Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:20

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 38  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 31 mar 2016, 12:04 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Zgodzę się z kolegą khad
Naczytałem się opinii na Oponeo o oponach chińskich takich jak Zetex, Ovation, Imperial itp.
Mają bardzo przyzwoite opinie. Użytkownicy twierdzą, że nie odstają bardzo od opon klasy premium (może trochę na mokrej nawierzchni).
Z kolei takie marki jak Barum, Nexen czy Kumho (swoją drogą też produkowane w Chinach) śmiało mogą konkurować z oponami klasy premium i to w każdych warunkach.
Zaznaczam, że moje wywody nie są poparte użytkowaniem wszystkich tych marek, ale opiniami innych użytkowników.

Idąc tym tokiem myślenia większość sprzętu jaki użytkujemy pochodzi z Chin i jakoś daje radę. Co prawda z trwałością nie jest już tak dobrze jak dajmy na to 10-15 lat temu, ale wybór w tej kwestii jest niewielki. Dla przykładu Samsung - niby koreański, a składają chyba wszystko w Chinach


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 31 mar 2016, 12:12 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Trwałość sprzętu to całkiem inna kwestia. Gdzie nie byłby zrobiony można to zrobić dobrze lub mniej dobrze. Tak samo z oponami. Kontrola jakości firmy to wypuści, bo takie ma standardy dla.danego modelu/typu i tyle.

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 31 mar 2016, 18:42 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Opinie tez mozna róznie interpretowac, bo ktoś kupi np. Barumy nie mając punktu odniesienia do innych marek i będzie je na Oponeo wychwalał pod niebiosa. Może róznice są minimalne jesli chodzi o głosność czy ekonomikę, tylko nie wiadomo jak takie opony się zachowają w podbramkowej sytuacji na drodze i czy te parę metrów nie będzie miało znaczenia przy kolizji? Druga sprawa to trwałość i ścieralność takich opon. Nie wiem, ja chyba na takich typowo Chińskich produktach bym się bał testować auto na max. prędkość. Każdy ma swój gust i kupuje to co mu pasuje, ja zawsze wolałem coś renomowanych producentów.
Kolego rafalski składać coś w Chinach a kupowac produkt wyprodukowany od A do Z w Chinach to tez różnica. Duzo firm teraz składa swój sprzęt w Chinach, bo jest po prostu tania siła robocza, co nie oznacza że składają je z Chińskich komponentów i pewne normy muszą być jednak zachowane. Siedzę trochę w sprzęcie audio, więc 99% składanych jest Chiny lub Tajwan, co nie oznacza że takie firmy jak JBL, Denon, Marantz itd. pozwolą sobie na wkładanie do środka bubla. Inaczej się sprawa ma z produktami typowo Chińskimi, gdzie jak kupimy trampki do często do domu cięzko dojść. :-P Nie wiem jak u Nich jest to prawnie uregulowane i czy ich produkty muszą tez spełniać normy europejskie?, chociaż wszyscy dobrze wiemy jak w wielu firmach przyznawane jest ISO :>

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 31 mar 2016, 20:44 
Bywalec
Offline
Od: 01.11.2015
Posty: 262
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
rafalski napisał(a):
schildkroete napisał(a):
rafalski napisał(a):
Pisałem Ci o trzech firmach: Kumho, Nexen i Barum. Do 1600zl to chyba najlepsze rozwiązania. Przynajmniej wg mnie
Praktycznie nic innego w tej cenie nie da rady. Najtansze Bridgestone 600zl. pozdr

