tam woda dostala, ale pewnie dlatego ze auto stalo troche w zaglebieniu i zrobila sie gleboka kaluza. Okna byly zamkniete, nie sadze ze jest jakis przeciek, bo leje tu juz od jakiegos czasu i nigdy nie mialem wody w srodku.
Do rzeczy, auto jest z kierownica po prawej stronie a wzmacniacz Bose jest pod siedzeniem pasazera. Podnioslem wszystkie dywaniki na tyle ile moglem (niestety nie mialem klucza ani czasu zeby odkrecic foteli) i jedyne kable jakie znalazlem w wodzie byly wlasnie do Bose. Reszta kabli idzie troche wyzej po bokach auta.
Radio przestalac grac, wiec przypuszczam ze spalil sie wzmacniacz. To znaczy jeszcze wczoraj czasami jakis dzwiek sie wydobywal, ale nie ze wszystkich glosnikow i juz bez basow.
Obecnie auto stoi w garazu i jestem na etapie suszenia. Wiekszosc wody juz wylalem, jeszcze musze zamowic urzadzenie do prania dywanow zeby wypompowac reszte wody. Samochod odpala, w silniku sucho wiec raczej tylko podloga.
Szukalem wczoraj takiego wzmacniacza ale jedyne jakie znalazlem to byly do GG. Moje pytanie to czy ktos z szanownych forumowiczow nie ma na zbyciu originalnego Bose to chetnie bym odkupil. Ewentualnie korzystajac z okazji moze polecacie juz wymienic cos na aftermarket? Radio mam juz zmienione na chinskiego Androida. Czy mozna ten wzmacniacz wyciagnac bez wyciagania fotela? Sruby mocujace chyba sa troche zapieczone i wczoraj nie udalo mi sie nic zrobic, jedynie co zrobilem to odpialem wszystkie wtyczki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 sty 2014, 15:00 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Wzmaka wyjmiesz bez fotela, jak już wtyczki odpiąłeś to 90% sukcesu :)

Obrazek

1. Fotel do przodu, dwie śruby masz pod plastikową zaślepką,
2. Fotel do tyłu, jedna śruba z przodu, pod kawałkiem materiału (do podłogi przyszyty zszywkami, do wzmaka na rzep),

I wzmacniacz masz w rękach. Obejrzyj go najpierw zanim wydasz na niego wyrok, możesz zajrzeć do środka, ale pamiętaj, że jak zdejmiesz obudowę, to musisz się zaopatrzyć w pastę termoprzewodzącą, bo obudowa robi bezpośrednio za radiator i ma wystające części, które bezpośrednio odbierają ciepło z końcówek mocy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 sty 2014, 16:02 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 28.10.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Ok dzieki Kaczor, dzisiaj po pracy bede jeszcze walczyl. Czy jak odkrecales swoj to wystarczyla ci plaska dziesiatka? Probowalem wczoraj na szybko zlapac te sruby z tylu fotela ale mialem pod reka tylko podluzny srubokret z wymienna koncowka i za cholere nie mogle tego odkrecic.
Jesli nawet go rozbiore to pewnie i tak nie wiedzialbym co z tym zrobic? Myslisz ze jakby byl przepalony to mozna jeszcze cos takiego dac do serwisu? Czy raczej juz nieoplacalne? Przegladam jeszcze raz fora i sklepy ale nie moge nic znalesc a zapomnialem sobie spisac P/N.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 sty 2014, 16:16 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Przepalenie to najmniejszy problem, jak stał w wodzie to słabo coś z niego będzie. Nawet jak będzie działał to po jakimś czasie może go szlag trafić (elektronikę ruda szarpie jak reksio szynkę ;) ).

Płaskim możesz próbować (śruby nie mają pochowanych łbów), ale pamiętam, że one są dość mocno przykręcone... śrubokrętem z końcówką jak sam zauważyłeś słabo to widzę...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 sty 2014, 10:42 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 28.10.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Ok dostałem się do wzmacniacza i tak jak przypuszczałem, raczej nic już z niego nie będzie. Płytka była cała pośnieżała i woda zelagala w tym całym radiatorze.
P/N GAN6 66 920A szukam po numerze ale nic nie można znaleść.


Sent from my iPhone using Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 sty 2014, 12:33 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Nie będzie łatwo. Sam szukałem uszkodzonego, jak robiłem upgrade Audio, żeby z niego złącze wylutować. Szukaj po Mazda 6. Od starszego (GG/GY) nie podejdzie, bo ma inne złącze, od CX-7 na bank nie, bo jest większy (kupiłem od CX-7 i z niego złącze wyjąłem), RX-8 też nie pasuje :(

Obserwuj aukcje, dzwoń do kolesi, którzy części wystawiają, sprawdź na ebay'u, bo wygląda na to, że to jest coś na co trzeba po prostu trafić. Nie leży na aukcjach :(


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.