Bridgestone nowe to nawet za 100zl/szt bym nie kupił, zwłaszcza Potenza
Jakies zle doswiadcznia? Mazda na pierwszy montaz daje :wink:
krzysiek1980 napisał(a):
Nie wiem jak u Nich jest to prawnie uregulowane i czy ich produkty muszą tez spełniać normy europejskie?
W Chinach? <hahaha> Znasz odpowiedz...
rafalski napisał(a):
Naczytałem się opinii na Oponeo o oponach chińskich takich jak Zetex, Ovation, Imperial itp.
Mialem raz zetex. Za 18" cali zaplacilem 140zl sztuka <hahaha> Poszly na tylna os do ciagania przyczep. Daly rade wiele lepiej jak produkty dwoch innych wielkich firm... Gosc co to zakladal (ale nie sprzedal) mowil ze o jakis wiekszych klopotach nie slyszal. WIadomo conti to to nie jest, ale czego chcecie za 18 225/40 za 140zl :hahahaha:
khad napisał(a):
Jak w swoim poprzednim aucie przesiadlem sie z Pirelli na Kumho to w koncu poczulem jak to auto powinno bylo jezdzic od samego poczatku.
Jestem w stanie w to uwierzyc, P7 Cinturato jakos mnie nie uwiodly, raczej wiecej na pirelli nie postawie., chociaz nigdy nie mow nigdy :wink:

pozdr


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 31 mar 2016, 21:33 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Co do Bridgestone Potenza to na tym forum nie spotkałem się, żeby ktoś je chwalił...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 31 mar 2016, 21:35 
Świeżak
Offline
Od: 17.12.2013
Posty: 27
Rok produkcji: 2002
schildkroete napisał(a):
W Chinach produkowane są zarówno tanie badziewne opony nieznanych marek jak i produkty markowe, bo cześć firm "globalnych" także tam prowadzi produkcje. Nie należy tych produktów do jednego wora wrzucać.
btw. jak sie w gh kombi otworzy klapę bagażnika to na reflektorach tez wielki napis made in China jest <hahaha>


Yokohamy akurat tak jak pisał poprzednik, produkowane są w Japonii... i Filipinach. Testowane są także w Europie bo firma posiada kilka centrów badawczych rozsianych po całym świecie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 31 mar 2016, 22:29 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.10.2012
Posty: 826
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Dla zainteresowanych jak wygląda piramida producentów opon: co, kto, kogo i gdzie http://www.oponaok.pl/pochodzenie-producentow/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 31 mar 2016, 23:14 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Wypowiem się na podstawie Kumho, bo akurat tych opon miałem kilka modeli. Jeśli mówimy o Chinach to owszem, są produkowane tam, ale też w wielu innych krajach i z tego co wiem, technologia się nie różni specjalnie. Ja akurat mam z Korei w mojej Maździe. Co do sytuacji "podbramkowych" - nie chciałbyś się znaleźć w jednej z nich jadąc np. na oponach Pirelli P6000, a już broń Boże na mokrej nawierzchni, te opony są po prostu niebezpieczne. Dlatego proponuję nie oceniać producentów tylko konkretne modele, bo każdy ma swoje sukcesy i grzeszki, ale kolega ma rację - zależy kto ma jaki punkt odniesienia. Zakładam, że M6 nie jest autem sportowym i mało kto jeździ tym wyczynowo, więc opony klasy średniej zdadzą tu egzamin. Btw. na wielu forach można wyczytać jak np. takie Toyo wręcz znikają w oczach, więc kwestia ścieralności jest również indywidualna - jeśli ktoś pali gumy przy ruszaniu, nadużywa hamulca czy wchodzi w każdy zakręt na granicy przyczepności to może pojeździ rok-dwa i nie będzie zadowolony z żadnych gum.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 1 kwi 2016, 07:40 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
dlugi798 napisał(a):
Witam akurat również jestem przy zakupie opon aktualnie mam FALKENA ZE914 225/45 r18 jest to klasa średnia ale są to b. Dobre opony przy nich raczej zostane co do cen to tutaj znalazłem najlepsza cenę 423zl

http://polskihurtopon.pl/p/1829-falken- ... c-b-2-71db

Barum również w dobrej cenie 323zl też się nad nimi zastanawialem

http://polskihurtopon.pl/p/37587-barum- ... e-c-2-72db

Pozdrawiam


Poczytaj opinie o tej firmie. Na opony ludzie czekają po 5-6tyg.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 1 kwi 2016, 20:08 
Bywalec
Offline
Od: 01.11.2015
Posty: 262
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
rafalski napisał(a):
Co do Bridgestone Potenza to na tym forum nie spotkałem się, żeby ktoś je chwalił...
Mam jakis inny model akurat :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 2 kwi 2016, 10:18 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Co do Barumów mam mieszane odczucia, miałem Polarisy 3 i były jakieś takie głośne, twarde. Lepiej dorzucić kilkadziesiąt PLN i pójść w klasę średnią moim zdaniem czyli jeśli rozważasz Falkeny to będzie lepszy wybór, japońskie opony do japońskiego auta ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 2 kwi 2016, 21:13 
Bywalec
Offline
Od: 13.09.2014
Posty: 297
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
schildkroete napisał(a):
rafalski napisał(a):
Co do Bridgestone Potenza to na tym forum nie spotkałem się, żeby ktoś je chwalił...
Mam jakis inny model akurat :)

Te na pierwszy montaż KATASTROFA(RE 050A)opona twarda jak drewno
Po przekładce na Goodyear EfficientGrip Performance to odczucia jak bym przesiadł sie z wozu konnego do samochodu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 2 kwi 2016, 22:18 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
A te Goodyeary to przecież Run flaty...
Czyli nie tylko ja mam takie odczucia co do Bridgestone Potenza. Jak gumiarz mi je sciagał z felg to powiedział, że o wiele gorsze niż Run flaty. Gdyby widział, to by się nie podjął zdejmowania tych opon. Przezemścił je :-)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 kwi 2016, 11:51 
Bywalec
Offline
Od: 13.09.2014
Posty: 297
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Goodyear EfficientGrip Performance to super miekka mieszanka a czy run flat to chyba nie ???tego nie jestem pewien ale jest to to bardzo komfortowa opona
Run flat to zaleta czy raczej wada wg Was?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 kwi 2016, 12:24 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 07.09.2015
Posty: 49
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
rafalski napisał(a):
dlugi798 napisał(a):
Witam akurat również jestem przy zakupie opon aktualnie mam FALKENA ZE914 225/45 r18 jest to klasa średnia ale są to b. Dobre opony przy nich raczej zostane co do cen to tutaj znalazłem najlepsza cenę 423zl

http://polskihurtopon.pl/p/1829-falken- ... c-b-2-71db

Barum również w dobrej cenie 323zl też się nad nimi zastanawialem

http://polskihurtopon.pl/p/37587-barum- ... e-c-2-72db

Pozdrawiam


Poczytaj opinie o tej firmie. Na opony ludzie czekają po 5-6tyg.


witam zgadzam się i miałem własnie dodać że wcale to nie jest dobry sklep ale już mnie uprzedziłeś, nie zamówiłem opon z tego sklepu, z powodu braku jakiegokolwiek kontaktu nie można się tam nawet dodzwonić , pobraniowej przesyłki też nie da rady zamówić tak przynajmniej wynika z regulaminu, więc nie polecam! lepiej dołożyć kilka PLN i kupić z pewniejszego żródła.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 kwi 2016, 13:33 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
dasior10 napisał(a):
Goodyear EfficientGrip Performance to super miekka mieszanka a czy run flat to chyba nie ???

Masz rację- to nie Run Flat. Coś pomieszałem...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 kwi 2016, 13:39 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Chłopaki, a jak już w temacie opon. Wczoraj zmieniłem zimówki na letnie koła, ale nie wyważałem i nie miałem oznaczonych która fela na które koło, bo czytałem żeby zamieniać sezonowo bo wtedy równo się zużywają. Dzisiaj jadąc tak 110 - 120 usłyszałem gdzieś bicie, tylko nie wiem na którym kole. Właśnie bicie nie było odczuwalne zbytnio na kierownicy, ale słyszalne tak jak bym złapał gumę i to przy prędkości od 80 km/h. Nie wiem czy niepotrzebnie może zamieniłem koła, czy wystarczy ponownie wyważyć przekładając na inną oś? Martwi mnie żeby jakieś jajo nie wyskoczyło, bo oponki jeszcze któryś sezon by wytrzymały. Bo łożysko raczej chyba nie?, myslę że by dudniło równomiernie, a dodatkowo na zimówkach nie odczuwałem tego bicia.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 kwi 2016, 19:08 
Bywalec
Offline
Od: 01.11.2015
Posty: 262
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Do oponiarza i wszystkie cztery na wyważarkę plus kontrola wzrokowa czy balonów nie ma ew. uszkodzonego bądź nierówno zużytego bieżnika. pozdr
dasior10 napisał(a):
schildkroete napisał(a):
rafalski napisał(a):
Co do Bridgestone Potenza to na tym forum nie spotkałem się, żeby ktoś je chwalił...
Mam jakis inny model akurat :)

Te na pierwszy montaż KATASTROFA(RE 050A)opona twarda jak drewno
Po przekładce na Goodyear EfficientGrip Performance to odczucia jak bym przesiadł sie z wozu konnego do samochodu
Mam opony z pierwszego montazu, zaczynam sie bac :wink:

pozdr


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 kwi 2016, 21:48 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 07.09.2015
Posty: 49
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
krzysiek1980 napisał(a):
Chłopaki, a jak już w temacie opon. Wczoraj zmieniłem zimówki na letnie koła, ale nie wyważałem i nie miałem oznaczonych która fela na które koło, bo czytałem żeby zamieniać sezonowo bo wtedy równo się zużywają. Dzisiaj jadąc tak 110 - 120 usłyszałem gdzieś bicie, tylko nie wiem na którym kole. Właśnie bicie nie było odczuwalne zbytnio na kierownicy, ale słyszalne tak jak bym złapał gumę i to przy prędkości od 80 km/h. Nie wiem czy niepotrzebnie może zamieniłem koła, czy wystarczy ponownie wyważyć przekładając na inną oś? Martwi mnie żeby jakieś jajo nie wyskoczyło, bo oponki jeszcze któryś sezon by wytrzymały. Bo łożysko raczej chyba nie?, myslę że by dudniło równomiernie, a dodatkowo na zimówkach nie odczuwałem tego bicia.


łożysko osobiście wydaje mi się że nie bo łożysko raczej wyje , a piszesz że to jest bicie ,jeżeli koła są podokręcane to może coś wlazło w jakąs oponę?jakiś kamień np? najlepiej będzie podjechać do jakiegos wulkanizatora sprawdzić i wyważyć koła tym bardziej że przed wymianą opon nic się nie działo, ewentualnie gdyby okazało się ok a nadal było by "bicie" to zawsze mozesz zamienić koła na przedniej lub tylnej osi ponownie na zimowe żeby zlokalizować tą opone która hałasuje lub żeby wyeliminować inną usterkę. pozdrawiam..


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 kwi 2016, 23:40 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 06.07.2015
Posty: 72
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Opony wzmacniane -
Czy do mazdy po fejsliftingu są takowe zalecane przez producenta?
Prócz zwiększenia możliwości obciążenia auta, coś jeszcze zyskuje, a może coś tracę?

Po przeczytaniu tematu faworytami są:
F1 Asymmetric 2, Efficient grip, ContiContact 5, S1 Evo2 K117

_________________
Ten co wyprzedza prawą stroną


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 kwi 2016, 06:06 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 17.09.2015
Posty: 565
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
elliero continental to sprawdzony temat
conti i sport konkret zawsze kupuje te opony od sport contact 2 nie zmienie na inne

_________________
<pucu> do odważnych świat należy <czas>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 kwi 2016, 07:00 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.01.2014
Posty: 341
Rok produkcji: 2011
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.3 MZR DISI Turbo (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: MPS
Region: mazowiecki
Mam u siebie continentale sport contact 3 i dotychczas byłem zadowolony, ale po ostatniej zmianie już nie. Okazuje się, że te opony bardzo szumią, oczywiście idziesię do tego przyzwyczaić ale różnica między Dunlop Sport Maxx RT jest gromna, na zimę miałem chwilę brigestone batlax i później jakieś semperity i tych opon nie było słychać.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 kwi 2016, 12:26 
Amator
Offline
Od: 24.07.2014
Posty: 94
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: małopolski
Zachęcony postem kolegi Millerek dot. letnich opon Falken ZE914 225/50/17, podpytałem mojego gumiarza o ten model, a ten mnie pyta jakie mam teraz, a ja na to, że od nowości Bridgestone Potenza 215/50/17, a on do mnie że zasada jest taka, że jak opona ma być rozmiar szersza (z 215 na 225) to musi być niższa (z 50 na 45), bo inaczej może być problem. Czy on dobrze prawi?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 kwi 2016, 12:48 
Bywalec
Offline
Od: 30.10.2014
Posty: 305
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: wielkopolski
Continental SportContact jest jak najbardziej ok ale są głośniejsze niż np moje zimoe Semperity 16''. Pomimo nieznacznego wzrostu głośności polecam Conti, śmigan na nich juz drugi sezon.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 kwi 2016, 12:53 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 17.09.2015
Posty: 565
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
michelin i pirelli jeszcze nie testowałem tych może będzie okazja podobno lepsze od conti

_________________
<pucu> do odważnych świat należy <czas>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 kwi 2016, 13:43 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 06.07.2015
Posty: 72
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
dzieki chlopaki.
Co prawda nikt nie powiedzial czy koniecznie potrzebuje wzmocniona opone, ale skoro wiekszosc uzywa takowych i nie narzeka to latwiej dla mnie (wiekszy wybor na rynku).
Do tej pory unikalem opon wzmocnionych bo myslalem, ze po prostu nie sa dedykowane do mazdy i przyniosa wiecej problemow niz zalet.

tommek82 - twoj wulkanizator dobrze gada, z tym, ze nie MUSI BYC, ale POWINNO BYC.

_________________
Ten co wyprzedza prawą stroną


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 kwi 2016, 18:56 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
tommek82 napisał(a):
Zachęcony postem kolegi Millerek dot. letnich opon Falken ZE914 225/50/17, podpytałem mojego gumiarza o ten model, a ten mnie pyta jakie mam teraz, a ja na to, że od nowości Bridgestone Potenza 215/50/17, a on do mnie że zasada jest taka, że jak opona ma być rozmiar szersza (z 215 na 225) to musi być niższa (z 50 na 45), bo inaczej może być problem. Czy on dobrze prawi?


Nie do końca. Ogolnie można tak powiedzieć kupując różne rozmiary felg np. 15" mamy rozmiar standardowo 195/65, 16" - 205/55, 17" - 215/45 itd. szerokość opony uwazam że nie wiąże się ze zmianą wysokości profilu, bo na felgę np. 15" możemy zalożyć opony o rozmiar mniejsze lub większe. Wysokość opon ma znaczenie w tym względzie, żeby Ci się przy załadowanym aucie nie tarło o nadkole, więc szerokość opon nie ma związku z jej wysokością a jedynie jak napisalem rozmiar samej felgi. Zobacz że kupując opony masz zarówno rozmiar np. 185/65 i 195/65, więc wyskokośc opony może być taka sama przy zmienionej szerokości.

elliero poczytaj sobie artykuł http://www.oponeo.pl/artykul/opony-wzma ... y-i-zalety. Osobiście przy takiej masie pojazdu, takich silnikach i standardowej eksploatacji to trochę przerost formy nad trescią.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 kwi 2016, 19:12 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.10.2012
Posty: 826
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Krzysiek czyli co, przy tym samym rozmiarze felgi zmieniając szerokość i zachowując ten sam indeks wysokości, średnica opony się nie zmienia, bo chyba o to chodziło temu wulkanizatorowi? Przecież wartość 65 to procentowa wartość wysokości od szerokości.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 kwi 2016, 19:59 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Nie znam się szczegolnie na oponach, ale zobacz że masz opony o róznych rozmiarach a tej samej wysokości np. 185/65 -195/65, 205/55 - 215/55, czyli szerokość się zmienia a nie wysokość. Czyli nie ma reguły, że przy zmianie szerokości zmienia się wysokośc opony.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 kwi 2016, 20:09 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.10.2012
Posty: 826
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Źle to odczytujesz, bo: przy rozmiarze 185/65 wysokość opony to 65% szerokości opony 185, analogicznie jest z rozmiarem 195/65, reszta to matematyka. Więc sam widzisz wysokość opony przy tych rozmiarach będzie różna. Ja np swoje zimówki 16" mam 55 a nie jak powinno być 60 i przy tym rozmiarze średnica koła już jest mniejsza co przekłada się na przekłamanie na prędkościomierzu i dystansie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 38  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.